به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: انسان مومن و متقی باید حق مدار بوده و محبت و رضایت نسبت به دیگران، او را از مدار حق خارج نکند.

 

وی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر عنوان کرد: حضور فعال اجتماعی و سیاسی زنان در جامعه با دو شرط توجه به اولویت مادری و همسری و حضور انسانی و نه جنسی می تواند بسیار موثر باشد؛ خوب همسرداری کردن و تربیت صحیح فرزندان، حکم جهاد فی سبیل الله را برای بانوان دارد.

 

امام جمعه درگز تبیین کرد: امروز توجه به جایگاه و اهمیت مساجد در جامعه به عنوان کانون های فکری، دینی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بسیار ضروری است؛ مساجد سنگر مستحکمی در برابر هجمه های فرهنگی دشمن هستند.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به در پیش بودن روز راهیان نور، تاکید کرد: اردوهای راهیان نور بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و ترویج ارزشهای انقلاب اسلامی در همین اردوها اتفاق می افتد.

 

وی افزود: حضور در مناطق عملیاتی، آشنا شدن با ارزشها و اهداف انقلاب و مشاهده کار بسیار بزرگی که شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند بسیار ارزشمند است؛ اردوهای راهیان نور یکی از بهترین اهرم ها در پاسخ به جنگ نرم دشمن است.

 

امام جمعه درگز در ادامه سخنان خود عنوان کرد: بنیاد شهید نقش مهمی در زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم از خانواده های شهدا و ایثارگران دارد که به تمام عزیزان و زحمت کشان این عرصه خداقوت عرض می کنیم.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به برگزاری جشن های نیکوکاری در سراسر کشور تشریح کرد: این جشن یکی از اقدامات بسیار خوب و ارزشمند در راستای کمک به نیازمندان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کشور است؛ هر ساله در این روز مددجویان کمیته امداد اقدام به برپایی نمایشگاهی می کنند که در آن آثار و تولیدات آنها به نمایش گذاشته می شود و همه ما باید در راستای حمایت از تولیدات داخلی، از این غرفه ها بازدید کرده و اقدام به خرید محصولات آنها کنیم.

 

انتهای پیام/