به گزارش صبح توس؛ دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان رشتخوار ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین محلی و استانی در شهر جنگل شهرستان رشتخوار برگزار شد.

 

محمد قاسم پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در حاشیه این مراسم ضمن خیر مقدم حضور خیرین، مردم و مسئولان در این مراسم گفت: در طی 3 الی 4 سال اخیر به همت خیرین عزیز و حمایت های مدیران محترم کل استان و معاونین آموزش و پرورش استان و حمایت های قشر خیر مدرسه ساز و مدرسه یار اتفاقات بسیار میمون و مبارکی در سطح شهرستان رشتخوار افتاده است.

 

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 126 کلاس درس در این شهرستان ساخته و در دست ساخت است، افزود: هم‌اکنون از این تعداد کلاس درس حدود 62 کلاس به بهره‌بردرای رسیده و ما بقی پروژه ها در دست اقدام است.

 

قاسم پور با اشاره به اینکه مبلغی حدود 22 میلیارد تومان تا کنون صرف ساخت کلاس‌های درس در این شهرستان شده است، افزود: ساخت نماز خانه، بحث گرمایش مدارس 61 مدرسه تاکنون به همت اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و همت خیرین بزرگوار از سیستم گرمایشی استاندارد بهره‌مند شده است، دیوار کشی و کف سازی مدارس، هوشمند سازی مدارس در سطح شهرستان اتفاقات میمون و مبارکی بوده که با همکاری خیرین بزرگوار انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز در این جلسه شاهد اتفاقات بسیار ارزشمندی خواهیم بود، اظهار داشت: امروز به همت خیین انشالله که د رجایگاه حاضر خواهند شد، بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون تومان تعهد خواهد داد تا انشالله در شهرستان رشتخوار شهر جنگل، شهر رشتخوار و شهرستان فضای آموشی و پرورشی بسازیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه کمبودهایی نیز در سطح شهرستان در زمینه آموزشی وجود دارد، اذعان داشت: ساخت و ساز مدارس در بخش جنگل و شهر جنگل بیشتر مورد نیاز است، و در کل شهرستان نیز عمر برخی از مدارس ما زیاد شده و جز مدارس فرسوده شده اند و باید باسازی شوند که هم اکنون 38 مدرسه ما فرسوده و نیازمند به باسازی هستند.

 

در ادامه حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه شهرستان رشتخوار نیز ضمن خیر مقدم به حضور خیرین، مردم و مسئولین گفت: کسانی که توفیق داشته باشند، همراه با ایمان به خدای متعال و قیامت عمل صالح را هم ضمیمه کنند، خدای متعال در مقابل محبت آنها را در دل‌ها قرار می دهد، و مورد محبیت اولیای الهی قرار می‌گیرند.

 

در این مراسم از خیرین مدرسه و مدرسه یار شهرستان رشتخوار تجلیل شد.

انتهای پیام/