به گزارش صبح توس؛ ابراهیم رضازاده صبح امروز در حاشیه برگزاری ششمین المپیاد طرح دادرس دانش آموزی در محل کانون فرهنگی امام خمینی(ره) شهر رشتخوار گفت: در ششمین المپیاد طرح دادرس دانش آموزی در رشتخوار بیش از هفت تیم دانش آموزی 14 نفره در دو بخش دختران و پسران طی دو روز متوالی ذر 13 و 14 اسفند ماه در شهرستان رشتخوار با هم به رقابت پرداختند.


رئیس مرکز جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار در ادامه با اشار به اینکه ترویج فرهنگ خود امدادی مهمترین هدف اجرای این المپیاد بوده است، گفت: پس از بررسی ها و آزمون های به عمل آمده نفرات و تیم های برتر علاوه بر تقدیر و بهره مندی از جوایز، تیم المپیاد استانی جهت شرکت در مرحله استانی را نیز تشکیل خواهند داد.


وی در ادامه با اشاره به اینکه در این طرح مربیان آموزش دیده هلال احمر این شهرستان در راستای افزایش سطح ایمنی و مدیریت بحران امداد و نجات را به دانش آموزان آموزش داده‌اند، افزود: در این المپیاد دانش آموزان در دو آزمون کتبی و عملی شامل ارزیابی مصدوم، ماساژ قلبی، ریوی(CPR)، حمل مصدوم، خروج ایمن و پناه گیری را آموزش دیدند.


این آزمون در پایه هشتم در دو نوبت پسران و دختران، با حضور سه مدرسه پسرانه در 13 اسفند و چهار مدرسه دخترانه در 15 اسفند برگزار شد.انتهای پیام/