به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های این هفته ضمن عرض تسلیت وفات ام البنین (س) به بیان نقش ولایتمداری این بانو عظیم الشان پرداخت و گفت:حضرت ام البنین (س) بعد از وفات حضرت فاطمه (س) به خدمتگزاری فرزندان حضرت علی(ع) پرداخت و علاوه بر اینکه خود شخصی ولایتمدار و در رکاب ولایت بود این خصلت را به سایر فرزندان خود نیز انتقال داد  و در حادثه کربلا فرزند ارشد این بانو با تمام وجود در اختیار امام زمان خود بود و لحظه ای در برابر فرمان امام حسین(ع) کوتاهی نمیکرد.

امام جمعه بردسکن در ادامه خطبه ها به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط بنان گذار انقلاب اسلامی  در سال 57 اشاره کرد و افزود: 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 امام(ره) این نهاد را بنا نهادند و این نشان دهنده این مطلب است که هدف انقلاب دست گیری از مستمندان و مستضعفان است.

وی گفت:متاسفانه برخی از مسئولین در کشور دارای دوتابعیت هستند و مطمئنا این افراد چنانچه وضعیت معیشتی خود را در سطح پایین ببینند به کشور دیگری که تابع آنجا هستند مهاجرت خواهند کرد و این روش ،روش مورد نظر مردم نظام اسلامی نیست.

حجت الاسلام امینی به بیانات مقام معظم رهبری در حضور مردم آذربایجان اشاره کرد و بیان داشت:معظم له در این دیدار در موضوع آسیب شناسی انقلاب به علاقه برخی افراد مسئول به زندگی مرفه اشاره کردند و تاکید کردند که اگر روحیه اشرافی گری در مسئولین پدیدار شود باعث بروز مجدد نظام شاهنشاهی خواهیم بود.

امام جمعه بردسکن بیان کرد:تقدیر و تشکر میشود از نمایندگی که طرح دوفوریتی بررسی اموال مسئولین را ارائه کردند و انتظار میرود سایر نمایندگان همکاری کنند و این طرح تصویب شود.

 وی اظهار داشت:مقام معظم رهبری نیز در سال 1380 فرمان 8 ماده ای را در خصوص فساد اقتصادی صادر کردند ولی الان شاهد فسادهای گسترده ای هستیم و معلوم میشود که به این فرمان 8 ماده ای آنچنانکه باید و شاید عمل نشده است.

حجت الاسلام امینی در ادامه خطبه ها به وضعیت فرهنگی و اقتصادی کشور پرداخت و بیان کرد: بحمدالله کشور ما در حوزه سیاسی و نظامی به استقلال رسیده و نیازمند هیچ کشوری نیست ولی در حوزه اقتصادی و فرهنگی آنچنان که باید و شاید به استقلال نرسیده است.

وی گفت: در بحث فرهنگی شاهد هستیم که برخی الگو گیری ها برای کشور از سایر کشور ها انجام میشود و مقام معظم رهبری دستور آتش به اختیار را صادر کردند و فرمان آتش به اختیار رهبری میانبری است برای استقلال فرهنگی.

امام جمعه بردسکن تاکید کرد: در حوزه اقتصادی نیز کاملا به استقلال نرسیده ایم و برای حل این مشکل مقام معظم رهبری از سال های گذشته اقتصاد مقاومتی را عنوان کردند که باید دید چقدر این امر محقق شده است.

خطیب جمعه بردسکن در پایان ضمن تقدیر و تشکر از قوه قضائیه بابت رسیدگی به یکی از مهمترین پرونده قضایی این شهرستان گفت:با پیگیری سربازان گمنام امام زمان (عج) و قوه محترم قضائیه نقطه امیدی در دلهای مردم این شهرستان ایجاد و مردم متوجه شدند که اگر افرادی نسبت به تشویش اذهان عمومی در خصوص قوه قضائیه اقدام میکنند هدفشان تخریب این قوه مهم کشوری است و چنانچه اطلاعات درست و دقیق به دست مسئولین نظام برسند آنان پیگیر هستند.

انتهای پیام/.