به گزارش صبح توس؛ هادی بارویی امروز در جلسه مشترک شهردار و اتاق اصناف اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون خیابانها و معابر داخل شهر و بویژه بلوارهای اصلی، گنجایش پارک خودروهای شهروندان را ندارد و این موضوع به عنوان یک عامل تهدید کننده برای شهر چناران محسوب می‌شود.

 

شهردار چناران با تاکید بر ضرورت اجرای سریعتر طرح پارکبان به منظور ساماندهی ترافیک داخل شهر ادامه داد: از یک طرف با توجه به ازدیاد وسایل نقلیه تک سرنشین سواری و از طرف دیگر با نزدیک شدن به ایام پایانی سال که این حجم از این خودروها از روستاهای اطراف شهر جهت تأمین خرید شب عید به مرکز شهرستان وارد می‌شوند و خیابانهای اصلی شهر خصوصاً بولوار امام خمینی، طالقانی و قسمتی از بلوار بهشتی با کمبود فضای پارک این وسایل نقلیه مواجه می‌شود که همین امر موجبات نارضایتی شهروندان معابر فرعی را به دلیل هجوم این خودروها جهت پارک به معابر و کوچه‌های فرعی به بار می‌آورد.


وی بیان کرد: علاوه بر ضرورت کنترل مسائل ترافیکی در داخل شهرمان از سوی عوامل راهور، باید نسبت به اجرای سریعتر طرح پارکومتر در این شهر اقدام کنیم و چاره‌ای جز این نیز نداریم.


بارویی ادامه داد: در شهر ما به دلیل عدم توجه به ایجاد فضاهایی جهت پارکینگهای عمومی که لازمه هر شهری است احداث چنین اماکنی به شدت مورد نیاز است و به جهت همین خلأ در حال حاضر با مشکل مواجه شده‌ایم و خود کسبه و بازاریان هم درگیر همین معضل شده‌اند زیرا دسترسی آسان به تخلیه بار و رفت و آمد را برای این قشر از جامعه شهری با مشکل روبرو کرده است.


وی افزود: دراین بین با توجه به حضور گسترده مردم شهرستان در شهر جهت خرید که اکثراً با وسایل نقلیه شخصی به داخل شهر می‌آیند و بویژه در هنگام عصر، ترافیک سنگین‌تر می‌شود و پیدا کردن جای پارک هم سخت‌تر، بنابراین مالکان این خودروها به ناچار اقدام به پارک دوبل می‌کنند که این خود باعث بوجود آمدن گره ترافیکی می‌شود.


شهردار چناران اظهار کرد: به همین منظور قصد داریم تا چند روز آینده نسبت به اجرایی کردن پارکبان در بلوار امام خمینی(ره) و طالقانی با کمک بخش خصوصی اقدام کرده تا از این طریق بخشی از معضل کمبود جای پارک را مدیریت کنیم.

 

انتهای پیام/