به گزارش صبح توس؛ هر ساله یک منطقه و یا حوزه دست خوش اتفاقات خوب و بدی قرار می گیرد که این اتفاقات بی شک خاطراتی را در اذهان عمومی و یا تاریخ آن دیار باقی می گذارد، بنابراین در این گزارش نگاهی گذرا به مهمترین رویدادهای خبری زعفرانی ترین شهر جهان خواهیم داشت.

 

ثبت نام ۸۸۵ داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی تربت حیدریه

رویدادهای مهم خبری تربت حیدریه در سال 1396 با ثبت نام کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا آغاز شد و نامزدهای انتخاباتی از اوایل فرودین ماه امسال با حضور در ستاد انتخابات در محل معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان برای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نام نویسی کردند.

 

رئیس ستاد انتخابات تربت حیدریه در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ما گفته بود: ثبت نام ۸۸۵ داوطلب مرد و زن حضور در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تربت حیدریه قطعی شده که از این تعداد ۱۲۲ نفر متعلق به شهرهای تربت حیدریه، کدکن، رباط سنگ و بایگ می باشد.

 

200 هزار مسافر و گردشگر نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی و تفریحی تربت حیدریه بازدید کردند

در اولین مرحله تعطیلات نوروزی تربت حیدریه تا تاریخ 15 فروردین حدود 200 هزار نفر مسافر و گردشگر به شهرستان تربت حیدریه وارد شدند که از این تعداد ۳۶ هزار نفر در بقاع متبرکه، مهمانسراها، مدارس، کمپ ها و پارکها اقامت داشتند.

 

غرق شدن کودک ۹ ساله در استخر آب کشاورزی تربت حیدریه

 

خانواده این پسر بچه در حال استراحت در این باغ بودند که متاسفانه به دلیل غفلت از فرزند خود و عدم حصار کشی استخر آب کشاورزی، علیرضا سعادتی دچار حادثه شد.

رژه نیروهای مسلح تربت حیدریه به‌مناسبت روز ارتش

 

نیروهای مسلح مستقر در تربت حیدریه به مناسبت گرامیداشت 29 فروردین سالروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اقتدار و آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.

 

هشدار فرماندار تربت حیدریه به مدیران دستگاههای اجرائی که در ساعت اداری تدریس می‌کنند

احمد علی موهبتی در نخستین نشست شورای اداری تربت حیدریه در دوم اردیبهشت با هشدار به مدیرانی که در محل کار خود حضور ندارند، تاکید کرد: مدیری که از این نظام حقوق دریافت می کند و به جای حضور در محل کار خود در دانشگاهها تدریس می کند جای اشکال است، مخالف این نیستیم؛ اما باید حداقل ارتباط با دانشگاهها رعایت شود.

 

تائید صلاحیت ۷۶۶ داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تربت حیدریه

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تربت حیدریه در تاریخ دوم اردیبهشت امسال از رد و عدم احرازصلاحیت ۱۱۷ داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در هیئت های اجرایی و نظارت خبر داد و گفت: با انصراف دو نفر از حضور در رقابتها، مجموع داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تربت حیدریه به ۷۶۶ نفر رسید.

 

کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بر زمین خورد

کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه روز دهم اردیبهشت امسال با حضور آیت الله صانعی، نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد و تنی چند از مسئولان شهرستانی در محل پردیس دانشگاه بر زمین خورد.

 

کشف ۲ محموله بزرگ سرقتی شرق کشور در تربت حیدریه

 

فرمانده انتظامی تربت حیدریه در تاریخ 20 اردیبهشت از کشف دو محموله بزرگ سرقتی شرق کشور به ارزش بیش از 10 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

 

شورای شهر تربت حیدریه منتخبین خود را شناخت

با پایان شمارش آرای انتخاباتی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تربت حیدریه، منتخبین مرم در هفت کرسی معرفی شدند.

اعضای اصلی:نفر اول علی محمد اله یاری ۱۱ هزارو ۷۲۴
نفر دوم محمد امانی ۹ هزارو ۹۷۶
نفر سوم مهسا رمضانپور ۹ هزارو ۵۳۱
نفر چهارم نادر سلیمانی ۸ هزار ۶۱۴
نفر پنجم احمد وطن دوست ۸ هزارو ۳۸۱
نفر ششم رامین مصطفوی ۸ هزارو ۱۵۸
نفر هفتم سید مهدی وقفی ۷ هزارو ۷۰۰

 

برپایی نماز وحدت آفرین عید فطر در تربت حیدریه

 

نماز وحدت آفرین عید سعید فطر در تربت حیدریه ساعت 7:30 صبح روز پنجم تیرماه به امامت حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه در محل مصلی نماز واقع در پیشکوه اقامه شد.

