به گزارش صبح توس؛ عصر امروز حجت الاسلام محمدعلی دستجردی در حاشیه بازدید از موسسات خیریه فعال در حوزه خانوده با ابراز نگرانی نسبت به آمار بالای فروپاشی خانواده ها و ضرورت آموزش زوجین در بهبود مهارت های زندگی، اظهار کرد: برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و استمرار این آموزش ها در طول زندگی زوجین نقش موثری دارد.

 

وی با بیان اینکه فروپاشی خانواده ها یک معظل بزرگ اجتماعی جوامع امروزی محسوب می شود، ادامه داد: در شرایط فعلی جامعه، ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی یک ضرورت محسوب می شود.

 

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و فقر مالی منجر به رشد آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی می شود، تصریح کرد: متاسفانه در غالب خانواده هایی که با مشکلات اقتصادی و مالی دست و پنجه نرم می کنند، مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی نیز پررنگ است و به همین دلیل موسسات خیریه ای که در حوزه خانواده فعالیت می کنند می بایست نسبت به این دو مساله به‌صورت همزمان و جدی توجه داشته باشند.

 

در ادامه، نوروزعلی گله دار، مدیر موسسه خیریه آبشار عاطفه ها در قوچان گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) بیش از 50 سری جهیزیه با همیاری و مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) قوچان، به نوعروسان نیازمند این شهرستان اهدا خواهد شد.

 

وی  با بیان اینکه مراسم اهداء جهیزیه در روز جمعه 18 اسفند ماه برگزار می شود، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 33 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند در این شهرستان اهدا شده است که این رقم تا قبل از عید نوروز به بیش از 80 سری جهیزیه افزایش می یابد.

 

گله دار با بیان اینکه هر ساله در سه نوبت و در مناسبت های نیمه شعبان، ولادت امام علی(ع) و ولادت حضرت زهرا(س) جهیزیه ها به نوعروسان اهدا می شود، تصریح کرد: هر یک از 50 سری جهیزیه بین 30 تا 40 میلیون ریال ارزش دارد که میان 50 نوعروسان نیازمند که توسط این موسسه شناسایی شده اند، توزیع خواهد شد.

 

انتهای پیام/