به گزارش صبح توس؛ تقی‌‎زاده خامسی امروز در مراسم افتتاح بزرگترین نگارخانه شهر سخنانش را با مصرع معروف «شرط اول قدم آن است که مجنون باشی» آغاز کرد و اظهار داشت: این گالری به عنوان بزرگترین نگارخانه شهر مشهد به مساحت یک هزار مترمربع راه‌اندازی شده است که در چند ماه آینده به یک هزار و 500 مترمربع توسعه خواهد یافت.

 

وی ادامه داد: مجموعه‌ای که می بینید با عشق و علاقه همکاران من ظرف چهار روز به سرانجام رسیده است، در بازدید قبلی من این مکان خالی بود که قرار شد به یک گالری تبدیل شود و شما امشب شاهد یک تلاش چهار روزه با این وسعت هستید.


شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه تلاش شده تا آثار فاخری در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته شود، تاکید کرد: مجموعه آثار این نمایشگاه نیز به نام حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام رضا(ع) است که توصیه می‌کنم همه مردم مشهد از این نمایشگاه دیدن کرده و به تشویق هنرمندان خانم مشهدی بپردازند.


تقی‌زاده خامسی با بیان این مطلب که فکر نمی‌کردم در بین بانوان این همه هنرمند وجود داشته باشد، ادامه داد: این کار در نوع خود بی‌نظیر بوده و عمیقا مرا تحت تاثیر قرار داد. امیدوارم این مکان همیشه برقرار باشد البته توجه خواهد شد تا در اثر راه‌اندازی این نگارخانه به گالری‌های خصوصی ضربه‌ای وارد نشود.


وی با تاکید بر اینکه ما با افتتاح این گالری قصد نداریم رقیب گالری‌های خصوصی شویم، گفت: عملکرد ما در این مجموعه باید به گونه ای باشد که سایر گالری ها نیز بتوانند کار خود را انجام دهند. ما هم در وسع خود با این مجموعه کار خود را ادامه می دهیم.


شهردار مشهدمقدس با بیان اینکه در حال حاضر مساحت این نگارخانه هزار مترمربع است، افزود: با افزایش فضایی به وسعت 500 مترمربع در همین طبقه سوم همین ساختمان به مجموعه نگارخانه می‌توان ادعا کرد که بزرگترین نگارخانه کشور در مشهد با وسعت هزار و 500 مترمربع راه‌اندازی خواهد شد.


تقی‌زاده خامسی اظهار کرد: در حال حاضر این گالری با آثار هنری بانوان آغاز به کار نموده است و امیدواریم در زنده نگهداشتن این گالری، آثار هنری بانوان شهرمان خوش بدرخشد تا بتوانیم کار خوبی را عرضه کنیم و در ادامه آن بخش خصوصی به این حوزه ورود پیدا کند و ما هم بتوانیم به توسعه این نوع گالری‌ها در سطح شهر و در نقاط مختلف کمک کنیم.

انتهای پیام/