عباس کرخی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در این خصوص شبکه شهر دوستدار کتاب، گفت: شبکه شهرهای دوستدار کتاب کشور نهادی برای کارهای مشارکتی در حوزه فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف است.

 

وی افزود: شبکه هماهنگی شهرهای دوستدار کتاب که با حضور شهرداران و روسای ادارات فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی شهرهای برگزیده کتاب‌خوانی تشکیل شده است، یکی از نهادهایی است که این مشارکت را محقق می‌سازد.

 

کرخی خاطرنشان کرد: حاضرین در نخستین نشست شورای هماهنگی شبکه شهرهای دوستدار کتاب از پروژه گذر فرهنگ و هنر مازار یزد که به تازگی عملیات اجرایی آن شروع شده و سال ۱۳۹۷ افتتاح خواهد شد را مورد بازدید قراردادند.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیشابور تاکیدکرد: امیدواریم با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نیشابور بتوانیم گذر فرهنگ و هنر را که از مصوبات این نشست بود به سرانجام رسانده و گامی در راه  توسعه اقتصاد هنر برداریم.

 

کرخی با اشاره به پیام وزیر ارشاد بیان داشت: گستره فرهنگ در سنت اسلامی و ایرانی چنان است که نمی‌توان آن را در قالب یک دستگاه محدود کرد، هیچ توسعه و پیشرفتی در غیبت فرهنگ‌ پایدار نخواهد ماند.

 

انتهای پیام/