به گزارش صبح توس امروز احمد کاظمی در آیین افتتاحیه نمایشگاه جابر بن حیان کاشمر گفت: بیش از 15 هزار و 600 دانش‌آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی، تعداد 2 هزار و 830 پروژه را به ‌صورت گروهی و انفرادی برای شرکت در جشنواره جابر بن حیان آماده و عرضه کردند.

کارشناس تکنولوژی مقطع ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این‌که از این پروژه‌ها 339 پروژه به‌صورت انفرادی و 2 هزار و 491 پروژه به‌صورت گروهی طراحی و آماده‌ شده است، یادآور شد: آثار ارائه‌ شده به این جشنواره در بخش‌های طبقه‌بندی، تحقیق، مدل، آزمایش و طراحی است که از 67 مدرسه دولتی و 15 مدرسه غیردولتی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی بابیان این‌که با فعال شدن دبیرخانه این جشنواره در دبستان شاهد آقا مصطفی خمینی(ره) از ابتدای سال تحصیلی در راستای افزایش میزان مشارکت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده است، ابراز داشت: به ‌منظور جلوگیری از تحمیل هزینه به خانواده و رغبت دانش‌آموزان به مشارکت در این جشنواره تعداد کارتن مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها خریداری و در اختیار دانش‌آموزان قرارگرفته است.

کارشناس تکنولوژی مقطع ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر با تأکید بر این‌که کاشمر سال گذشته باعرضه 2 هزار و 700 پروژه دانش‌آموزی یکی از شهرستان‌های پیشرو در این زمینه بوده است، افزود: سال گذشته 18 پروژه به مرحله استانی راه‌ یافته است و برای سال جاری تاکنون سهمیه ابلاغ نشده است.

کاظمی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در محل سالن اجنماعات زیارتگاه شهید مدرس تا 16 اسفندماه در دو نوبت صبح و عصر برای بازدید علاقه‌مندان به فعالیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقی دانش‌آموزان دایر می‌باشد.

مدیرآموزش و پرورش کاشمر هم در این زمینه گفت: جشنواره پروژه‌های دانش آموزی یکی از محورهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که توجه ویژه‌ای را در نظام آموزشی به خود معطوف کرده است.

علی طاهریان با تأکید بر اینکه جشنواره جابربن حیان به منظور توسعه و تشویق روحیه پژوهشگری در دانش آموزان مقطع ابتدایی برگزار می‌شود اظهار داشت: این فعالیت علمی از سطح مدرسه و مناطق آغاز و در نهایت به سطح استانی و ملی ختم می‌شود ضمن اینکه جشنواره جابربن حیان یک رقابت سالم و هیجان‌انگیز علمی بین دانش آموزان دوره ابتدایی است که طی آن پروژه‌های علمی دانش آموزان در قالب نمایشگاه‌های علمی ارائه و داوری می‌شود.

انتهای پیام/