علی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص میزان تولیدات فراورده های دامی این شهرستان، گفت: به لحاظ دامپروری نیشابور در شرق کشور رتبه اول توانمندی و رشد دام را دارد و از خیلی از استان ها تولیداتش بیشتر است.

 

وی بیان کرد: حدود هفتاد هزار رأس دام سنگین و هفتصد هزار رأس دام سبک در شهرستان نیشابور وجود دارد، با تولید9هزار تن گوشت قرمز، 6هزار تن روزانه شیر و 21هزار کندوی زنبور عسل جزء برترین های استان هستیم.

 

سلیمانی گفت: نیشابور با تولید9هزار تن عسل مقام اول استان و در تولید گوشت مرغ نیز مقتم سوم را دارد.

 

وی اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون بیماری خاصی در بین دام های سطح شهرستان مشاهده نشده است، با کمک چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه 10هزار واکسن تب برفکی دریافت کردیم که حتی تعدادی از آنها را به سایر شهرستان های همجوار داده ایم.

 

رئیس دامپزشکی نیشابور در خصوص راه اندازی کشتارگاه صنعتی نیشابور، گفت: خط کشتار کشتارگاه صنعتی نیشابور راه اندازی شده و کشتارگاه شهرداری نیشابور به‌دلیل مشکلات زیست محیطی پلمپ شده است و تعداد زیادی از کارگران آن در کشتارگاه جدید که متعلق به بخش خصوصی است کار می کنند.

 

وی بیا کرد: با توجه به اینکه نزدیک ایام نوروز هستیم طرح تشدید نظارت بر رستوران های بین راهی و مناطق گردشگری را در دستور کار داریم، با کمک اتاق اصناف و بازرگانی این طرح از 15 اسفند تا15فروردین ادامه خواهد داشت تا مسافرین با امنیت خاطر غذا مصرف کنند.

 

انتهای پیام/