به گزارش صبح توس؛ دسترسی به آب آشامیدنی بهداشتی یکی از حقوق شهروندی به شمار می‌رود و تامین، انتقال، تصفیه و توزیع آب آشامیدنی به منظور رفع نیازهای مشترکان شهری و روستایی یکی از وظایف اولیه هر دولتی است.

 

خشکسالی‌های اخیر سبب کاهش آب‌های سطحی و زیرزمینی شده‌ و این وضعیت برخی روستاهای شهرستان جوین را دچار مشکل کرده‌است.

مشکل شوری آب در تعدادی از روستاهای بخش عطاملک شهرستان جوین، مثل بهرامیه، سبب شده که مردم این مناطق با مشکلات بسیاری روبه‌رو باشند.

 

شوری آب مردم روستای بهرامیه را کلافه کرده است

 

یکی از اهالی روستای بهرامیه در این خصوص گفت: آب روستاهای بهرامیه وابراهیم آباد ابوطالب، بسیارشور است.

 

وی افزود: واقعا این آب را با شک و تردید و از روی اجبار مصرف می کنیم.

وی تصریح کرد: شوری آب شرب در این روستاها، مردم را کلافه کرده است

 

افزایش مشکلات بهداشتی مردم در صورت تدام شوری آب

 

یکی دیگر از اهالی روستای بهرامیه گفت: آب این روستا از لحاظ کیفیت بسیار پایین است و مشکلات بسیاری را برای اهالی به وجود آورده است.

 

وی افزود: در صورت تداوم روند فعلی مشکلات بهداشتی اهالی روستا نیز به دلیل استفاده از آب با کیفیت نامناسب، افزایش می یابد.

 

تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای حفر چاه جدید

 

حسین جمشیدی فرماندار جوین در گفت و گو با آل نور، در خصوص مشکل شوری آب در این روستاها اظهار داشت: شهرستان جوین در بین شهرستان های استان خراسان رضوی، کمترین مشکل را در حوزه آب شرب دارد.

 

وی با اشاره به اینکه پیگر رفع مشکل شوری آب در این روستاها هستیم، تصریح کرد: امسال ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای حفاری چاه جدید منظور کردیم.

 

فرماندار جوین بیان داشت: مجوز حفاری چاه جدید را ، اداراه آب منطقه ای صادر کرده است و تا دو یا سه ماه آینده کار حفاری انجام شده و آب این روستاها از چاه جدید تامین می شود.

 

جمشیدی در پایان گفت: البته آب این سه روستا کیفیت دارد و Ec  آن هم در حد مجاز است؛ اما کمی به سمت شوری رفته است که با حفر چاه جدید مشکل این روستاها مرتفع می شود.

 

انتهای پیام/