به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام غلامرضا مقیسه امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه متاسفانه چندوقتی است که برخی با مطرح کردن طرح حجاب اجباری به دنبال دامن زدن به بحث تهاجم فرهنگی هستند، اظهارکرد: حکومت اسلامی در برابر جامعه وظایفی دارد که براساس آن قوانینی را وضع می کند.

 

وی با بیان اینکه حجاب وعفاف برای بانوان مصونیتی را ایجاد میکند که در صورت رواج بی حجابی اولین آسیب متوجه خود بانوان میشود.

 

حجت الاسلام مقیسه در ادامه با اشاره به اینکه در اسلام امر به معروف ونهی از منکر امری واجب است، تاکید کرد: جلوگیری از بی حجابی همان نهی از منکر است که در دستورات اسلام بر آن تاکید شده است.

 

امام جمعه سبزوار همچنین با بیان اینکه جایگاهی که زن در اسلام دارد در هیچکدام از فرهنگ های غربی پیدا نمی کند، بیان داشت: زن در اسلام می تواند با حفظ شئونات وجایگاه خود به فعالیت های اجتماعی بپردازد.

 

وی با اشاره به حضور وبی تفاوتی مسئولی که در مجلس رقص بی تفاوت مینشیند وبرای رقاصه ها کف میزند عنوان کرد: جامعه اسلامی که حاصل خون هزاران شهید است، نباید این مسائل در آن عادی شود.

 

وی در ادامه به ایام پایانی سال وتکاپوی مردم برای خرید اشاره کرد وعنوان کرد: در این ایام باید توجه بیشتری به قشر ضعیف جامعه کرده و این افراد را فراموش نکنیم.

 

حجت الاسلام مقیسه همچنین با هشدار نسبت به اتفاقات چهارشنبه پایان سال، تاکید کرد: همشهریان نهایت همکاری را با نیروهای نظامی وانتظامی انجام دهند.

 

انتهای پیام/