حجت الاسلام مهدی ایزدی مسئول ستاد نماز جمعه طرقبه در گفتگو با صبح توس، اظهار کرد: نماز جمعه از ابتدای انقلاب اسلامی در طرقبه به عنوان شهری مؤمن و شهیدپرور برگزار شده است.

وی افزود: در طرقبه با توجه به گردشگری بودن منطقه و پذیرایی از زائران و مجاوران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نماز جمعه طرقبه از لحاظ کیفیت و کمیت فراتر از بخش است.

مسئول ستاد نماز جمعه طرقبه با اشاره به دشواری دوچندان خدمت گذاری به نمازگزاران در این راستا گفت: بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تأکید ایشان بر قرارگاه فرهنگی بودن نماز جمعه با حضور اعضای ستاد نماز جمعه، نخبگان منطقه و مسئولان  این قرارگاه به بهترین وجه امورات را پیش می برد.

وی افزود: باتوجه به اینکه مشهد پایتخت معنوی ایران اسلامی و جمعیت زائران در مناطق ییلاقی و پیوست های منطقه در حال فزونی است، پتانسیل فرهنگی شهرستان نیز بیش از این خواهد بو.

حجت الاسلام ایزدی تصریح کرد: با عنایت بر اهمیت فعالیت فرهنگی فزاینده نسبت به موضوع ساخت مصلی به عناون پایگاه عبادی و سیاسی بایستی تدبیر مضاعف شود تا این کمبود در شهر با مدیریت مسئولان جهادی رفع شود.

وی اجرای نماز جمعه خوب حاصل زحمات مسئولان و جوانان پرشور است افزود: زمینی برای این امر تهیه شده و مطالعات توجیهی طرح گذرانده شده لذا امیدواریم شاهد اجرای مصلی پس از گذشت چند دهه پس از انقلاب عملیاتی شود.

مسئول ستاد نماز جمعه طرقبه با بیان اینکه مصلی را باید با مدیریت جهادی به اتمام رساند گفت: نماز جمعه به عنوان نیرو محرکه انقلاب اسلامی است و مسئولان متحد و منسجم در شهرستان طرقبه شاندیز در راستای هر چه باشکوه برگزار شدن این فریضه در این نقطه به عنوان مهمانخانه مشهد فعالیت دارند.

انتهای پیام/