به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند عظمت معنوی صدیقه اطهر(س) در حوزه درک انسان‌ها امکانپذیر نیست و نمی‌شود به عمق عظمت معنوی ایشان رسید، وجود مقدس فاطمه زهرا(س) یکی از ابعاد عظمتشان وابستگی‌شان به پیامبر اکرم(ص) است البته نه به این عنوان که ایشان دختر پیامبر است بلکه به این عنوان که ایشان دختر پیغمبری پیامبر است.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: ایشان دختر عظمت نبوت و پیغمبری پیامبر است، ایشان خاصیت اخذ وحی و قدرت ارتباط با ذات پروردگار را از پیامبر به ارث برده بودند، وراثت یا تاریخی است و یا انفعالی خصایص برجسته روحی پدر که به دختر منتقل می‌شود جزو وراثت تاریخی است.

 

وی ادامه داد: امروز روز میلاد حضرت زهرا(س) است و جشن عید حضرت زهرا(س) روی فرش امام رضا(ع) برگزار شده و امیدواریم عیدی کامل در سعادت بخشی دنیا و آخرت عطا شود.

 

خطیب جمعه مشهد در ادامه با بیان اینکه روز میلاد حضرت زهرا(س) با ولادت با سعادت امام بزرگوار ما مصادف است، تصریح کرد: این تصادفات، تصادفات طبیعی نیست گاهی با این تصادفات حقایقی بنا است برملا شود این امر شاید نشانگر این واقعیت باشد که هدف اصلی از قیام انقلاب اسلامی چه مسئله‌ای می‌تواند باشد.

 

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: امروز همچنین به عنوان روز زن لقب گرفته است؛ اما علت این مسئله چیست؟ علت اصلی این مسئله به‌خاطر شخصیت الگویی صدیقه اطهر(س) برای زنان مسلمان و زنان دلداده و وابسته به عشق زهرا(س) است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه الگوی زن مسلمان در جامعه دینی فاطمه(س) است، افزود: جامعه‌ای که زنانش با الگو قرار دادن صدیقه اطهر(س) عفت و حجاب را یک جریان همگانی قرار می‌دهند هویت آنها در قالب اجرای این الگو و تبعیت از الگوی صدیقه اطهر است.

 

هویت جامعه دینی به حجاب زنان ما است

 

وی  تاکید کرد: هویت جامعه دینی به حجاب زنان ما است؛ زهرا(س) هویت‌ساز زندگی اجتماعی برای ما است و به جامعه ما هویت داده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه دشمنان درصدد هویت گرفتن از ما و گرفتن استقلال ما هستند، اظهارکرد: آنها درصدد استعمار و استثمار هستند و از این رو با حجاب مبارزه می‌کنند.

 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه مسئله حجاب، یک مسئله عادی نیست، گفت: این یک مسئله اصلی و محوری هویت‌بخش است و بی‌حجابی نوعی هویت ستیزی در جامعه ما است و برای همین است که دشمن سعی دارد با توسعه بی‌حجابی، هویت‌ستیزی خود را محقق کند و با همه قدرت روی این مسئله ایستاده است.

 

خطیب جمعه مشهد بیان کرد: اینکه تصور کنید یک دختر ناهنجار سر یک چهارراه روسری خود را بردارد یک حرکت کودکانه است، درست نیست، جریانی که او را مزدور و برای او برنامه پیاده کرده، لشکر جنگ نرم دشمن برای هویت‌ستیزی جامعه دینی ما است.

 

وی در ادامه سخنان خود به نحوه برگزاری جشن حضرت زهرا(س) در تهران اشاره و یادآور شد: عواملی که برنامه‌ای را در تهران اجرا کردند، یک برنامه تصادفی نبود و از شهردار تهران نیز دعوت کردند تا در این جشن شرکت کند، جشن حضرت زهرا(س) را با رقص یک عده نوجوان برگزار کردند و خواستند نشان دادند الگوی جامعه، حضرت زهرا(س) نیس،ت بلکه سوفیا لورن است، اینها هرزه‌های غرب را به عنوان رقیب معرفی و آنها را الگو نشان دادند. این دهن کجی به انقلاب و رهبری و شهدا و خانواده شهدا و بسیج و ایثارگران و همه شما مرد و زن متدین بود و از همه اینها بالاتر جشن پریشب برج میلاد تهران، دهن کجی به صدیقه اطهر(س) بود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد:  اینکه دادستان غیور تهران اعلام کرد این قضیه باید تعقیب شود به‌خاطر این است که چنانچه در یک کشوری جنگی شود و نیرویی از داخل بخواهد نیروهای خودی را از میان ببرد، آنها ستون پنجم هستند و از نظر دستگاه قضایی باید به اشد مجازات تحت تعقیب باشد.

 

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: کسانی که جشن برج میلاد را برگزار کردند ستون پنجم دشمن در جنگ نرم بودند و خائن‌ترین جریانات و عناصری هستند که با دشمن همکاری در جنگ نرم دارند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این موضوع که دختران نوجوان و جوانی که نقطه تحریک و احساس‌سازی هستند، وقیح‌ترین حرکات را در این جشن صورت دادند، گفت: یک عده عوامل نفوذی دشمن باید بیایند و با دشمن در جنگ نرم همدست شوند؟ یک زنی در زمان امام راحل جایی مصاحبه کرده بود و گفته بود الگوی ما اوشین است و حضرت زهرا(س) نیست؛ امام فرمودند این زن مرتده است؛ در این مجلس برج میلاد نشان دادند که می‌خواهند سوفیا لورن را به جای حضرت زهرا(س) الگو قرار دهند.

 

وی ابراز کرد: روز گذشته از سوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام شد که یک سال است که روی ارتش آمریکا فشار آورده می‌شود که ولو شده چند نقطه ایران را بمباران کنید؛ اما آنها این کار را نمی‌کنند.

 

خطیب جمعه مشهد در پایان تاکید کرد: اینها هراس دارند و می‌خواهند کارخانه بسیجی‌ساز را در این مملکت از میان ببرند و بهترین راهکار را نیز در این زمینه بی‌حجابی تشخیص داده‌اند.

 

انتهای پیام/