به گزارش صبح توس؛ علیرضا قدرتی، صبح امروزدر نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های کم نظیر این شهرستان در حوزه دامپروری، گفت: شیر یکی از گروه های مهم غذایی بوده که همواره بر مصرف روزانه آن تاکید شده است که تولید، جمع آوری و توزیع نامناسب و غیربهداشتی آن می تواند سلامت مصرف کننده را با خطر روبرو کند و به همین دلیل نظارت های بهداشتی بر این فرایند بسیار مهم و ضروری است.

 

وی ادامه داد: شیرهای تولیدی واحدهای دامپروری شهرستان توسط مراکز جمع‌آوری شیر جمع‌آوری و پس از نظارت بر رعایت زنجیره سرد و آزمایشات لازم توسط مسئولین فنی این مراکز و دریافت مجوزهای حمل قرنطینه‌ای بهداشتی از شبکه دامپزشکی به کارخانجات لبنیات داخل و خارج شهرستان صادر می شود.

 

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از دو میلیون و 400 هزار تن شیر در واحدهای دامپروری این شهرستان تولید و با مجوز این شبکه به واحدهای داخل و خارج استان صادر شده است.

 

قدرتی با اشاره به افزایش بازرسی های در اسفندماه سال جاری، خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام عید نوروز و افزایش مصرف فرآورده های خام دامی توسط شهروندان، گشت مشترک دامپزشکی، مرکز بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت از ماه جاری آغاز شده است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی قوچان، ارتقاء سطح کیفی و بهداشتی فرآورده های خام دامی و برخورد با متخلفان در مراکز عرضه فرآورده ها،رستوران ها، آشپزخانه ها و غیره را از اهداف افزایش گشت ها و بازرسی ها دانست و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با راه‌اندازی گشت های مشترک و همچنین کنترل بهداشتی واحدهای صنفی شاهد افزایش بیش از پیش سطح بهداشتی در مراکز عرضه سطح شهرستان باشیم.

 

انتهای پیام/