حجت الاسلام حسین دهنوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به نقش مخرب شبکه های اجتماعی بر بنیان خانواده، گفت: صدها شبکه ماهواره ای کانون خانواده را هدف گرفته اند و بعضی از خانواده ها از سر غفلت برنامه های آنان را دنبال می کنند که صدمات جبران ناپذیری به کانون خانواده وارد خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: محدودیت اسلام به دلیل مصونیت روح و روان است، بنابراین بایستی احکام نورانی اسلام رعایت شود.

 

کارشناس امور خانواده در خصوص آفت های ارتباط های قبل از ازدواج، گفت: اضطراب و استرس به دلیل رابطه قبل از ازدواج در زندگی مشترک با همسر، افسردگی در صورت قطع ارتباط از جانب دختر و پسر، سوء ظن و بدگمانی نسبت به شریک زندگی از آفت های ارتباط پیش از ازدواج است.

 

وی اضافه کرد: رعایت حقوق یکدیگر در زندگی زناشویی موجب استحکام آن می‌شود و مهر و محبت بین همسران را زیاد می‌کند.

 

حجت الاسلام دهنوی گفت: دختر و پسر باید در روابط برای یکدیگر عاطفه خرج نکنند، لحن صحبت کردن دختر در روابطی که با پسران دارد باید طبیعی و به دور از عشوه باشد و چنانچه این اصول اساسی روابط بین دو نامحرم رعایت شده باشد بسیاری از مشکلات به وجود نمی‌آید.

 

وی بیان کرد: زوجین باید با شناخت خصوصیات ذاتی همسرانشان، محبت و مودت خود را در عمل هم اثبات کرده، نیازهای روحی یکدیگر را پاسخ دهند و به ایجاد آرامش در زندگی مشترک خود کمک کنند.

 

کارشناس مسائل خانواده ارتباط عاطفی بین دختر و پسر را مانع تصمیم منطقی دانست و گفت: ارتباط بین دختر و پسر به گونه ای است که درگیر ارتباطات عاطفی می شوند و این باعث خواهد شد که نتوانند تصمیم منطقی و بدون درنظر گرفتن احساسات را بگیرند.

 

وی افزود: در روابط معمولا دختر با صدها آرزو و پسر تنها برای یک آرزو با دختر ارتباط برقرار می کند، دختران نباید بگذارند به حریم خصوصی شان توهین شود و اجازه ورود نامحرم ها را بدهند.

 

حجت الاسلام دهنوی گفت: باید لباس هایی که مرد در خانه می پوشد بسیار خوب باشد تا موجب امید در همسر شود، بنابراین مردان باید به ظواهر خود برسند.

 

انتهای پیام/