 

مرگ دو چوپان بر اثر انفجار نارنجک در تربت حیدریه

این دو چوپان روز 30 خردادماه یک قبضه نارنجک مربوط به دوران اقامت افغانی ها در منطقه پیدا کرده و حین کار با ضامن آن، نارنجک منفجر شده و هر دو چوپان ۳۲ ساله متاهل و ۱۸ ساله مجرد جان خود را از دست می دهند.

 

تولد نوزادان سه قلو در تربت حیدریه

مادر ۳۷ ساله تربتی که قبل از این صاحب دو فرزند پسر و دختر شده بود، هفتم تیرماه امسال و در سومین بارداری خود صاحب نوزادان سه قلو شد.

 

اعدام ۲ متجاوز به عنف در ملأ عام در تربت حیدریه

در راستای اجرای مجازات علنی حدود الهی دو نفر از محکومین سابقه دار ساکن یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان که در مردادماه سال ۱۳۹۳(ماه رمضان) با شکست شیشه به یک منزل مسکونی وارد شده و به یک زن تجاوز کردند محکوم به اعدام و حکم در تاریخ 13 تیرماه اجراشد.

 

حسن تفتیان سریعترین مرد آسیا شد

حسن تفتیان معروف به یوزپلنگ ایرانی در 16 تیرماه امسال با عبور از رقبای خود و با ثبت رکورد 10:25 مدال طلای دوی 100 متر آسیا را بار دیگر به گردن آویخت و نخستین مدال طلای بزرگسالان تاریخ دو و میدانی ایران را به نام خود به ثبت رساند.

 

اعزام ۱۸ گروه جهادی به مناطق محروم تربت حیدریه

بالغ بر یکهزار جهادگر بسیجی در قالب 18 گروه جهادی 18 تیرماه به مناطق محروم شهرستان تربت حیدریه اعزام شدند.

 

این اردوها در مناطق محروم بخش های کدکن( روستاهای حاج بیگی، دافی و اسفیز وحصار یزدان) جلگه رخ(روستاهای سرهنگ، رباط میاندشت، جوادیه، کلغری و اسدآباد) بخش بایگ( روستای خورشبر) و همچنین بخش مرکزی(روستاهای حوض سرخ، شیخ ابوالقاسم، مورشک، کسکک و مدارس سطح شهر) در مدت دو ماه انجام شد.

 

عملیات اجرائی احداث ۱۳ واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی تربت حیدریه

عملیات اجرائی ۱۳ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد توسط جهادگران بسیجی و در قالب اردوهای جهادی بسیج سازندگی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام گرفت.

 

تکریم و معارفه فرماندهان سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه

آئین تکریم و معارفه فرماندهان سپاه ناحیه تربت حیدریه هفتم مرداد برگزار و ضمن تقدیر از زحمات ۴٫۵ ساله فرضعلی گرایلی، علی نیک یاد به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه تربت حیدریه معرفی شد.

 

کسب مدال نقر نوید داور در مسابقات فیزیک جهانی مالزی

نوید داور نخبه جوان تربت حیدریه در المپیاد جهانی فیزیکدانان جوان مالزی که در تاریخ 17 مرداد ماه امسال برگزار شد، مدال نقره را کسب کرد.

 

کاروان نمادین آزادگان در تربت حیدریه

 

بیش از ۲۴۰ آزاده سرافراز دفاع مقدس در منطقه تربت حیدریه برای دومین سال متوالی ورود به میهن اسلامی را بار دیگر تداعی بخشیدند.

 

نخستین پارلمان مشورتی زنان کشور در تربت حیدریه آغاز به کار کرد

نخستین پارلمان مشورتی زنان کشور با حضور معاون سیاسی استاندارخراسان رضوی و مسئولان استانی و شهرستانی 22 مرداد در تربت حیدریه آغاز به کار کرد.

 

بهره برداری از ۷۰ واحد مسکن روستائی در تربت حیدریه

70 واحد مسکن روستائی با زیر بنای مجموع پنج هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال در چهارم شهریور امسال در تربت حیدریه به بهره برداری رسید.

