به گزارش صبح توس؛ مرادعلی احمدزاده امروز در جلسه ستاد اجرایی هماهنگی سفر کاشمر که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان کاشمر دومین شهر زیارتی خراسان رضوی است و بر اساس آماری که مسئولان مربوطه ارائه داده‌اند سالانه پذیرای سه و نیم میلیون زائر و مسافر می‌باشد، وظیفه ما این است که زمینه را برای حضور زائران و مسافران در این شهرستان فراهم کنیم.

 

وی ادامه داد: هر چند مشکلات زیاد و امکانات اندک است؛ اما هنر مدیریت این است که از کمترین امکانات بیشترین بهره را بتوانیم ببریم و تلاش کنیم که میزبان خوبی برای مسافران نوروزی شهرستان کاشمر باشیم.

 

سرپرست فرمانداری کاشمر یادآور شد: لازم است در ایام نوروز، اعضای ستاد خدمات سفر، هماهنگی لازم را با یکدیگر داشته باشند، چراکه اگر همکاری مناسبی وجود داشته باشد،‌ کارها، سهل و آسان خواهد شد و چنانچه هر کدام از مسئولان به نحو احسن انجام وظیفه کنند، خاطره خوبی برای مسافرانی که به این شهرستان سفر می‌کنند باقی خواهد ماند.

 

احمدزاده با بیان اینکه شهر و روستا باید آماده پذیرایی از مسافران باشند، گفت:‌ شهرداری باید تلاش کند تا شهری تمیز را برای میزبانی از مسافران فراهم سازد و دهیاری‌ها و بخشداری‌ها نیز تلاش کنند تا وضعیت روستاها، به ویژه روستاهایی که هدف گردشگری مسافران قرار دارند برای پذیرایی از مسافران نوروزی مناسب باشد تا خاطره خوشی از این شهرستان در ذهن گردشگران باقی بماند.

 

وی افزود: ادارات متولی نظارت بر بازار، رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و غیره همانند شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی و اداره صنعت، معدن و تجارت باید وظیفه نظارتی خود را به نحو احسن انجام دهند تا هم ارزاق و میوه مورد نیاز مردم و مسافران به میزان کافی در بازار عرضه و هم مسائل بهداشتی رعایت شود و به ویژه در نحوه توزیع میوه و مواد غذایی نظارت و دقت کافی صورت گیرد تا شاهد سوءاستفاده برخی افراد نباشیم و به مردم اجحافی نشود.

 

سرپرست فرمانداری کاشمر خاطرنشان کرد:‌ از آنجا که در ایام نوروز شاهد حضور مسافران فراوانی در کاشمر خواهیم بود شایسته است شرکت نفت پیش‌بینی‌های لازم را برای تأمین سوخت مورد نیاز و به ویژه بنزین به اندازه کافی انجام دهند، همچنین نیروهای امدادی و به ویژه هلال احمر و آتش‌نشانی نیز آمادگی کامل را در جهت خدمت‌رسانی به مسافران داشته باشند ضمن اینکه موضوع تأمین امنیت این ایام هم در شورای تأمین شهرستان مطرح و برنامه‌ریزی لازم صورت خواهد گرفت.

 

احمدزاده گفت: در ایام عید نوروز باید فضایی شاد و مفرح برای مردم و مسافران فراهم شود و این موضوع باید در شهر و روستاها و از جمله همانند سال گذشته در بلوار سیدمرتضی(ع) مد نظر قرار گیرد و با اجرای برنامه‌های متنوع رضایتمندی مردم و مسافران جلب شود.

 

وی همچنین به موضوع اقامت مسافران اشاره کرد و اظهار داشت: اداره اوقاف لازم است زائرسراهای خود را تجهیز و آماده کند، همچنین آموزش و پرورش نیز مدارسی که برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است را به ستاد شهرستان معرفی کند ضمن اینکه همه ادارات هم لازم است برای ایام نوروز کشیک داشته باشند و افرادی را در این ایام به عنوان کشیک قرار دهند که تسلط و اختیارات کافی داشته باشند.

 

احمدزاده در مورد نصب چادرهای مسافرتی به ویژه در زیارتگاه سیدمرتضی(ع) اظهار کرد: امکان ممانعت از این کار وجود ندارد؛ اما باید نسبت به ایجاد نظم و نیز نظارت بر این فضا اقدام لازم صورت پذیرد.

 

سرپرست فرمانداری کاشمر تصریح کرد: سال گذشته برخی المان‌های نوروزی با تأخیر نصب شد که لازم است امسال شهرداری در نصب این المان‌ها سرعت بیشتری به خرج دهند ضمن اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی احتمال بارندگی در روزهای آخر اسفند وجود دارد و لازم است تدابیر لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر صورت پذیرد.

 

در ادامه این جلسه هر کدام از اعضای ستاد، برنامه‌های خود را برای استقبال بهتر از مسافران و زائران نوروزی شهرستان کاشمر بیان کردند.

 

انتهای پیام/