به گزارش صبح توس؛ علیرضا دوانلو امروز در اختتامیه مسابقات بیلیارد با بیان اینکه بیلیارد استان 15 سال راکد بود، اظهارکرد: در سطح استان استعدادهای خوبی داریم که در جهت شکوفایی و پرورش آن‌ها حمایت لازم را داریم.

 

وی افزود: جایگاه استان در میان 31 استان کشور عناوین برتری را دارد و در مسابقات گروه‌های سنی مختلف و بسیاری دیگر از افتخارات را کسب کرده‌ایم.

 

دوانلو تصریح کرد: در سال 96، پنجمسابقه بزرگ و شش دوره آموزشی را برگزار کردیم و مهمترین برنامه‌های سال 97 هم برگزاری لیگ استانی، افزایش برنامه‌های آموزشی در دو بخش همگانی و قهرمانی و میزبانی رویدادهای کشوری در دو بخش آقایان و بانوان را خواهیم داشت و آمادگی میزبانی رویدادهای بین‌المللی قاره‌ای و جهانی را هم داریم.

 

وی با اشاره به اینکه در رشته بولینگ از برخی استان‌های کشور جلوتر هستیم؛ اما مشکل بودجه‌ای داریم، افزود: راه‌اندازی یک سالن با 10 خط بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه دارد.

 

رئیس هیئت بیلیارد، بولینگ و بولس خراسان رضوی با اشاره به اینکه رشته ورزشی بولس رشته جدیدی بوده که حدود یک سال است که به فعالیت‌های این فدراسیون اضافه شده، خاطرنشان کرد: بولس ورزشی تفریحی و خانوادگی بوده و در این مدت 50 ورزشکار بولس در خراسان رضوی پرورش یافتند.

 

وی افزود: در سال 96 هیچ حمایتی از سوی مسئولان دولتی، استانی و ملی از این سه ورزش نشد و تنها اقدام صورت‌گرفته اختصاص یک دفتر بود و فدراسیون هم فقط کمک‌های اداری داشت و هر حمایتی که شده از سوی بخش خصوصی و اسپانسرها بوده است.

 

دوانلو با اشاره به اینکه نیاز مالی ما در این سه ورزش به میزان پنج میلیارد و 200 میلیون تومان در سال است، گفت: نیاز سالانه ما برای بیلیارد بالغ 100 میلیون تومان است و این رقم‌ها را با حداقل هزینه‌ها برآورد کرده‌ایم و در این هیئت ورزشی با رشد بی‌رویه و قارچ‌گونه باشگاه‌های ورزشی به‌شدت مقابله کردیم.

 

انتهای پیام/