مرادعلی احمدزاده در گفتگو با  صبح توس؛ اظهار کرد: ارتقاء مرکز درمانی تأمین اجتماعی به پلی‌کلینیک از درخواست‌های اصلی مردم کاشمر و به ویژه بیمه‌شدگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی بود که بحمدلله با تعامل و پیگیری‌های همه مسئولان شهرستان شاهد این رخداد مبارک هستیم.

 

سرپرست فرمانداری کاشمر با اشاره به پوشش و خدمات‌دهی این مرکز به بیش از 80 هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی شهرستان‌های کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و برخی شهرهای همجوار، شبانه روزی شدن این مرکز را از خواسته‌های به حق مردم دانست و بر لزوم پیگیری این مهم از سوی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان تأکید کرد.

 

احمدزاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان کاشمر دومین شهر زیارتی استان خراسان رضوی است و در ایام تعطیلات نوروز میزبان خیل عظیم مسافران و زائران نوروزی می‌باشد، بنابراین لازم است شاهد ارائه خدمات شایسته در این مرکز در ایام تعطیلات نوروز باشیم.

 

سرپرست فرمانداری کاشمر یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروز با توجه به حضور مسافران و زائران نوروزی از اقصی نقاط کشور، ارائه خدمات توسط مجموعه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان، نیازهای مردم را برآورده نخواهد کرد،بنابراین نیازمند این هستیم تا در کنار مراکز بهداشتی- درمانی شهرستان، پلی کلینیک تأمین اجتماعی هم در ایام تعطیلات به مسافران نوروزی ارائه خدمت کند.

 

شایان ذکر است؛ موضوع ارتقاء درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر یکی از خواسته‌های مردم و مسئولان این شهرستان از سالیان گذشته بوده است که در نهایت با توجه به اینکه ماهیانه بیش از 15 هزار نفر به درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر مراجعه می‌کنند مدیریت درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی، استحقاق این ارتقاء را مسجل دانست و به ستاد مرکزی سازمان اعلام کرد.

 

در پی این ارتقاء، درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر از سطح عمومی به سطح تخصصی ارتقاء می‌یابد و چندین تخصص مورد نیاز و کارآمد از جمله متخصصان اطفال، زنان، داخلی، جراح عمومی و رادیولوژی و سایر متخصصان مورد نیاز برای این مرکز به کارگیری می‌شوند.

 

هم اکنون و با این اتفاق مبارک، آنچه اهمیت دارد ایجاد چارت تشکیلاتی و جذب نیروی اداری و درمانی و پزشکی برای این پلی‌کلینیک می‌باشد که لازم است همچنان مسئولان شهرستان کاشمر این موضوع را پیگیری کرده تا ثمره شیرین این ارتقاء، کام بیمه شدگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی شهرستان کاشمر را شیرین کند.

 

همچنین لازم به ذکر است که اکنون درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر با داشتن دو پزشک متخصص اطفال و جراحی عمومی، شش پزشک عمومی، دو دندان‌پزشک، یک کارشناس مامایی و دو داروساز به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌دهد و نیز با هماهنگی به عمل آمده با بیمارستان تأمین اجتماعی تربت حیدریه بیماران در کاشمر ویزیت و جهت انجام عمل‌های جراحی به بیمارستان این شهرستان انتقال داده می‌شوند به گونه‌ای که اکنون اتاق عمل بیمارستان تربت حیدریه در روزهای پنج شنبه در اختیار کاشمر است.

 

انتهای پیام/