به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد خاتمی صبح امروز در گردهمایی نیروهای مسلح مستقر در تربت حیدریه اظهار کرد: همه کشورهای دنیا بنا به ضرورت یا دارای نیروی مسلح هستند و یا اینکه نیروهایی را اجیر می کنند تا از کیان و سرزمین کشورشان دفاع کنند، لذا دوره ای نیست که کشوری بدون توان دفاعی باشد.

وی بیان کرد: دنیا در تسلط گرگ های درنده و بی رحم است و چنانچه در برابر این گرگها استحکام لازم را نداشته باشیم به هیچ اصلی از اصول انسانی پایبند نیستند و در صورت تهاجم همه چیز را نابود می کنند و این مسئله به وضوح در غزه نمایان شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به تشریح  تفاوت های نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها دنیا پرداخت و افزود: نخستین تفاوت در دین محوری و باور به ارزشهای اسلامی است که اغلب نیروهای مسلح در دنیا لائیک و اعتقادی به دین ندارند و آن را استخوان در گلو می پندارند.

خاتمی اضافه کرد: در نیروهای مسلح ایران نهادی بنام عقیدتی سیاسی به دستان رهبر معظم انقلاب تاسیس شد و همه پرسنل موظف به فراگیری یک دوره دین شناسی در طول خدمت خود شدند و این از برکات نظام اسلامی است که در زمان طاغوت چنین امتیازی وجود نداشت.

وی گفت: شهیدانی مانند صیاد شیرازی و امثالهم که از دل ارتش طاغوتی بیرون آمدند گلهای خودروئی بودند که توانستند برای انقلاب اسلامی و آرمانهای آن تاثیر گذار و جانفشانی کنند.

امام جمعه موقت تهران دومین شاخصه نیروهای مسلح کشور را در مردمی بودن آن دانست و افزود: نیروهای مسلح ایران در دل و قلب مردم جایگاه دارند و ملت آنان را از بدنه خود می دانند اما برخی افراد فرصت طلب سودجو از این با مردم بودن قوای مسلح  سوء استفاده می کنند.

عامل سر سپرده ال سعود درصدد تبدیل عربستان به یک کشور اروپائی است

دفاع از دین و اسلام ناب محمدی(ص) سومین شاخصه ای بود که آیت الله خاتمی بعنوان وجه تمایز نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها عنوان کرد و گفت: در برخی کشورها نیروهای مسلح از یک جناح و حزب و در برخی دیگر از یک ال و خانواده دفاع می کنند، کما اینکه ال سعود در حجاز که بیش از 100 سال است بر مردم حکومت می کنند قدرت را بدست گرفته و نسل به نسل به فرزندان خود منتقل می کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود:  در حالی که بیش از این حکام سعودی رانندگی زنها و مشروبات الکلی را حرام اعلام کرده بودند اما امروز شاهدیم که آخوندهای درباری به سرکردگی بن سلمان، عامل سر سپرده ال سعود همه چیز از جمله ورود مشروبات الکلی به سرزمین حجاز را آزاد اعلام کردند و این بیانگر آن است که خائنین به حرمین شریفین درصدد تبدیل عربستان به یک کشور اروپائی هستند.

وی گفت: نابودی ال سعود خائن با رژیم غاصب صهیونیستی بزودی با هم محققق خواهد شد

آیت الله خاتمی اظهار داشت: در همه کشورهای دنیا ارتقا درجه و مناصب از رهگذر بی دینی می گذرد و هر کس بی دین تر باشد درجه بالاتر می گیرد، اما در قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران هر درجه و منصب بنا به نظر عقیدتی سیاسی آن نهاد اعطا می شود.

وی از رهبری معظم انقلاب اسلامی بعنوان پرچمدار و فرمانده کل قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران بعنوان دیگر شاخصه برجسته نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها عنوان کرد و افزود: فرماندهی نیروهای مسلح این کشور در اختیار ولی فقیه و مجهتدی است که نفس را در خود قربانی کرده و سیاست های کلی توان بازدارندگی دفاعی کشور را نیز ترسیم می کنند.

گروه توپخانه، پدافند هوایی و موشکی 61 محرم، تیپ پیاده 177 شهید نصر اصفهانی ارتش، ناحیه مقاومت بسیج و نیروی انتظامی، نیروهای مسلح مستقر در تربت حیدریه را تشکیل دادند.

انتهای پیام/