به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد حسین ایزدی امروز در خطبه های نماز جمعه ضمن گرامی داشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و تبریک این روز خجسته به شهروندان فریمان ومادارن زحمتکش جامعه، گفت: یکی از سوره هایی که در شان حضرت فاطمه زهرا(س) نازل شده است سوره کوثر می باشد.

 

وی ادامه داد: پس از اینکه بنا به مصلحت خداوند تبارک و تعالی آخرین فرزند پسر پیامبر از دار دنیا رفت، کفار خوشحال شدند زیرا امتداد نسل را از طریق پسر می دانستند نه از طریق دختر و غافل از این بودند که خداوند به پیامبر این نوید را داده است که ای پیامبر غمگین نباش، ما خیر کثیری به تو داده ایم،یعنی فاطمه زهرا (س).

 

امام جمعه فریمان با اشاره به این نکته که امروزه کمتر جایی را می بینید که از این نسل پاک حضور نداشته باشند، اضافه کرد: جالب اینکه شخصیتهای برجسته ای که توانستند وارث اصلی آن تفکر باشند از نسل همین سادات بزرگوار است، یکی از کسانی که توانست چهره دنیا را نسبت به اسلام و مسلمانان تغییر دهد مرحوم حضرت امام خمینی (ره) بود و همچنین در عراق آیت الله سیستانی و در لبنان آیة الله سید حسن نصرالله از همین نسل پاک هستند.

 

حجت الاسلام  ایزدی گفت: اولین رمز پیروزی جامعه اسلامی تکیه بر مبانی دینی است، نه بر تفکرات احساسی و غربی، امروزه دشمنان وقتی فهمیدند که در جامعه اسلامی مادران و زنان چه نقش بزرگی را در تربیت فرزند ایفاء می کنند، آنها را مورد هدف های مسموم خودشان قرار دادند که باید بانوان و زنان ما به این نکته توجه بسیاری داشته باشند زیرا وقتی در راه شهدا دقت می کنیم متوجه میشویم که شیرزنانی بوده اند که چنین شهدایی را تربیت کرده اند.

 

امام جمعه فریمان گفت: ما امروزه شهدایی داریم همچون شهید حججی، شهیدمحمد حسین حدادیان که در سنین جوانی به شهادت رسیده اند، به قول پدر شهید حدادیان که محمد حسین عاشق ولایت و شهادت و حضرت زهرا (س) بود و در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به شهادت رسید و ما نسبت به این اتفاق خیلی خوشحالیم زیرا فرزندمان به همه خواسته هایش رسید و همچنین مادر شهید نقل میکندکه: محمد حسین خیلی حسرت زمان دفاع را می خورد و میگفت ای کاش من آن زمان بودم ، محمد حسین مشتاق رفتن به سوریه بود و روزی از من پرسید که آیا اجازه میدهی بروم؟ و من در جواب گفتم یک عمر است که میگویم آقا جان همه زندگی ام  به فدایت، حالا که وقتش شده است، بگویم نه، همان خدایی که اینجا حافظ تو است در سوریه هم هست.

 

حجت الاسلام ایزدی گفت: مادران این چنینی امروزه مورد هدف دشمنان هستند و دشمن سعی می کند به گونه های مختلف اولین سنگر که عفاف و حجاب است را از بین ببرند.

 

خطیب نماز جمعه فریمان بیان کرد: هر کجا ما حجب و حیا و حجاب و آموزه های دینی مان بیشتر شده برکات و موفقیتمان هم بیشتر بوده، که این را دشمن نمیخواهد قبول کند.

انتهای پیام/