به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی در خصوص نقش شهدا در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی گفت:  تمام موجودیت انقلاب اسلامی به شهدا برمی‌گردد و مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، بنابراین، وظیفه است، جامعه اسلامی با تفکر شهادت‌طلبی و شهدایی آشنا شوند.

 

وی با یادآوری اینکه از سال گذشته تلاش‌های فراوانی برای برگزاری یادواره 734 شهید این شهرستان صورت گرفته که در 21 اسفندماه به نتیجه می‌رسد، گفت: مهم‌ترین هدف از برگزاری این مراسم آشنایی قشر جوان با شهدا و فرهنگی است که در جامعه ایجاد شده تا بتوان از این طریق بسیاری از معضلات موجود در اجتماع را حل کرد.

 

امام‌ جمعه قوچان امنیت امروز در ایران اسلامی را از ثمره وجود همین تفکر شهادت‌طلبی دانست و تأکید کرد: یکی از راه‌های ایجاد این تفکر، برگزاری یادواره‌های شهدا است تا جنب‌وجوش و حرکتی در سطح شهر ایجاد شود.

 

دستجردی با اشاره به اینکه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سخنران این یادواره است، بیان کرد: افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس، تقدیر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران به همراه رونمایی از کتاب شهدای این شهرستان از دیگر برنامه‌هایی بوده که علاوه بر سخنرانی برای این مراسم در نظر گرفته‌ شده است.

 

وی یادآور شد: این یادواره ساعت 9 صبح 21 اسفندماه در مصلای قبای این شهرستان برگزار می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به‌صورت عمومی و برای حضور همه اقشار جامعه پیش‌بینی‌ شده است. منبع: فارس

انتهای پیام/