به گزارش صبح توس؛ امروز جشنواره جابربن‌حیان که در سالن اجتماعات زیارتگاه شهید مدرس کاشمر برگزار شده بود با حضور سرپرست فرمانداری و دیگر مسئولین شهرستان افتتاح شد.

 

علی طاهریان در مراسم افتتاحیه این جشنواره با اشاره به کسب مقام نخست کاشمر در جشنواره جابربن‌حیان سال گذشته، اظهارکرد: در سال جاری حجم بیشتری از آثار دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در 2800 پروژه‌ی علمی همراه با تنوع موضوعات بکر در این جشنواره به نمایش گذاشته شده است.

 

رئیس آموزش و پرورش کاشمر گفت: خوشبختانه تاکنون شهرستان کاشمر در کسب رتبه‌های برتر استانی در زمینه‌های آموزشی، ورزشی و پژوهشی معمولا در رتبه‌ها‌ی دوم الی سوم قرار گرفته است و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.

 

وی با اشاره به اهمیت دوره‌ی ابتدایی بیان کرد: انجام فعالیت‌های پژوهشی در این مقطع باعث رشد اعتماد به نفس دانش‌آموزان می‌شود ضمن اینکه آشنایی فرزندانمان با کار گروهی از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است.

 

طاهریان یادآور شد: 98 درصد مدارس شهرستان اعم از شهری و روستایی در این جشنواره شرکت فعال و پویا داشتند و مهارت‌های پژوهشی خود را با همراهی و نظارت معلمان و اولیاء خود در این جشنواره به نمایش گذاشتند.

 

انتهای پیام/