به گزارش صبح توس؛ بهروز بنیادی شب گذشته در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این نکته که بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری حدود 34 هزار میلیارد تومان بود، گفت: این مقدار با یک جهش هشت هزار میلیاردی در بودجه سال آینده کشور به 42 هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

 

وی با تاکید بر مجلس نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش دارد به تقدیر از خیرین مدرسه ساز پرداخت و تصریح کرد:  خوشبختانه مشارکت و حضور خیرین در امر مدرسه‌سازی در کشور قابل‌تقدیر است، چراکه بیش از 50 درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته‌شده است.

 

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی به‌ پیش‌بینی انجام‌شده در برنامه ششم توسعه برای تبدیل فضاهای مازاد آموزش و پرورش به تجاری اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه این طرح در بودجه 97 نیز آورده شده است؛ اما باید اذعان کنیم که آموزش و پرورش به دلیل نداشتن منابع مالی در این زمینه توانایی ساخت این فضاها را ندارد.

 

بنیادی در پایان با تأکید بر این‌که بر اساس برنامه ششم توسعه برخی از استان‌ها این طرح را اجرایی کردند، گفت: در این راستا ضمن الگوبرداری از اقدامات این استان‌ها باید تلاش کنیم که در صورت احداث فضای تجاری در امکان آموزشی از فعال کردن صنوف آسیب‌زا برای دانش آموزان خودداری کنیم.

 

انتهای پیام/