به گزارش صبح توس؛معصومه فلاحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عضو گیری کتابخانه های عمومی در سبزوار نسبت به سال گذشته از رشد 24 درصدی برخوردار بوده است اظهارداشت: در سال گذشته تعداد افرای که در کتابخانه های این شهرستان عضویت داشتند 13هزار نفر بود که این رقم در سال جاری به 17هزار نفر رسیده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 5هزار و 100متر فضایی که است که به کتابخانه های عمومی در شهرستان اختصاص یافته است عنوان کرد: برنامه ریزی ها باید به گونه ای پیش رود که این رقم به بیش از هفت هزار متر مربع رسیده و به استاندارد نزدیک شود.

 

وی با اشاره به وجود 239هزار جلد کتاب در رده های سنی مختلف عنوان کرد: اجرای برنامه های مختلف از جمله ایجاد شرایط عضویت رایگان برگزاری نشست هایی ویژه برای رشد کتابخوانی را از جمله اقدامات موثر  برای افزایش تعداد افراد عضو عنوان کرد.

 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار ادامه داد: این برنامه ها سبب شده است تا بیشترین افراد عضو در رده سنی نوجوانان باشند.

 

فلاحی در ادامه به اختصاص 2میلیارد و300میلیون ریال اعتبار از محل ماده 180 به نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و افزود: تا کنون 500میلیون ریال از این رقم جذب شده است.

 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار به مشارکت این نهاد با خیرین دوستدار کتاب اشاره کرد و افزود: در این راستا از ابتدای سال تا کنون سه ایستگاه مطالعه در مکانهای مختلف شهر ایجاد دشه که تهیه و تغذیه کتا در این ایستگاه ها بر عهده خیرن است.انتهای پیام/