سید کاظم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگارصبح توس؛ گفت: ضمن گرامی داشت پیشاپیش سالروز تاسیس کمیته امداد به دستور حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه)، اظهار کرد: کمیته امداد، سال ۹۶ را با توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای رویکرد توانمندسازی مددجویان آغاز کرد، در همین راستا می‌توان به ساخت مسکن های مقاوم و دارای استحکام برای مددجویان اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: کمیته امداد بجستان با استفاده از ظرفیت های برون سازمانی (خیریه‌ها، سازمانهای مردم نهاد و ...) و همچنین اعتبارات درون سازمانی خود درصدد حل مشکل مسکن مددجویان شد و بر این باور است که مسکن یکی از نیازهای اساسی، مهم و اولویت دار در جوامع امروزی و بالاخص در بین مددجویان ما است.

 

حسینی به گزارشی از اقدامات خود در سال 96 در حوزه مسکن پرداخت و بیانکرد: ۸ واحد مسکونی با اعطای تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و 160 میلیون ریال به صورت بلاعوض و همچنین پرداخت یک میلیارد و 440 میلیون ریال وام کم بهره، همزمان با سال ۹۶ در حوزه شهری(شهرهای بجستان و یونسی) اقدامات کمیته امداد بجستان برای رفع مشکل مددجویان بود.

مدیر کمیته امداد بجستان به اقدامات خود در حوزه روستایی پرداخت و تصریح کرد: 17 واحد مسکونی با اعطای تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و 930 میلیون ریال به صورت بلاعوض و همچنین پرداخت دو میلیارد و 520 میلیون ریال وام کم بهره، در سال جاری اقدامی بود برای کاهش مشکلات مسکن روستایی شهرستان بجستان.

 

حسینی در ادامه به ساختمان های تعمیر شده مددجویان با استفاده از وام های قرض الحسنه و بلاعوض این نهاد پرداخت و عنوان کرد: در راستای تعمیر و تکمیل، تعمیرات مسکن مددجویان که شامل تعمیرات کلی و جزئی، سرویس و حمام میشود، یک میلیارد و 50 میلیون ریال وام بلاعوض و 500 میلیون ریال وام قرض الحسنه برای 83 مورد تعمیر و تکمیل، تعمیرات مسکن مددجویان اختصاص داده شد.

 

وی ادامه داد: سعی شد تا آن دسته از خانوارهایی که با مشکل برخورد کرده اند، نتوانسته اند وام مسکن خود را تسویه کنند و معوقاتی دارند نیز با تمهیداتی که شد و با پرداخت400 میلیون ریال مشکل این معوقات نیز برطرف شود.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(رحمت الله علیه) شهرستان بجستان در پایان این نشست به مشکلات حوزه مسکن مددجویان کمیته امداد بجستان پرداخت و خاطرنشان کرد: ۹۶ خانوار از مددجویان کمیته امداد بجستان فاقد مسکن هستند که از این تعداد ۳۷ خانوار آن مستاجر و مابقی به نوعی و به صورت رایگان در منازل اقوام و یا در مسکن خیرین سکنا دارند؛ اما ۳۷ خانوار اجاره پرداخت می‌کنند و در همین راستا در سال جاری ۲۰۰ میلیون ریال نیز در جهت کمک به اجاره نشین ها  پرداخت شد.

 

وی بیان کرد: برای اینکه در این شهرستان مددجویی بدون خانه نباشد، برنامه داریم، با کمک شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، بنیاد مسکن و اداره‌ای که میتوانند در راستای تامین زمین به ما کمک کنند زمین تامین و ما نیز در صورت تامین زمین آمادگی داریم تا برای مددجویان خانه احداث کنیم.

بعد از این نشست، خبرنگار ما با مدیر کمیته امداد با حضور در محل منزلی که 14 بهمن و همزمان با دهه فجر امسال کلنگش به زمین خورده بود رفت و از این واحد 57 متری دیدن کردند، قرار بود برای ساخت این پروژه مبلغ 250 میلیون ریال وام بلاعوض و همچنین 50 میلیون ریال تسهیلات از محل سفر فتاح رئیس کمیته امداد کشور به شهرستان، هزینه های آن تامین شود. نکته جالب این پروژه رشد بیش از 50 درصدی آن در مدت کمتر از یک ماه، بود، همچنین وام 50 میلیون ریالی آن نیز حذف و مردم به صورت خیریه متقبل شده بودند.

 

تصویر فوق کلنگ پروژه در 14 بهمن 1396 است

انتهای پیام/