به گزارش صبح توس؛ الهام بهره مند امروز در حاشیه طرح «مدیریت مهندسی بهداشت محیط سلامت نوروزی»، گفت: طرح مدیریت مهندسی بهداشت محیط سلامت نوروزی در راستای نظارت بر امکانات عمومی، عرضه مواد غذایی، مراکز تفریحی و اماکن و رستورانهای بین راهی از امروز تا 15 فروردین سال آینده در سطح شهرستان تربت حیدریه انجام می شود.

 

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تصریح کرد: سال گذشته و از تاریخ اول اسفندماه تا 15 فروردین دو هزار و 675 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 505 مورد مراکز عمومی و تفریحی و همچنین 121 مورد از اماکن بین راهی انجام گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: از این میزان بازدیدها 21 هزار کیلو گرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و ضبط و امحا شد و 118 متخلف به مراجع قانونی معرفی شدند.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اضافه کرد: این میزان بازدید و کشفیات در سال جاری باعث شد تا دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه رتبه نخست در بین دانشگاههای همتراز خود را  کسب کند.

 

بهره مند با بیان اینکه سامانه 190 آماده پاسخگویی به شکایات مردمی است، افزود: در روزهای غیر تعطیل هشت اکیپ و در روزهای تعطیل چهار اکیپ به صورت مداوم از مراکز عرضه مواد غذایی، رستورانها و اماکن تفریحی و بین راهی نظارت خواهند کرد و برخی از این نظارتها نیز به صورت مشترک با ادارات دامپزشکی، صنعت و معدن، آبفای شهری انجام می شود و به نقاط قوت و تشدید این نظارت ها می افزاید.

 

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه سه شهرستان تربت حیدریه، زاوه و مه ولات را تحت پوشش قرار داده و به حدود 400 هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات ارائه می کند.

انتهای پیام/