به گزارش صبح توس؛ محمد سیاح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با نزدیک شدن عید نوروز و سنت خرید ماهی قرمز برای سفره هفت‌سین و با توجه به اینکه دامپزشکی تنها مرجع نظارتی در این خصوص است لازم است کلیه مراکز عرضه ماهی قرمز قبل از اقدام به فروش ماهی، مجوزهای لازم را از شبکه دامپزشکی اخذ کنند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان چناران با اشاره به بیماری‌های قارچی ماهی، بیان داشت: قارچ‌ها جزو عوامل بیماری‌زای ثانویه به شمار می‌آیند یعنی بر روی قسمتی از بدن ماهی ابتدا جراحت یا خراشی توسط عوامل دیگر همچون بیماری‌های عفونی، میکروبی و یا ویروسی و یا در اثر صدمات فیزیکی مانند صید و جابجایی غیر صحیح و حتی درگیری میان ماهیان، ایجاد می‌شود و سپس قارچ‌ها بر روی آن موضع شروع به رشد و تکثیر می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در این شرایط ممکن است با توجه به اقدام برای درمان و استفاده از دارو بیماری اولیه تا حدودی درمان شده باشد؛ اما قارچ‌ها موجب جلوگیری از بهبودی موضع مجروح و همچنین سبب تورم و عفونت مجدد آن می‌شوند و گاهی اوقات باگذشت زمان از یک بیماری پوستی و یا یک جراحت جزئی و سطحی محل زخم بهبود نمی‌یابد، بلکه به‌تدریج متورم و قرمز گشته و یا توده‌ای سفید و پنبه شکل و برجسته روی زخم را می‌پوشاند.

 

سیاح خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی ماهی با ساییدن بدنش به اجسام داخل آکواریوم سعی دارد تا بدن خود را از آلودگی پاک کند که این عوامل قارچی ممکن است براثر تماس با پوست دست انسان به‌راحتی منتقل شده و سبب آلودگی در انسان شود، بنابراین شهروندان باید موقع خرید ماهی قرمز موارد فوق را موردتوجه قرار دهند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان چناران افزود: ماهی سالم باید دارای رنگ یکنواخت و فاقد هرگونه جراحت پوستی و لکه باشد.

 

سیاح از کلیه همشهریان خواست ماهی نوروز خود را فقط از مراکز دارای مجوز دامپزشکی، تهیه کنند و به‌منظور جلوگیری از هرگونه انتقال بیماری قارچی، هنگام خرید ماهی و یا تعویض آب آکواریوم از هرگونه تماس مستقیم دست با ماهی خودداری کنند.

 

انتهای پیام/