 

بهره برداری از 89 پروژه عمرانی تربت حیدریه در هفته دولت

رجب علی علی نیا، معاون عمران فرمانداری تربت حیدریه مجموع پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی هفته دولت را ۱۰۳ پروژه با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۸۹ پروژه با اعتبار ۴۱۰ میلیارد ریال به پروژه های افتتاحی و ۱۴ پروژه با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به پروژه های کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت اختصاص دارد.

 

طرح دوبانده شدن راه آهن شرق به تصویب رسید

مدیر کل راه آهن شرق از تصویب طرح دوبانده شدن خط ریلی این منطقه خبر داد و افزود: احداث این زیر ساخت اثرگذار در شرق کشور، حمل و نقل بار را از 22.5 میلیون تن به 30 میلیون تن افزایش خواهد داد.

 

ریزش آوار مرگبار استخر کشاورزی در کدکن ۳ کشته برجای گذاشت

ریزش آوار مرگبار ظهر 17 شهریور در استخر کشاورزی کدکن از توابع تربت حیدریه تاکنون ۳ کشته و یک زخمی برجای گذاشته است.

 

حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا

حسن تفتیان تیز پای زعفرانی ترین شهر جهان پس از طلای مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا در کشور هند، این بار در 24 شهریورماه در مسابقات داخل سالن عشق آباد ترکمنستان به مصاف سریعترین های آسیا رفت و با رکورد 6.55 ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی ایران برای دومین بار پیاپی در سال جاری بر سکوی نخست سرعت قاره کهن ایستاد.

 

رحلت آیت‌الله معصومی عضو سابق خبرگان رهبری و امام جمعه اسبق تربت حیدریه

آیت الله علی اصغر معصومی شاهرودی از علمای شاخص مشهد و از یاران امام(ره) و عضو سابق خبرگان رهبری و موسس دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه که 20 سال امامت جمعه این شهر را از سال 61 تا 81 به عهده داشت در 25 شهریور امسال پس از طی یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

 

اجرای 80 عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه

فرمانده سپاه تربت حیدریه از برگزاری بیش از ۸۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: یادواره های شهدا، دیدار با خاندان معزز شهدا و ایثارگران، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان، نشست های روشنگری و همچنین بررسی ابعاد جنگ تحمیلی، رژه یگان های نمونه گردان های بیت المقدس و برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی بخشی از برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان بود.

 

«مجتهدی» شهردار تربت حیدریه شد

 در نشست 26 شهریور اعضای شورای اسلامی شهر تربت حیدریه محمد صادق مجتهدی با کسب بیشترین آرا به عنوان شهردار تربت حیدریه معرفی شد.

 

پیش از این رمضانعلی شورابی به مدت ۲۷ ماه سکان هدایت شهرداری تربت حیدریه را عهده دار بود.

رژه نیروهای مسلح مستقر در تربت حیدریه به مناسب 31 شهریور

در نخستین روز از ماه محرم الحرام و در آغاز هفته دفاع مقدس رژه یگان های نمونه تیپ ۱۷۷ شهید محمد جعفر نصر اصفهانی ارتش، گروه توپخانه ۶۱ محرم سپاه، گردانهای بیت المقدس بسیج و نیروی انتظامی تربت حیدریه روز 31 شهریور در محل تقاطع شورا برگزار شد.

 

نرخ بیکاری در تربت حیدریه ۱۱.۴ درصد اعلام شد

 فرماندار تربت حیدریه در تاریخ 14 مهر امسال تعداد شاغلان این شهرستان را 62 هزار نفر و نرخ بیکاری در آن را 11.4 درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود وضعیت اشتغال مناسب نیست.

 

برداشت طلای سرخ از اراضی کشاورزی زعفرانی ترین شهر جهان آغاز شد

 

کار برداشت زعفران از 20 هزار هکتار اراضی کشاورزی منطقه تربت حیدریه شامل شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه به عنوان قطب تولید زعفران ایران و جهان در 22 مهرماه امسال آغاز شد.

 

از مجموع ۷۰ هزار هکتار اراضی زیر کشت زعفران استان خراسان رضوی، هشت هزار هکتار یعنی معادل ۱۲ درصد آن مربوط به شهرستان تربت حیدریه و ۱۱ هزار هکتار معادل ۱۷ درصد متعلق به شهرستان زاوه است.

 

در استان خراسان رضوی ۱۱۷ هزار خانوار به کشت زعفران مشغول هستند که از این میزان ۱۴ تا ۱۵ هزار خانوار در تربت حیدریه و بیش از ۲۰ هزار خانوار در زاوه به این کار اشتغال دارند.

