به گزارش صبح توس؛ امروز اولین نمایشگاه صنایع دستی و محصولات خانگی توانمندی زنان روستایی و عشایر بخش مرکزی که در تالار مهراد کاشمر برگزار شده بود بعد از هفت شبانه روز به کار خود پایان داد.

 

سعید چیتی در حاشیه‌ی اختتامیه‌ی این نمایشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: خوشبختانه بانوان کارآفرین 18 روستای بخش مرکزی در این نمایشگاه حضور فعال داشتند.

 

 

بخشدار مرکزی کاشمر بیان داشت: زنان کارآفرین روستاهای مغان، عشرت آباد، کاژغونه، زنده‌ جان، فرح آباد، قوچ پلنگ، فدافن، ممرآباد، تربقان، قوژد، عارف آباد، کسرینه، فرح آباد، رزق آباد، فرگ، فروتقه، نای و عشایر فرح آباد توانمندی‌های خود را در عرصه‌های مختلف تولید خشکبار، گیاهان دارویی و عرقیجات، ترشیجات، شیرینی خانگی، سوزن دوزی، پرورش گل، تولید گل‌های متنوع مصنوعی، بافندگی، فرت بافی، نقاشی روی سفال و غیره به نمایش گذاشتند.

 

 

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از نمایشگاه گفت: رویکرد ما اهمیت دادن به اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی زنان روستایی و آشنایی با سنن و آداب و رسوم کهن مردم روستایی کاشمر بود و تلاش داریم در سال آینده این نوع نمایشگاه را قویتر و با تنوع بیشتر علاوه در سایر شهرستان‌ها هم برگزار کنیم.

 

 

چیتی مهمترین دلیل موفقیت این نمایشگاه را مشارکت مردم عنوان کرد و ابراز داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی هر زمان که زمینه را برای مشارکت مردم فراهم کردیم قطعا موفقیت بیشتری داشتیم.

 

 

وی یادآور شد: با توجه به اینکه یکی از اهداف بزرگ دولت بحث توسعه روستاها است امیدواریم بتواتیم در آینده هم با برگزاری این نوع نمایشگاهها حمایت بیشتری از تولیدات داخلی و بویژه تولیدات روستایی داشته باشیم.