به گزارش صبح توس؛ حبیب‌الله طاهرخانی در مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر استان خراسان رضوی در دبیرستان امیرکبیر شهر جدید گلبهار، اظهار کرد: کل پروژه‌های مسکن مهر کشور دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد است که بخش قابل‌توجهی از آن تحویل متقاضیان شده است.

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید بابیان اینکه تا پایان سال ۹۷ کل پروژه‌های مسکن مهر به اتمام می‌رسد، گفت: بخشی از این پروژه‌ها مشکلات قضایی دارد و بخش دیگری نیز فاقد متقاضی است که در این خصوص تعاملاتی با کمیته امداد انجام شده است و این واحدهای فاقد متقاضی در اختیار کمیته امداد و سایر نهادهای دولتی قرار خواهد گرفت.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه بخش عمده‌ای از پروژه‌های مسکن مهر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم انجام شده است، گفت: بخش عمده ساخت واحدهای مسکن مهر انجام شده؛ اما مسئله اصلی تأمین زیرساخت‌های این واحدها ازجمله تأمین آب، برق، گاز و فاضلاب کشی و غیره است.

 

طاهرخانی خاطرنشان کرد: شهرهای جدید خدمات روبنایی قابل‌توجهی نیاز دارد که نیازمند اعتبارات است و اجرای آن زمان‌بر میی باشد، همچنین موضوع اصلی در پروژه‌های مسکن مهر تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی مانند مدرسه، مسجد، کلانتری و غیره است که در شهرهای جدید برای اینکه برای ساکنین مشکل ایجاد نشود این منابع از محل اعتبارات داخلی تأمین می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به افتتاح دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر در استان، گفت: دولت بر تحویل مسکن مناسب و درشان مردم تأکید دارد و وزارت راه و شهرسازی به دنبال تکمیل این واحدها در کنار ارائه خدمات روبنایی مناسب مانند ساخت فضاهای آموزشی، فضای سبز و سایر خدمات به مردم شهرهای جدید است.

 

انتهای پیام/