به گزارش صبح توس؛ فیلم کوتاه هوای پرواز اثر محمدعلی سهیلی کارگردان و نویسنده جوان شهرستان رشتخوار در ادامه افتخار آفرینی خود به جشنواره فیلم لائوس آرژانتین راه یافت.

 

در همین رابطه با محمد علی سهیلی کارگردان و نویسنده جوان شهرستان رشتخوار به گفتگو نشتیم.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید

محمدعلی سهیلی هستم که در کنار شغل اصلیم نمایندگی یکی از بیمه ها را دارد.

 

لطفا در مورد فیلم هوای پرواز و افتخار آفرینی های این فیلم توضیح دهید

ایده «هوای پرواز» از نگاه کردن به یک کاریکاتور به دست آمد و بعد تغییرات زیادی منجر به سایه آدم برفی و آرمانهای او شد که نهایت به‌خاطرش از بین رفت.


این فیلم کوتاه مفهومی در حدود شش دقیقه زمان و ۱۰میلیون تومان هزینه تولید با نویسندگی و کارگردانی و تهیه کنندگی خود من در برداشت که تاکنون در جشنواره بین المللی کشورهای ونزوئلا، شیلی، آلمان، مراکش، مریدا کشور مکزیک، پروو غیره و اخیرا نیز در جشنواره بین المللی لائوس آرژانتین درماه مارس ۲۰۱۸ حضور یافت و هفتمین حضور خود در جشنواره های خارجی و بین المللی را تجربه کرد.

 

آیا تاکنون در عرصه فیلم حمایتی از شما شده است؟

هیچ نهاد دولتی یاغیر دولتی مرا برای ساخت این فیلم پشتیبانی نکرده است، البته چیزی جز این هم انتظاری نیست، بالاخره برای ساخت فیلم بودجه لازم است، که معمولا کسی ریسک نمیکند در ابتدا بدون شناخت از یک فیلمساز، بودجه ای در اختیارش قرار دهد.

 

اما تولید و کسب رتبه های بین المللی سکویی برای پرتاب است، تا جایگاه و موقعیت فیلمساز را در عرصه هنر نشان دهد، که خوشبختانه این فیلم خودش را در عرصه های جهانی نشان داد و باعث شد حرفی برای ساخت و تولید فیلمهای بعدی داشته باشم.

 

 

از چه سالی و چگونه  فیلم سازی را شروع کردید؟

من از سال ۸۹ وارد عرصه صنعت فیلمسازی شدم، که در حال حاضر به عنوان مدرس فیلمنامه نویسی انجمن سینما جوان تربت حیدریه فعالیت می کنم.

 

خوشبختانه با پیگیری های رئیس اداره ارشاد شهرستان رشتخوار مقرر شد، تا انجمن سینما جوان در این شهر نیز به زودی افتتاح شود، که امیدوارم با جذب هنرجویان و علاقمندان ناشناخته در این عرصه بتوانیم گامی درجهت انتقال اندیشه های هنرمندانمان در سطح کشوری و جهانی باشیم.

 

آیا به جز این اثر برنامه دیگری هم برای فیلم سازی دارید؟

چندین فیلمنامه آماده ساخت دارم که متاسفانه با توجه به هزینه دار بودن تولید این فیلم ها، منتظر جذب بودجه از طرف سازمان یا اداره ای هستم تا به نحو احسن تولید این فیلمها را کلید بزنم.

 

اگر در پایان خواستی دارید، بفرمایید

من از تمامی مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی شهرمان تقاضا دارم نیم نگاهی به این قسمت از هنر شهر بیندازند تا با کمک آنها هم گامی در جهت تولید فیلمهای بومی شهرمان برداشته و هم اینکه بودجه ای در همین شهرستان برای هنرمندان همین شهر صرف شود.

 

انتهای پیام/