به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز دومین جلسه شورای امربه معروف و از نهی منکر شهرستان بردسکن با حضور اعضای خود و به ریاست حجت الاسلام امینی امام جمعه بردسکن تشکیل شد.

در این جلسه حجت الاسلام امینی در سخنانی با برشمردن اهمیت احیا و اجرای امربه معروف و نهی از منکر خاطر نشان کرد:با اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار از مشکلات حل خواهد شد و کم کاستی ها برطرف میشود و این اجازه به دشمن داده نمی شود که از این کم و کاستی های جزئی استفاده کند و از طریق رسانه های خود این مشکلات را بزرگ جلوه دهد.

وی بیان داشت :بهترین مرحله اجرای امر به معروف تذکر لسانی است که باید این کار به عنوان یک فرهنگ و کاری مثبت رواج پیدا و متقابلا فردی که مورد تذکر لسانی قرار گرفت هم باید با درایت و رویی خوش از تذکر هم نوع خود استقبال کند.

رئیس شورای امربه معروف بردسکن گفت:بحمدالله در شهرستان بردسکن مردم متدین و با ایمانی زندگی میکنند و با حضور این مردم احیا و انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر قابل پیاده سازی است .

وی یادآور شد: شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بردسکن در استان خراسان رضوی از نظر عملکردی جایگاه دوم را کسب کرده است.

در ادامه جلسه علی پور محمد دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر در خصوص تشکیل ستادهای امر به معروف در ادارات شهرستان و اعضای این ستادها مطالبی را بیان کرد خواستار اجرای دستورالعمل و تشکیل ستادهای امر به معروف در ادارات شد.

برات علی نیا فرماندار بردسکن در سخنان خود گفت:شورای فرهنگ عمومی و شورای امربه معروف و نهی ازمنکر تا کنون بسیار فعال بوده و علکرد ها و مصوبات خوبی را به اجرا گذاشته و پیرو کسب مقام دومی در بین شورای های امربه معروف ، شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در جایگاه های برتر استانی قرار دارد.فضای شهرستان بردسکن فضای بسیار خوبی از نظر تدین و تقید مردم دارد و چندی پیش نیز مردم این شهرستان بار دیگر شهید پروری را در استقبال و تشییع شهدای گمنام به نمایش گذاشتند و خود مردم در حوزه امر به معروف و نهی منکر پیشتاز هستند و ما نیز در حوزه اداری شهرستان این آمادگی را داریم و متهعد هستیم  تا هرچه بهتر حوزه امربه معروف و نهی از منکر مخصوصا در مبحث تذکر لسانی اجرایی شود.

فرزانه دادستان شهرستان بردسکن و اعضای شورای امربه معروف و نهی از منکر نیز در بیانات خود گفت:دربحث  امربه به معروف و نهی از منکر قانون جای و مکان و حوزه خاصی را برای این فرضه اعلام نکرده و هر فرد جامعه میتواند با بیان خود نسبت به انجام این فریضه اقدام کند.

وی گفت:در اولین مرحله از اجرای امر به معروف باید سلایق شخصی را از خودمان دور کنیم و همیشه مدنظر داشته باشیم که هدف از امر به معروف و نهی از منکر رضای الهی است و نه چیز دیگر و این مسئله را تکلیف شرعی خود بدانیم.

دادستان بردسکن اظهار داشت:امر به معروف و نهی از منکر جنبه پیشگیری از جرائم را دارد و اگر این فریضه به نحو صحیج پیاده سازی شود و به یک عرف و فرهنگ در بین و دید مردم تداعی شود از وقوع جرائم پیشگیری میکند.

غللامحسین غفوری مدیر آموزش و بردسکن هم در قالب گزارش فعالیت ستاد امربه معروف و نهی از منکر نهاد مربوطه را بازگو و بیان داشت:ستاد امربه معروف آموزش و پرورش بردسکن از سال 92 تشکیل و 120 رابط با این ستاد همکاری دارد و در سال جاری جلسات متعددی برگزار شده و الویت های این ستاد ترویج فهنگ ایثار و شهادت ،عفاف و حجاب بوده است.

انتهای پیام/.