بهروز بنیادی در گفتگو با صبح توس؛ضمن اشاره به قانون مبارزه با پول‌شویی موسوم به FATF اظهار کرد: این قانون سال گذشته در مجلس مطرح شد اما نمایندگان مردم به این قانون رأی ندادند و هنوز اطلاعاتی مبنی بر بررسی مجدد به مجلس نرسیده است.

 

وی افزود: سال قبل این موضوع یک‌مرتبه به‌صورت کامل بررسی شد که نمونه آن قانون پالرمو مربوط به درآمدهای نامشروع بود که این قانون یک ماه و نیم قبل در راستای FATF در مجلس تصویب شد.

 

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون FATF در مجلس به‌صورت مفصل بررسی‌شده است، گفت: اگر دولت یا وزارت اقتصاد بندهای جدیدی در این قانون کم‌وزیاد کرده باشد می‌توان آن را مجدد در مجلس بررسی کزد اما اینکه مجلس مجدد بخواهد به این قضیه ورود بکند هنوز مشخص نیست.

 

وی ادامه داد: اگر این قانون نیاز به مصوبه جدیدی داشته باشد باید مجدد به مجلس آمده و در مجلس مطرح‌شده، ارزیابی‌های لازم صورت بگیرد و بررسی شود زیرا در بحث پول‌شویی و شفاف‌سازی نقل و انتقالات مالی به سایر کشورها و گروه‌های منطقه ما خطوط قرمزی که در سیاست خارجی و استراتژی ملی جمهوری اسلامی مطرح است را می‌گنجانیم.

 

بنیادی با تأکید بر اینکه مجلس با مسائلی که بر حفظ استقلال کشور لطمه‌ای وارد کند مقابله خواهد کرد، عنوان کرد: قانون FATF بحث شفافیت نقل و انتقالات مالی و پول‌شویی و عدم کمک‌های مالی به گروه‌های تروریستی است که ما بنا به اعتقاداتمان به گروه‌های مقاومت در سراسر جهان کمک می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: قانون FATF به گروه‌های مقاومت انگ تروریست بودن می‌زند اما ما طبق عقایدمان هر نقطه‌ای از عالم که مظلومی باشد از آن‌ها دفاع می‌کنیم، اساس مشکل ما با FATF این است که گروه‌هایی که شما تروریست اعلام می‌کنید گروه‌های مقاومت هستند که از خودشان دفاع می‌کنند.

 

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دولت تدبیری بی اندیشد که به گروه‌های مقاومت آسیبی نرسد، بیان کرد: از طرف دیگر اقتصاد ما نیز ضربه‌ای نخورد که قبلاً در این خصوص تدبیری اندیشیده شده است که اگر نیاز به بررسی مجدد باشد باید در مراتب بالا بررسی شود.

 

انتهای پیام/