 

و بازهم وعده؛ بهره برداری از بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه پایان تابستان97

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید 19 مهرماه خود از بیمارستان در حال احداث امام حسین علیه السلام تربت حیدریه این بار بر وعده قبلی اش تاکید کرد و گفت: با تخصیص 300 میلیارد ریال اعتبار برای بیمارستان آموزشی درمانی امام حسین(ع) تربت حیدریه، این پروژه پایان سال مالی 96(تابستان97) به بهره برداری می رسد.

 

آغاز خرید توافقی زعفران در تربت حیدریه

خرید توافقی زعفران در راستای حمایت از کشاورزان از دوم آبان ماه امسال آغاز و قرار شد در صورت نیاز بنا به تصمیم کمیته استانی این مدت تمدید شود.

 

بازسازی حرکت نمادین ورود اسرای کربلا در سرزمین شام

 

سوم آبان ماه امسال همزمان با پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه(س) حرکت نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام برای پنجمین سال متوالی در تربت حیدریه بازسازی شد.

 

خادمان موکب امام رضا(ع) تربت حیدریه عازم کاظمین شدند

خادمان موکب امام رضا علیه‌السلام شهرستان تربت حیدریه در دومین سال متوالی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی 6 آبان راهی کاظمین شدند.

 

جشنواره ملی عکس زعفران در تربت حیدریه

بعد از چهار روز رقابت نفس گیر و معرفی عکاسان برتر ایران و جهان، سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه روز پنجشنبه یازدهم آبان با معرفی بهترین ها به کار خود پایان داد.

 

همایش ضد استکباری مردم تربت حیدریه در یوم الله 13 آبان

مردم تربت حیدریه همزمان با سراسر کشور در روز سیزدهم آبان امسال سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز استکبار ستیزی با حضور در خیابانها و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا بار دیگر بر عزم و اراده خود در مبارزه مستمر با آمریکا تاکید کردند.

 

 نخبه علمی تربت حیدریه برنده مدال طلای جشنواره جهانی آلمان شد

فرشید مومنی، مخترع و نخبه ایرانی اهل تربت حیدریه، روز 16 آبان امسال با ارائه طرح تولید ایمپلنت‌ها و نانوایمپلنت‌های ستون فقرات از ابریشم توانست مدال طلای جشنواره جهانی اختراعات نورنبرگ را کسب کرد.

 

تشکیل ستاد کریمانه ازدواج های آسان در تربت حیدریه

با توجه به شبیخون فرهنگی دشمن و در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی و به جهت استضعاف محرومان و نیازمندان جامعه برای تشکیل زندگی و تامین جهیزیه، ستاد کریمانه ازدواج های آسان در مجتمع فرهنگی مذهبی هیئت رزمندگان اسلام تشکیل شد.

 

قدم به قدم تا به حرم/روایت تصویری از زائران پیاده حریم قدس رضوی

 

محور تربت حیدریه یکی از مسیر های اصلی زائران پیاده جنوب کشور محسوب می شود که سالانه بالغ بر ۲۰ هزار زائر پیاده از اقصی نقاط کشور در دهه پایانی ماه صفر از این مسیر خود را به پابوسی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می رسانند.

 

جمع آوری ۷ هزار اقلام مورد نیاز زلزله زدگان در تربت حیدریه

از نخستین ساعات اطلاع رسانی برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه در مدت یک هفته، 7000 قلم زیستی و ۲۰۰ میلیون ریال وجه نقد توسط مردم تربت حیدریه برای کمک به آسیب دیدگان در پایگاههای جمعیت هلال احمر تربت حیدریه جمع آوری و ارسال شده است.

 

جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست

 

در سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) جانباز 70 درصد، شهید عباسعلی رمضان زاده منظری پس از 33 سال تحمل رنج و مشقت ناشی از مجروحیت دوران جنگ تحمیلی در 28 آبانماه امسال به یاران شهیدش پیوست.

 

اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه

طبق تقسیم بندی انجام شده در زلزله کرمانشاه بین سپاه های استانی، شش روستا به سپاه امام رضا(ع) در خراسان رضوی واگذار شد که نخستین گروه جهادی تربت حیدریه متشکل از ۲۵ جهادگر از حوزه امام رضا(ع) روستای نسر جلگه رخ  روز اول آذرماه به کرمانشاه اعزام شد.

