حمید کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ از پرداخت 18میلیارد و 143میلیون ریال تسهیلات در حوزه اشتغال و ازدواج در بجستان خبرداد و اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در راستای تحقق شعار سال و اجرایی کردن سیاست های دولت به منظور حمایت از جوانان جویای کار و کارآفرینان در سطح شهرستان، گام های خوبی را برداشته است.

 

وی آغاز اقتصاد مقاومتی را در روستا دانست و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون مبلغ 17 میلیارد و 743 میلیون ریال تسهیلات با اشتغالزایی 133 نفر به متقاضیان پرداخت شده است، امروز با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی از روستاها شروع میشود و برای توسعه پایدار کشور و شتاب گرفتن در مسیر توسعه، می‌بایستی ابتدا توسعه روستایی را مدنظر قرار دهیم.

 

کریمی ادامه داد: امسال در ایام الله دهه مبارک فجر شاهد افتتاح اولین طرح مشارکتی کشور (طرح تولید خوراک دام و طیور قائم مرندیز) با حضور علی اصحابی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور و علی آبیلی، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خراسان رضوی با پرداخت مبلغ 16 میلیارد ریال توسط صندوق و با مشارکت 202 خانوار و با اشتغال 19 نفر به‌صورت مستقیم انجام و پرداخت شده است، همچنین طرح مشارکتی شرکت تعاونی صنایع دستی فرش دستباف امید فردای روستای مرندیز با تعداد 46 نفر عضو با همت بانوان تلاشگر در روستای الگوی اقتصاد مقاومتی کشور با مبلغ مصوب سه میلیارد ریال که در حال پرداخت است.

 

کریمی از ایجاد و راه اندازی صندوق اعتباری خرد محلی در دو روستای(مرندیز و جزین) شهرستان با تعداد 70 نفر عضو در فاز اول با کمک و همراهی سازمان جهاد کشاورزی خبر داد و ابراز امیدواری کرد در سال آینده سه صندوق دیگر که با هدف توانمند سازی و اشتغال زنان روستایی، کمک به معیشت خانوارهای روستایی و ایجاد درآمد برای آنها در دستور کار صندوق قرار گرفته، ایجاد و راه اندازی شوند.

 

رئیس صندوق کارآفرینی امید بجستان به تفاهم نامه همکاری با دستگاه های اجرائی در راستای شناسایی بهتر جامعه هدف صندوق اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای طرح‌های خوداشتغالی و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند، با اتخاذ سیاستهای موثر و کارآمد، این صندوق در قالب تفاهم نامه منعقده با کمیته امداد امام خمینی(ره) به معرفی شدگان این نهاد جمعاً به مبلغ 600 میلیون ریال تسهیلات خرید خودروی نیسان پرداخت شد.

 

وی ادامه داد: این صندوق در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده با بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت ایجاد فرصت شغلی از اعضای خانواده ایثارگران معرفی شده از آن نهاد تسهیلاتی به مبلغ 300 میلیون ریال و همچنین تفاهم نامه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، به منظور نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل روستایی متقاضیان واجد الشرایط معرفی شده از سوی آن سازمان به مبلغ 250 میلیون ریال تسهیلات خرید خودرو  اعطاء شد.

 

کریمی به محاسن صنعت گردشگری در جوامع امروزی پرداخت و عنوان کرد: توسعه بوم‌گردی علاوه بر ایجاد اشتغال در روستاها می‌تواند به افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی و بالارفتن میزان مسافرت به مناطق بکر روستایی منجر شود. با توجه به تفاهم‌نامه همکاری سازمان میراث فرهنگی و صندوق کارآفرینی امید تسهیلاتی به مبلغ 500 میلیون ریال جهت ایجاد اقامتگاه بومگردی در روستای تاریخی و گردشگری مزار پرداخت شد.

 

رئیس صندوق کارآفرینی امید بجستان خاطرنشان کرد: متقاضیان راه اندازی کسب و کار در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت اعم از کارآفرینان و سرمایه گذاران خرد و کلان می توانند با مراجعه به سامانه کارا به آدرس www.kara.mcls.gov.ir مراحل ثبت نام و ارائه طرحهای اشتغال خود را به صورت الکترونیکی دنبال کنند.

 

انتهای پیام/