غلامرضا التفاتی امروز در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: از چهاردهم تا ۲۱ اسفندماه هر سال و همزمان با سالروز تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی(ره) به فرمان امام راحل، مراسم جشن نیکوکاری با هدف جذب کمک‌های مردمی برای یاری رساندن به ایتام، دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌های تحت پوشش و در آستانه سال نو برگزار می شود.

 

وی با اشاره به خدمات این نهاد به مددجویان تحت پوشش، ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) تایباد دو هزار و ۶۳۶ خانوار را با جمعیتی قریب به شش هزار نفر تحت پوشش خدمات خود دارد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تایباد بیان کرد: جشن نیکوکاری در شهرستان مرزی تایباد با جذب ۱۷۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است که با کمک خیرین و امدادگران، ۱۳۴ میلیون تومان یعنی ۷۷ درصد پیش‌بینی محقق شده است.

 

التفاتی خاطرنشان کرد: ۳۲۲ یتیم تحت پوشش علاوه بر خدمات امداد، از خدمات ۹۳۰ حامی خیر بهره‌مند هستند و طی یازده ماه ابتدای سال ۴۷۸ میلیون تومان از سوی حامیان به ایتام کمک نقدی و کالایی شده است.

 

وی ابرازکرد: ۱۴۶ نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال از بیمه‌های تامین اجتماعی بهره‌مند شدند، برای اولین بار  ۱۵۰ کودک زیر شش سال دارای سوء‌تغذیه با همکاری شبکه بهداشت و درمان از طرح تغذیه رایگان بهره‌مند شدند که ماهیانه سبد غذایی شامل برنج، حبوبات، لبنیات، ماکارانی، روغن خوراکی مایع و تخم مرغ به ارزش هر سبد ۷۰ هزار تومان در اختیار خانواده‌های واجد شرایط قرار می‌گیرد و تاکنون ۵۳ میلیون تومان در این راستا هزینه شده است.

 

التفاتی اضافه کرد: هم‌اکنون ۳۸ نفر از بیماران زمین‌گیر زر پوشش از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند و ۷۵ میلیون تومان نیز جهت تهیه تجهیزات پزشکی و هزینه‌های درمانی و سایر امکانات درمانی برای آنان هزینه شده است.

 

وی افزود: طی یازده ماهه سال جاری ۳۷۹ میلیون تومان برای بیمه خدمات درمانی شامل تهیه دارو، ویزیت پزشک، دندانپزشکی، خدمات تشخیصی و تامین سلامت نیازمندان از قبیل کمک به پرداخت فرانشیز، کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان و تهیه تجهیزات پزشکی هزینه شده است.

 

رئیس کمیته امداد تایباد گفت: در راستای توانمندسازی فرهنگی مددجویان زیر پوشش، هم‌اکنون ۵۶۴ دانش آموز و ۷۲ دانشجوی زیر پوشش از خدمات فرهنگی این نهاد بهره‌مند هستند، ضمن اینکه ۱۵۸ خانوار زیر پوشش از خدمات فرهنگی طرح آموزش خانواده بهره‌مند و آموزش‌های لازم در راستای تقویت معارف اسلامی، بهداشت محیط و فردی، مسائل حقوقی با استفاده از مربیان شبکه بهداشت و درمان، حوزه‌های علمیه و وکلای دادگستری بهره‌مند شده‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: در یازده ماهه سال جاری ۳۶۰ نفر از مددجویان، دانش‌آموزان و دانشجویان به اردوهای سیاحتی، زیارتی اعزام شده‌اند که تاکنون ۹۷ میلیون تومان جهت خدمات فرهنگی و آموزشی مددجویان و فرزندان آنان هزینه شده است.

 

التفاتی یکی دیگر از خدمات این نهاد را کمک به امر ازدواج دختران و پسران زیر پوشش برشمرد و افزود: از ابتدای سال جاری ۹۴ نفر از دختران زیر پوشش با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان کمک از سوی این نهاد به خانه بخت رفته‌اند و هم‌اکنون ۴۰ نفر از دختران زیر پوشش نیز در نوبت دریافت جهیزیه هستند.

 

وی عنوان کرد: در راستای بهره‌مندی مددجویان زیرپوشش از خدمات توانمندسازی اقتصادی و در مبحث اشتغال، ۳۷۷ طرح اشتغال‌زایی با اعتباری قریب به شش میلیارد تومان و از محل اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی و صندوق اشتغال نیازمندان در شهرستان و در در زمینه‌های کشاورزی، خدماتی، صنایع دستی، حمل ونقل و دامپروری اقدام نموده است که بیشتر طرح‌ها در روستاها بوده است.

 

انتهای پیام/