 

ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه

رییس بانک زعفران ایران و کارگزار بورس زعفران در تربت حیدریه از ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه در تاریخ اول آذرماه خبر داد و دریافت این مجوز در راستای اجرای سیاست های دولت در توسعه تجارت الکترونیک و در بخش خرید محصولات کشاورزی دانست.

 

بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/ اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار

در چهارمین روز از هفته گرامیداشت بسیج هفت پایگاه مقاومت بسیج شهری و روستائی در تربت حیدریه و روستاها با هزینه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید که ۷۰۰ میلیون ریال آن از منابع داخلی سپاه و ۴۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیرین تربت حیدریه احداث شده است.

 

سه پایگاه مقاومت شهری در شهرک ولی عصر(عج)” پایگاههای بنت الهدی، اباصالح(عح) و علی اصغری(ع) و همچنین پایگاههای مقاومت بسیج شهید گیلکی روستای رودمعجن از توابع بخش بایگ، بنت الهدی جوادیه از توابع جلگه رخ، دو پایگاه برادران و خواهران شهید کاوه در محله رضا شهر از جمله این پروژه ها بود.

 

قول ۶۰۰ روزه برای تحقق یک رویا/ضربان قلب نخستین پارک آبی جنوب خراسان رضوی به حالت عادی بازگشت

نخستین و بزرگترین مجموعه آبی جنوب خراسان رضوی در منطقه گردشگری پیشکوه تربت حیدریه که سالهاست به حالت کما رفته بود با همت مسوولان و قول مساعد سرمایه گذار بخش خصوصی در 11 آذرماه امسال به حالت عادی برگشت، به طوریکه مردم این دیار تا ۲۰ ما آینده شاهد افتتاخ نخستین فاز این پروژه خواهند بود.َ

 

با تجمع زعفرانکاران در فرمانداری تربت حیدریه؛

نا هماهنگی در خرید توافقی و پرداخت مطالبات برای زعفرانکاران دردسر ساز شد

جمعی از زعفرانکاران تربت حیدریه و زاوه که محصول خود را بر اساس وعده های تعاون روستایی به این سازمان سپرده بودند برای دریافت مطالبات خود با مشکل مواجه و در 11 آذر امسال با تجمع در فرمانداری تربت حیدریه خواهان دریافت مطالبات خود شدند.

 

انفجارایمن؛ خطر قطعی گاز از بیخ گوش شش میلیون نفر گذشت

با آغاز بهره برداری از نخستین معدن آهک توسط بخش خصوصی تربت حیدریه در تاریخ 13 آذرماه بازهم این شهر در معرض انفجارات معدنی قرار گرفت؛ اما این بار با استفاده از تکنولوژی روز و بدون خسارت انجام شد.

 

بدهی 94.5 میلیارد تومانی شهرداری تربت حیدریه به بانک شهر برای 9 ماه نهایی شد

رییس شورای شهر تربت حیدریه 14 آذرماه اعلام کرد: با رایزنی های انجام گرفته اعضای شورای شهر و مسئولان بانک شهر بدهی 128 میلیارد تومانی شهرداری پیرامون بافت فرسوده به 94/5 میلیارد تومان تقلیل یافته که باید ظرف مدت 9 ماه نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

 

گرمخانه ای که زمستان را برای بی سرپناهان گرم می کند

پس از انتشار گزارشی از وضعیت نابسامان کارتن خواب های سطح شهر تربت حیدریه و هشدار نسبت به وضع موجود در یک کمپین رسانه ای و مردمی بلاخره سمن مردم نهاد جهادگران دیار خورشید با همراهی چند جوان خلاق و جهادی و کمک برخی مسوولان آستین همت را بالا زدند و پس از سه سال جلسات متعدد گرمخانه ای را برای بی سرپناهان راه اندازی کردند.

 

نهم دی در تربت حیدریه

مردم تربت حیدریه پس از برگزاری همایش روز بصیرت در محل مسجد جامع در تجمعی در میدان امام خمینی(ره) ضمن محکوم کردن فتنه ۸۸ و برائت از فتنه گران با آرمانهای امام و رهبری تجدید عهد و پیمان کردند.

 

محکومیت اغتشاشات دیماه در راهپیمایی با شکوه مردم تربت حیدریه

راهپیمائی گسترده مردم تربت حیدریه در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و محکومیت اغتشاشگران و فتنه ضد انقلاب و جبهه استکبار به بهانه گرانی روز 14 دیماه با حضور با شکوه مردم از محل میدان مرکزی به سمت میدان شهدا برگزار شد.

