به گزارش صبح توس؛ امشب طی دو مراسم جداگانه تعداد 24 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند درگزی تحویل داده شد.

 

صادق اکبری، مدیر کمیته امداد درگز تشریح کرد: در یک مراسم 18 سری جهیزیه به ارزش ریالی دو میلیون تومان به افراد تحت پوشش کمیته امداد و خیریه آبشار عاطفه ها و در مراسمی دیگر تعداد شش سری جهیزیه به ارزش ریالی پنج میلیون تومان به افراد نیازمندی که توسط هیئت امنای مسجد پوستینی درگز شناسایی شده بودند تحویل داده شد.

 

وی افزود: از مجموع 24 نوعروس مشمول دریافت جهیزیه، هشت نفر آنها از مددجویان کمیته امداد بودند که در این خصوص مبلغ 15 میلیون تومان به عنوان کمک هزینه به مراکز مذکور واگذار شد تا اقدامات لازم در خصوص خرید جهیزیه صورت گیرد.

سارا ساربان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: برای هر عروس شرکت کننده در این طرح، به میزان دو میلیون تومان کالای مورد نیاز شروع زندگی از قبیل فرش، سرویس قابلمه، سرویس پلاستیک، چرخ گوشت، آبمیوه گیری و جاکفشی تهیه شده است.

 

مدیر خیریه آبشار عاطفه ها تشریح کرد: در حال حاضر تعداد 500 نفر از همشهریان درگزی در این خیریه دارای پرونده حمایت دائم و موقت هستند؛ شرایط زندگی افراد مراجعه کننده به این نهاد توسط کارشناسان ما مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و در صورت احراز شرایط نیازمندی، برای آنها پرونده تشکیل می شود.

 

ساربان گفت: هزینه خدمات انجام شده در این مرکز تماما توسط خیرین و نیک اندیشان درگزی و همشهریان مقیم سایر شهرهای کشور تامین می شود که جا دارد به نوبه خود از این عزیزان تشکر و قدردانی کنیم.

 

وی افزود: این مرکز علاوه بر اینکه در زمینه های دیگری همچون خدمات درمانی، کمک هزینه های تحصیلی، تهیه پوشاک و مواد غذایی فعالیت دارد؛ در سه نوبت از سال اقدام به دادن جهیزیه به نیازمندان می کند.

جواد کوهزاد ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص موسسه خیریه المهدی به خبرنگار ما گفت: این موسسه که در مسجد پوستینی شهرستان استقرار داد، در سال 1383 با هدف کمک به رفع گرفتاری های همشهریان و نمازگزاران مسجد اقدام به شروع فعالیت کرد.

 

وی تشریح کرد: موسسه المهدی در ایام مختلف سال برنامه های متفاوتی دارد که از میان آنها می توان به تهیه مواد غذایی برای شب عید نیازمندان، خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت، تهیه جهیزیه برای نوعروسان، کمک به ترک اعتیاد سرپرستان خانواده های نیازمند و غیره اشاره کرد.

 

رئیس هیئت امنای مسجد پوستینی عنوان کرد: در این فصل از سال و به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) اقدام به تهیه شش سری جهیزیه به مبلغ پنج میلیون تومان برای نوعروسان کردیم که در آن اقلامی همچون یخچال، اجاق گاز، فرش، سرویس پلاستیک، قابلمه و سایر لوازم مورد نیاز وجود دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: افراد مورد حمایت این موسسه تحت پوشش هیچ ارگان دولتی نیستند؛ این افراد توسط شورای شهر و روستا به ما معرفی می شوند که پس از انجام تحقیقات، اقدامات لازم در خصوص تامین نیازهای آنها انجام می پذیرد.

 

کوهزاد در پایان ابراز کرد: امیدواریم با کمک های همشهریان عزیز درگزی به جایی برسیم که بتوانیم نیاز تمام افراد را برآورده ساخته و غم و انده را از دل آنها کنار بزنیم.

 

انتهای پیام/