به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام حسن خاکشور خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب شهرستان رشتخوار ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت ام البنین(س) با اشاره به اینکه این روز را روز تکریم مادران  و همسران شهدا نام گذاری کردند، گفت: مادران و همسران شهدا ی ما الگویشان حضرت ام البنین(س) است، امروز همه ما مدیون  این مادارن هستیم، که فرزندانی همچون شهدای مدافع حرم را  تربیت کردند.

 

 

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به 14 اسفند روز احسان و نیکوکاری و  گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد به فرمان امام(ره)، گفت: نهاد کمیته امداد یکی از راهکار های مهم محرومیت زدایی است، اگر انقلابی در کشور ما صورت گرفت،با همین پا برهنه ها صورت گرفت.

 

 

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه با درخواست توجه بیشتر مسئولین به محرومین، افزود: تا زمانی که مسئولین ما فهم و درک درستی از محرومیت نداشته باشند و به فکر ثروت اندوزی خود باشند، جامعه همین هست که هست و عدالت هیچگاه برقرار نخواهد شد.

 

 

وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری در مقابله با اشرافگیری برخی از مسئولین در جامعه گفت: سخنان مقام معظم رهبری تببین کننده راه ماست، کسی که اشرافی گر است، ضد انقلاب و کسی که به فکر محرومین است ولایتمدار و انقلابی است.

 

 

حجت الاسلام خاکشور با اشاره به اینکه اشرافی گری باعث می‌شود، مردم نسبت به برخی از  ارزش ها بی تفاوت باشند، افزود: اشرافی گری کار دشمن است، و دشمن آرام آرام قدم بر می دارد، باید آگاه باشیم و کسانی را انتخاب کنیم، که از محرومیت درک و فهم درستی داشته باشند.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتتخوار در پایان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه  15 اسفند روز درختکاری با اشاره به اینکه درخت مظهر حیات و رویش و زایش نعمات خداوند است، گفت: در بحث طبیعت باید مراقب باشیم، چناچه جفای به طبیعت کنیم، طبیعت نیز به ما جفا خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/