 

وعده سرخرمن؛

نیمی از مطالبات زعفرانکاران پرداخت می شود

 

معاون وزیر جهاد و رییس سازمان تعاون روستایی کشور در پاسخ به انتقاد برخی زعفرانکاران مبنی بر عدم پرداخت مطالبات خود، در تاریخ 20 دیماه امسال وعده داد ظرف 24 ساعت آینده  50 درصد میزان زعفران فروخته شده به تعاون روستایی، به کشاورزان پرداخت می شود، مطالبه ای که هنوز محقق نشده و تنها در اسفند امسال 50 درصد از کسانی که تا 27 آبان زعفران خود را به تعاونی روستائی فروختند دریافت کردند.

 

«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه

هلیا باغبانی از اهالی تربت حیدریه نخستین دختر ایرانی که در سن بیست سالگی عنوان خلبان دوم را دریافت کرده، یکی از 10 نفری بود که مشعل المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی را برای کشورمان حمل کرد.

 

نخستین واحد تولیدی سیستم های امنیتی بومی کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید

در دهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین واحد تولیدی سیستم های(ضد سرقت) امنیتی و حفاظتی ساخت داخل کشور با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال در تربت حیدریه به بهره برداری رسید.

 

22 بهمن امسال هم تماشایی شد

 

راهپیمائی با شکوه مردم تربت حیدریه در یوم الله 22 بهمن با حضور آحاد مختلف مردم از ساعت 5/9 صبح از محل میدان مرکزی به سمت میدان بسیج برگزار شد.

 

کشف محوطه تاریخی قبل از اسلام در تربت حیدریه

با کشف چند شیء تاریخی در یکی از زمین های کشاوری محدوده تربت حیدریه بقایا و آثار یک محوطه تاریخی قبل از اسلام روز 17 بهمن امسال در این شهرستان کشف شد.

 

نمایندگی گمرک صادراتی در تربت حیدریه راه اندازی شد

برای نخستین بار در تربت حیدریه دفتر پایانه گمرک صادراتی در حوزه های مختلف راه اندازی شده و از این پس تمام امورات مرتبط با گمرکات در همین شهرستان انجام خواهد گرفت.

 

کلنگ بزرگترین سالن چند منظوره ورزشی در تربت حیدریه بر زمین زده شد

خیر نیک اندیش، مهدی مروج تربتی که تاکنون سه سالن ورزشی را در شهر مشهد احداث کرده، بنا دارد تا بزرگترین سالن چند متظوره ورزشی مدرن دانش آموزی تربت حیدریه را تا پایان تابستان آینده در منطقه گردشگری پیشکوه به بهره برداری برساند.

 

جان باختن طاهر علی حسن زاده؛ کار آفرین برتر و پدر صنعت حمل و نقل خراسان در سانحه رانندگی

طاهر علی حسن زاده؛ کار آفرین برتر و پدر صنعت حمل و نقل خراسان خیر نیکوکار تربت حیدریه روز اول اسفند امسال در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در سانحه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

عطر پیکر شهید گمنام در تربت حیدریه پیچید

 

در نهم اسفند ماه امسال و سالروز رحلت ام الشهدا حضرت ام البنین سلام الله علیها عطر پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس در جای جای شهر تربت حیدریه پیچید و این شهید آسمانی پس از تشییع بر دستان مردم در گروه توپخانه، موشکی و پدافند هوایی 61 محرمدر  آغوش خاک آرام گرفت.

 

حسن تفتیان دونده المپیکی تربت حیدریه در مسابقات جهانی تاریخ ساز شد

حسن تفتیان سریعترین مرد ایران و دونده المپیکی تربت حیدریه روز 13 اسفند امسال با صعود به فینال مسابقات جهانی دو و میدانی داخل سالن بیرمنگام انگلیس ورزشکار تاریخ ساز ایران در این رشته ورزشی لقب گرفت.

 

سریعترین مرد ایران و دونده المپیکی تربت حیدریه در مرحله فینال در رقابت سخت و نفس گیر با حریفان آمریکایی و چینی خود توانست با ثبت رکورد ۶:۵۳ ثانیه در جایگاه پنجم دوی ۶۰ متر قرار بگیرد.

 

برگزاری یادواره شهدای دانشجوی تربت حیدریه با حضور سردار قاآنی

 

یادواره هفت شهید دانشجوی تربت حیدریه به همت دانشگاه عالی این شهرستان عصر روز پنج شنبه 17 اسفند با حضور سردار اسماعیل قاآنی، جانشین سردار قاسم سلیمانی در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

انتهای پیام/