به گزارش صبح توس؛ در آستانه سال جدید اجرای طرح ایجاد شیارهای لرزان در تقاطع ورودی و خروجی روستاها در مسیر 45 کیلومتری رشتخوار- تربت حیدریه توسط اداره راهداری اجرای این طرح، باعث گلایه و اعتراضات شدید شهروندان، مردم و مسافران در این رابطه شده است.

 

در همین رابطه و با توجه به درخواست های مکرر شهروندان، از برنامه مطرح شده سراغ گزارش و گفتگو با مردم رفتیم.

 

رحیمی از اهالی شهرستان رشتخوار در این رابطه به خبرنگار ما گفت: بعد از چند روز ماموریت به همراه خانواده به سمت رشتخوار برگشتم و در کمال ناباوری جلوبندی ماشین بنده (که دو هفته پیش تعمیر شده) پس از برخورد با چاله های جدید احداث شده در مسیر مجدد به صدا افتاد!.

 

وی در ادامه افزود: آیا حق مردم عزیز و محترم این منطقه است، اینکه بدون تحقیق و حتی بررسی کاری را انجام بدهیم که به اموال مردم صدمه بزند؟!

 

این شهروند یادآور شد: تاوان این خسارت ها و مشکلات در این دوره ای که همه با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند به عهده کیست؟

 

رحیمی با اشاره به برنامه سرعت گیرها، گفت: در گذشته میخ های زرد رنگی که در تمام جهان! به عنوان مانع سخت و جلوگیری کننده به بهانه هشدار استفاده میشود و بسیار آسیب زننده هستند در قبل از سرعت گیرها و نقاط مختلف شهر و جاده رشتخوار دیده میشد! که کم کم نسلشان منقرض شده بود که با پدیده چاله های فضایی مواجهه شدیم.

 

وی با درخواست از مسئولین، در ادامه افزود: از مسئولین محترم خواهشمندم حداقل کمی تحقیق ساده و آسیب شناسی کنند، ببنید این چاله ها جهت هشدار در اتوبان ها و مسیرهایی با سرعت بالا نصب می شوند که بیشتر برای هشدار هستند نه قبل از سرعت گیر و به هنگام ترمز گرفتن.

 

نجفی دیگر شهروند رشتخواری در این رابطه گفت: با اجرای طرح برش کاری در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه مردم متحمل هزینه های زیاد می‌شوند، مگر مردم چه تقصیری دارند که جلوبندی خودروشان را با این برش کاری، ماهی یک بار تعمیر کنند.

 

مهرابی یکی دیگر از ساکنان رشتخوار در رابطه با راه اندازی دست اندازه ها در این مسیر، گفت: اجرای این طرح در مسیر جاده ای شهرستان رشتخوار یک نوع تخریب است که با ایجاد این دست اندازهای جدید هزینه سنگین جلو بندی برای اتومبیل‎ها فراهم می شود.

 

شیدایی دیگر شهروند رشتخواری نیز در ادامه و در همین رابطه گفت: اداره محترم راه علاوه بر اینکه در جهت رفع دست اندازهای موجود اقدامی نمی‌کند اقدام به شخم زدن جاده کرده که از لحاظ کارشناسان فن قابل توجیه نیست، خواهشمند است کار را تعطیل کنند و به وسایل نقلیه مردم آسیب بیشتری نزنند.

 

اسدی یکی از فرهنگیان ساکن شهر رشتخوار در این رابطه گفت: با توجه به اینکه ما فرهنگیان هر روز مسیر تربت حیدریه و رشتخوار جهت حضور در مدارس را طی می کنیم شیارهایی که اداره راه در مسیر جاده ایجاد کرده است، باعث آسیب رساندن به جلوبندی اتومبیلهای ما شده و هزینه اضافی برای ما تحمیل می کند در ضمن رانندگان به محض رسیدن به این مکان ها یک مرتبه ترمز می زنند که افزایش تصادفات سبب می شود یه همین منظور از مسئولان می خواهیم در اجرای طرح تجدید نظر کنند.

 

وحدانی از ساکنین شهرستان رشتخوار نیز در این رابطه گفت: جاده رشتخوار تا تربت حیدریه جاده ای خطرناک است و م سئولان به جای اینکه جاده را دو بانده کنند، هر دو یا سه کیلومتر سرعت گیر ایجاد کرده اند.

 

رجب زاده ساکن روستای عبس آباد رشتخوار با اشاره به ایجاد مشکلات متعدد برای مردم در رابطه با راه اندازی دست اندازها در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه، گفت: از دوستان اداره راه درخواست و تقاضای رسیدگی به موضوع شیارهای ایجاد شده در مسیر رشتخوار- تربت حیدریه را داریم.

 

وی در ادامه با درخواست از فرماندار شهرستان گفت: جناب فرماندار از شما به عنوان نماینده عالی دولت خواهشمندیم مثل همیشه پاسخگو و پیگیر این مسئله باشید و به درخواست مردم احترام بگذارید، چراکه در این اوضاع اقتصادی تحمیل مستقیم و غیر مستقیم هزینه به این مردم مظلوم روا نیست.

 

اجرای طرح شیارهای لرزان در جهت آرام‌سازی مسیر بوده است

 

در ادامه با مهدی نظام، رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان رشتخوار به گفتگو نشستیم، که در همین رابطه با اشاره به علت اجرای طرح شیارهای لرزان در مسیر با تاکید بر اینکه این موضوع کاملا به صورت قانونی و کارشناسی انجام شده است، گفت: برنامه ایجاد دست انداز در مسیر شهرستان رشتخوار جزء برنامه های استانی است و این طرح همزمان با سایر جاده های استان در حال اجرا است.

 

وی با اشاره به اینکه علت احداث زیاد شیارهای لرزان در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه به دلیل تقاطع های زیاد موجود در مسیر است، گفت: جاده رشتخوار طبق آمار اعلام شده سومین جاده پرحادثه استان است که این موضوع در جلسات متعدد مطرح و در همین رابطه جهت آرام سازی مسیر و کاهش تلفات، بهترین راه ارائه شده از سوی کارشناسان اجرای همین طرح شیارهای لرزان در مسیر بوده است که مطمئنا اجرای طرح با کاهش میزان سوانح جاده ای به عینه در آینده لمس خواهد شد.

 

وی در پایان با تقدیر از صبر و تحمل مردم در سرتاسر شهرستان، جهت اجرایی شدن این طرح، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد، کاهش خطرات و مشکلات جاده ای و عدم از دست دادن عزیزانمان در سوانح احتمالی باشیم.

 

انتهای پیام/