رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بجستان در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: همزمان باشروع هفته منابع طبیعی و آبخیزداری امسال با شعار  «منابع طبیعی با مردم برای مردم» که از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه با توزیع رایگان 18 هزار نهال بین شهروندان، ادارات، نهادها و دهیاریهای شهرستان آغاز شد.

 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بجستان ادامه داد: در راستای حفظ و حراست از پوشش گیاهی، منابع طبیعی، توسعه فضای سبز و نشر فرهنگ درختکاری 18 هزار نهال تقریبا سازگار باشرایط آب و هوایی منطقه ازقبیل اقاقیا، زبان گنجشک، زیتون تلخ، کاج، سرو، ارغوان، عرعر، بنه و بادامشک جهت کاشت در روستاها و سطح شهر توزیع شد.

 

 وی ابراز کرد: ازطرفی با توجه به اینکه قسمت وسیعی ازسطح شهرستان در منطقه بیابانی و حاشیه کویری واقع شده است و هرساله پروژه های متعدد مقابله با بیابانزایی اجرا میشود، در همین راستا همزمان با هفته منابع طبیعی اقدام به کاشت گونه های بیابانی در سطح ۳۰۰ هکتار از عرصه های بیابانی شهرستان شد.

 

خاکپور خاطرنشان کرد: از آنجایی که حدود نیمی از مساحت استان و نیمی از مساحت شهرستان را عرصه های بیابانی شامل میشود و از طرفی دارای کانونهای بحرانی فرسایش بادی هستیم میطلبد مشارکت و نگاه ویژه در این امر با توجه به شعار سال داشته باشیم.

 

انتهای پیام/