به گزارش صبح توس؛ عباس ترکمان زاده صبح امروز در حاشیه بهره برداری ازپنل های خورشیدی، اظهارکرد: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین اشتغالزایی و خودکفایی و توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد طرح استفاده از پنل های خورشیدی در منازل مددجویان این شهرستان به بهره برداری رسید.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه بیان داشت: این طرح ها با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 820 میلیون ریال به اتمام رسیده که برای هر خانواده مددجو 230 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه مشارکت از محل منابع بانکی(150 میلیون ریال) وهمچنین منابع داخلی قرض الحسنه کمیته امداد(80 میلیون ریال) هزینه داشته است.

 

وی اضافه کرد: با توجه به استقبال مددجویان از طرح ها و همچنین توانمند سازی و خودکفایی خانواده های تحت پوشش برای سال آینده 120 طرح در سطح شهرستان شناسائی و به استان اعلام شده است.

 

ترکمان زاده خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه ها به لحاظ فیزیکی فعالیت سختی برای مددجو ندارد و تنها باید افراد در حفظ و نگهداری آن دقت کافی را داشته باشند، بنابراین به تمامی افراد دارای طرح آموزش لازم داده شده است.

 

مدیر کمیته امداد تربت حیدریه بیان داشت: در حال حاضر 17 هزار مددجو در قالب 9500 خانوار تحت پوشش کمیته امداد تربت حیدریه هستند و امیدواریم با رویکرد جدید در بحث خودکفایی و توانمندسازی این آمار نیز کاهش یابد.

 

همچنین بازارچه نوروزی محصولات خودکفایی مددجویان کمیته امداد در پارک پرستار و طرح پرورش زالو در مجتمع غدیر صبح امروز با حضور مسئولان محلی و استانی به بهره برداری رسید.

 

انتهای پیام/