به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و تاکید بر الگوگیری بانوان کشور ما از این بانوی کامل به مسئله حجاب اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه(س) ضمن خانه داری و فرزنداری در تاریخ به حضور وی در صحنه های سیاسی و اجتماعی بیان شده و ایشان با رعایت و حفظ حجاب در  تمام این فعالیت ها مشغول بوده، ولی بعضی ها حجاب را محدودیت میدانند که این دید آنها قطعا اشتباه است.

 

امام جمعه بردسکن گفت: در کشور برخی افراد با سخنان نسنجیده و ارائه پیشنهادات بی مورد سعی در مخدوش کردن حجاب اسلامی در ایران اسلامی را دارند و عنوان میکنند که مسئله حجاب را به رای بگذاریم؛ این افراد باید بدانند که حجاب یک مسئله سیاسی نیست و رعایت حجاب یک واجب دینی و خدایی است بحث حجاب بی کم و کاست در یک جامعه اسلامی باید رعایت شود.

 

حجت الاسلام امینی به هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و بیان داشت: این انقلاب، انقلاب مستضعفان و نیازمند بوده و امام خمینی(ره) برای مسئولان  این حکومت مردمی ویژگی هایی را بیان کردند که اولین ویژگی مسئول یک نظام مردمی اینست که شخص مسئول بتواند محرومیت را بفهمد و باید بداند که محرومیت چیست و افراد محروم و مستمند چه سختی هایی را تحمل میکند تا بتواند برای کاهش آسیب های محرومیت و محرومیت زدایی تلاش کند.

 

امام جمعه بردسکن در این خصوص تاکید کرد:مسئولی که دارای تابعیت خارجی است قطعا از مسئولین آن کشور ترس و واهمه دارد که مبادا تابعیت اورا لغو کنند.

 

حجت الاسلام امینی بیان کرد: در مورد مذاکرات نیز مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مبادا در مقابل دشمن در مذاکرات کوتاه بیایند و از مواضع کشور دفاع نکنند.

 

وی گفت: در حال حاضر مقام معظم رهبری خود شخصا وارد مسائل کشوری شدند و در اصل این وظیفه مسئولینی است که وظایفی را برعهده گرفته ولی در انجام آن کوتاهی میکنند.

 

انتهای پیام/