به گزارش صبح توس؛ دومین یادواره شهدای طلبه و دانشجوی شهرستان فریمان امروز با حضور فرمانده هان نظامی و انتظامی و مسئولان شهرستان و سخنرانی سردارمحمد رضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران برگزار شد.

 

شهرستان فریمان، هفت شهید دانشجو دارد که شاخص‌ترین آن‌ها سردار شهید مدافع حرم رضا بخشی و حاجی حسنی کارگر است و همچنین این شهرستان ۱۳ شهید حوزه دارد که شاخص‌ترین آن‌ها شهید مرتضی مطهری است.

 

مراسم با قرائت کلام الله مجید توسط حاجی حسنی کارگر برادر بزرگوار شهید حسنی کارگر (شهید منا) آغاز  شد.

پس از قرائت قرآن و اجرای سرود با شکوه ملی، عرض خیر مقدم توسط امام جمعه فریمان حجت الاسلام محمد حسین ایزدی انجام شد.

 

حجت الاسلام ایزدی گفت: ارزش انسانها بر نوع تاثیر یا عدم تاثیر آنها بر دیگران است.

 

وی گفت:حوزه و دانشگاه می توانند تاثیر زیادی در جامعه داشته باشند، علم حوزه اگر همراه با تهذیب نباشد کارساز جامعه برای نخواهد بود.

 

وی بیان داشت: رمز موفقیت انسانها در ارتباط با خداوند تبارک و تعالی است، وقتی این ارتباط باشد دانشجویان ما همچون شهید چمران خواهند شد و حوزوی های ما همچون شهید مطهری و این اتفاق تنها با ارتباط عمیق با خدا بوجود خواهد آمد.

مراسم با سخنرانی سردار محمد رضا نقدی مهمان ویژه برنامه ادامه پیدا کرد.

 

سردار نقدی در سخنان خود گفت: همه عزت و عظمتمان و پیشرفتی که در کشورمان اتفاق افتاده است را مدیون شهدا هستیم،خداوند متعال بالاترین درجه را برای شهید قرار داده است.

 

وی گفت: هر کار و عمل خوبی را که در این دنیا انجام دهیم عمل بهتر از آن نیز وجود دارد که بالاتر باشد، غیر از شهادت که بالاترین عمل در راه رسیدن به خدا است، همچنین هر بنده ای که وارد بهشت می شود دوست ندارد مجدد به زمین برگردد حتی چنانچه تمام این ملک را به نامش بزنند، مگر شهدا آن هم به خاطر اینکه دوباره بتوانند جان خود را در راه خدا فدا کنند؛ جایگاه و مقام شهدا در بهشت اینگونه است.

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: آزادی هر انسانی در گرو بندگی خداوند است، خداوند متعال نمی پذیرد که انسانها در بندگی انسان دیگری برود و از فرد دیگری امر و نهی بشنود.

 

نقدی افزود: چنانچه میخواهیم به ریسمان الهی برسیم طبق دستور آیه الکرسی راهش کفر به طاغوت و اطاعت نکردن از زورگویان و ظالمان است، این وعده قرآن است که چنانچه خدا ما را یاری کند هیچکس نمی تواند بر ما غلبه کند، شرط آن هم این است که ما با شهادت طلبی و نداشتن ترس از دشمن، خدا را یاری کنیم.

 

وی افزود: روحیه شهادت طلبی است که ملت ما را به قدرت رسانده و باعث پیشرفت ما شده است و ابرقدرتها را به زانو در آورده، ما آمده ایم به مکتب شهدا تا از مکتبشان درس بگیریم، ملتی که شهادت طلب باشد کمتر خطر به سمتش می آید چون دشمن از او خواهد ترسید.

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: آمریکا و اسراییل در کشورهای دور تادور ایران نفوذ کرده اند و هرکاری که دلشان میخواهد انجام میدهند؛ اما به جمهوری اسلامی نگاه چپ هم نمی توانند بکنند، آن هم به علت داشتن روحیه شهادت طلبانه و ولایت پذیری و ولایت مداری که نتیجه آن وحدت است.

 

نقدی گفت: 270 شبکه های رادیو- تلویزیونی علیه ایران با زبان فارسی در حال تبلیغات است که در دل مردم ایران ترس بیاندازند و در واقعیت بارها از ملت ایران شکست خورده اند؛ اما در تبلیغات خود جنگ رسانه ای و روانی راه انداخته اند که گویا ملت ایران در حال شکست است و بسیاری باور میکنند و به این شایعات گوش می دهند.


وی افزود: رهبر ما در این چند سال اخیر بارها گفته است که صهیونیستها به زودی از بین خواهند رفت و در همین ملاقاتی که با وزیر اوقاف سوریه داشتند صراحتا فرمودند: «به زودی شما در آنجا(قدس) نماز خواهید خواند، صهیونیستها پیروزی های ایران در سوریه، لبنان و عراق و جاهای دیگر را می بینند، واقعیت، پیروزی های مسلسل وار جمهوری اسلامی است، ولی در فضای مجازی بیان میکنند ما در حال نابود شدن هستیم،که اینطور نیست،باید ایستاد و مقاومت کرد».

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم ما فرمودند: «مسیر،مسیر مقاومت است،پیروزی های بیشتری در پیش است، پیروزی بزرگ جهان اسلام بر طاغوتهای دنیا در پیش است و یک شرط دارد و آن هم مقاومت و ایستادگی در راه شهدا است، مسیر سازش مسیر نتیجه بخشی نیست آزمایشش را در برجام دیدیم که دشمن جرئت بیشتری پیدا کرد، اگر قبلا هر چند ماه یک مرتبه مصوبه علیه ایران انجام می دادند اکنون هر هفته این کار را انجام می دهند».

 

وی در پایان بیان کرد: هزینه نرمش وسازش خیلی بیشتر از مقاومت است، درست است که در مقاومت فرزندان ما شهید می شوند؛ اما در سازش عزت و سربلندی ما را می گیرند و خفت را به ما میدهند و هیچ دست آورد مهمی هم در آن نخواهد بود، ما در این مجلس جمع شده ایم که همه باهم با شهدا عهد ببندیم که ای  شهدا ما تا آخرین نفس و آخرین نفر و آخرین قطره خون در راه شما خواهیم ماند.

در مراسم یادواره شهدای امروز اجرای سرود توسط گروه سرود مدرسه 13آبان و مداحی توسط  کربلایی میلاد احمدی نیز اجرا شد و پایان بخش برنامه ها نیز تجلیل از خانواده معظم شهدا توسط سردار نقدی و مسئولین شهرستان و فرمانده هان نظامی و انتظامی و امام جمعه شهرستان بود.

 

انتهای پیام/