به گزارش صبح توس؛ سید علی اکبر شمسیان رئیس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی ظهر روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه مجتمع پزشکی آموزشی و تحقیقاتی نیشابور گفت: مجتمع خدمات پزشکی و تحقیقاتی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در شهرستان نیشابور با هدف توسعه خدمات تخصصی پزشکی و آموزشی و همچنین فعالیت های تحقیقاتی و فرهنگی راه اندازی شده است.

 

وی افزود: این پروژه از شهریور ۹۳ شروع شده است، قابلیت اشتغال برای ۱۰۰ نفر را دارد و دارای ۲ آزمایشگاه تشخیص طبی و آسیب شناسی، ۳ طبقه آموزش، ۱ طبقه فرهنگی و تحقیقاتی است که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال احداث و تجهیز شده است.

 

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی ابراز کرد: از ظرفیت ها و قابلیت های این پروژه می توان به انجام کلیه آزمایشات تشخیص طبی و آسیب شناسی، برگزاری دوره های آموزشی زبان های خارجی برای تمامی رده های سنی، برگزاری دوره های تخصصی و مهارتی مورد نیاز سازمان ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی، انجام تحقیقات اپیدمیولوژیک و فیلوژنتیکی در زمینه عفونت های منتقله از خون، انجام تحقیقات فن‌آورانه و بهینه سازی فرایندهای تولید صنایع غذایی اشاره کرد.

 

وی بیان کرد: صد و ۴۰ هزار نفر از خدمات جهاد دانشگاهی در استان بهره مند می شوند و همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات پزشکی جهاد دانشگاهی در خراسان رضوی استفاده می کنند.

 

شمسیان گفت: امیدواریم که این مجتمع تحقیقاتی برای شهرستان نیشابور مفید باشد و بتواند برخی از نیازهای مردم را به حداقل برساند.

 

انتهای پیام/