به گزارش صبح توس؛ محمد حسن زاده صبح امروز در اختتامیه جشنواره خاتون خورشید که در تالار اندیشه تربت حیدریه برگزار شد، اظهارکرد: این جشنواره با هدف تجمیع فعالیت های فرهنگی، هنری، قرآنی، مشارکت مردم شهرستان و نیز آشنایی آنان با فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین و در رشته های فرهنگی و هنری شامل قرائت قرآن کریم، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، فیلم، عکس، شعر و داستان در شهرستانهای جنوب خراسان رضوی برگزار شد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه افزود: جشنواره منطقه ای هنرهای تجسمی و خوشنویسی ششم اسفند در رشتخوار، جشنواره منطقه ای موسیقی 11 اسفند در مه ولات، جشنواره منطقه ای فیلم و عکس 17 اسفند در گناباد و جشنواره منطقه ای هنرهای نمایشی از 15 تا 18 اسفندماه در تربت حیدریه برگزار شد.

 

وی در ادامه نتایج جشنواره را بر این اساس اعلام کرد:

در بخش خوشنویسی؛ ملیحه کاتب و مینا سلیمانی اول و دوم شدند و پروانه کلالی و محمد قربانیان به طور مشترک سوم شدند.

در بخش موسیقی؛ هیات داوران کسی را حائز رتبه نخست ندانست؛ اما حمید بهاریة و امیر زوار مشترکا دوم و احمد شهابی و علی صفری مشترکا سوم شدند.

در بخش شعر؛ محمد جهانشیری، مهدی حسن زاده و نرگس پاکروان حایز رتبه های نخست تا سوم شدند.

در بخش داستان؛ مرتضی شبان و ملیحه جمعه پور اول و دوم و علی قاضی و سعیده وارسته الهی مشترکا سوم شدند

در بخش عکس؛ رسول کارگر، احمدرضا مختاری فر و امیرعلی حسن زاده رتبه های نخست تا سوم را از آن خود کردند.

در بخش فیلم کوتاه؛ سمیرا قنبریان، محمدعلی سهیلی مشترکا دوم و جواد عظیمی و آذین حمیدنیا مشترکا سوم شدند.

در بخش قرآن؛ علی عشقی و مهدی عبادی نژاد اول، ابراهیم عشقی و محمد امین علی نیا دوم و حسن موذن زاده و علی یزداندوست سوم شدند.

 

در بخش هنرهای تجسمی؛ نسرین صفاریزدی، بهجت طاهری و فاطمه زنجیری به ترتیب اول تا سوم شدند.

 

همچنین هیات داوران در بخش ویژه عکس مادر شهید میثم طالعی و عطیه رضایی برگزیدند.

 

در بخش بخش هنرهای نمایشی؛

بهترین گریم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم شد به مریم عرفانی برای نمایش حرامزاده های لعنتی

 

در بخش بهترین طراحی پوستر و بروشور لوح تقدیر مشترکاً تقدیم شد به امیر عنایتی برای نمایش سه نظریه درباره یک مرگ و حسنا بهشتی برای نمایش همش تقصیره ...

 

بهترین طراحی صحنه؛
رتبه اول؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی نصیب رضا رستمی برای نمایش حرامزاده های لعنتی شد، رتبه دوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به وحید بهاری برای نمایش سه نظریه در باره یک مرگ رسید و رتبه سوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً به بهمن بهروان برای نمایش همش تقصیره ... و محمدرضا سبزواری برای نمایش مستطیل عشق رسید.

 

در بخش بهترین بازیگر زن؛ ضمن تقدیر از هدیه موحدان برای نمایش زمزمه های باد و حکیمه خاکسار برای نمایش مستطیل عشق، رتبه اول؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به مائده حمیدی برای بازی

 

در نمایش سه نظریه در باره یک مرگ، رتبه دوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم شد به پوران نواری برای بازی در نمایش حرامزاده های لعنتی و رتبه سوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی نصیب ساناز مرادی برای بازی در نمایش فرود شد.

 

بهترین بازیگر مرد؛

در این بخش ضمن تقدیر از میثم رنجبر برای بازی در نمایش مستطیل عشق، رتبه اول؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به رضا رستمی برای بازی در نمایش حرامزاده های لعنتی، رتبه دوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به ابوالفضل توسلی برای بازی در نمایش فرود و رتبه سوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهدی محبی برای بازی در نمایش حرامزاده های لعنتی تعلق گرفت.

 

بهترین نویسندگی؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً تقدیم شد به وحید بهاری برای نویسندگی نمایش مستطیل عشق و مهدی حسن زاده برای نمایش فرود.

 

بهترین کارگردانی؛ ضمن آنکه هیات داوران کسی را شایسته رتبه نخست نداست، رتبه دوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به رضا رستمی برای نمایش حرامزاده های لعنتی، و رتبه سوم: لوح تقدیر و

جایزه نقدی مشترکاً به وحید بهاری برای نمایش سه نظریه در باره یک مرگ و مهران نحوی برای نمایش فرود، تعلق گرفت.

 

انتهای پیام/