علی صدر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص میزان طلاق در این شهرستان، گفت: طرح مداخله در طلاق بحران با همکاری دادگستری خراسان رضوی به منظور کاهش طلاق 14 ماه پیش مورد افتتاح قرار گرفت که نتایج خوبی را به همراه داشته است.

 

وی ادامه داد: با ایجاد طرح مداخله در طلاق متقاضیان تلاق توافقی قبل از رجوع به دادگستری در جلسات مرکز اورژانس بهزیستی که پنج جلسه طی زمان حداقل 45 روز است شرکت می کنند.

 

صدر گفت: طی14 ماه گذشته 1250 مورد رجوع برای طلاق داشته اند، پنج درصد آنها منجر به سازش شده است که قبل از ایجاد این طرح تنها حدود هفت درصد به سازش منجر می شد.

 

رئیس بهزیستی نیشابور در خصوص علل اصلی طلاق در این شهرستان گفت: مهمترین علت طلاق خیانت زوجین با 50 درصد و سپس اعتیاد با 35 درصد است.

 

وی با اشاره به خیانت زوجین به عنوان دلیل اصلی طلاق بیان کرد: متأسفانه گسترش فضای مجازی به روابط زناشویی خدشه وارد کرده است، زوجین و مخصوصا خانم ها مطالبه گری بیشتری دارند، بسیاری از نیازهایی که در بستر خانواده دارند را به درستی از شریک زندگی خود مطالبه نمی کنند و هنگامی که به این مطالبات پاسخ داده نمی شود به دنبال روابط جایگزین هستند که خیلی سریع منجر به شکل گیری روابط نامشروع می شود.

 

صدر گفت: نیشابور به لحاظ میزان طلاق رتبه دوم در سطح استان خراسان رضوی را دارا است.

 

انتهای پیام/