به گزارش صبح توس؛ نماز جمعه این هفته نیز چون هفته‌های گذشته در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار شد که در این هفته بیشتر به بیانات رهبری معظم انقلاب در هفته‌ای که گذشت و دخالت‌های استکبار در ایران و حادثه خیابان پاسدار تهران پرداخته شد.

 

 

تربت حیدریه؛

برقراری عدالت اجتماعی نیازمند فرهنگ سازی است

 

حجت السلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های مهم و قابل تقدیری در زمینه های علمی، پزشکی، نظامی داشته؛ اما هنوز نتوانسته به برقراری عدالت اجتماعی نزدیک شود.

 

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان اخیر خود در جمع مردم آذربایجان به حضور مردم در تحقق عدالت اجتماعی اشاره کردند و این یک کلید واژه و راهبردی است که می تواند در تحقق عدالت یاری رسان باشد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، برقراری عدالت اجتماعی را نیازمند یک فرهنگ سازی عمومی در جامعه دانست و افزود: این فرهنگ سازی بستری را فراهم  می کند که مردم در کنار مسئولان طالب عدالت بوده و برای تحقق آن تلاش کنند.

 

حجت الاسلام عصمتی زمینه سازی فرهنگی را از شرایط مهم برقراری عدالت اجتماعی دانست و گفت: ابتدا باید تعبد و احترام به ارزشها و احکام اسلامی در جامعه نهادینه شود تا بتوان از برخی مضرات در برقرای عدالت اجتماعی شامل؛ تجمل گرایی و اشرافی گری، اسراف و تبعیض جلوگیری کرد.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطرنشان کرد: هر چند نظام سلطه مصداق واقعی ظلم در جهان است؛ اما این ظلم تبعاتی دیگر به مراتب پائین تر دارد و اشرافی گری و تجمل گرایی، اسراف و تبعیض از جمله آنهاست.

 

رشتخوار؛

انسجام، قدرت و وحدت کشور در توجه بیشتر مسئولین به مردم و تکیه بر توانمندی‌های داخلی است

 

حجت‌الاسلام احمد طیبی امام‌جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته نماز جمعه شهرستان رشتخوار در مسجد علی ابن ابی‌طالب این شهرستان با گرامیداشت، 8 اسفندماه روز امور تربیتی و یاد و خاطر شهید رجایی و شهید باهنر گفت: امروز باید بحث تربیت و پرورش سرلوح کار ما باشد، چنانچه انسان تخصص‌های متعدد را کسب کند؛ اما این تخصص‌ها همراه باتربیت نباشد، هیچ ارزشی برای جامعه و خانواده فرد در بر نخواهد داشت.

 

امام‌جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه با توجه به فرمایشان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی، در این رابطه گفت: انسجام ، قدرت و وحدت امت اسلامی ایران در توجه بیشتر مسئولین به مردم و تکیه به توانمندی‌های داخلی است.

 

وی در ادامه این مطلب با توجه به قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: نشان قدرت ما این است، که تمام زورگویان دنیا امروز در مقابل ما ایستادند، و ما باصلابت درمقابل آن‌ها به مقابله می‌پردازیم.

 

حجت‌الاسلام طیبی در ادامه با تأکید بر اینکه امروز مسئولین باید به فکر مردم باشند و از مردم جدا نشوند، گفت: کسانی که از سیل خروشان مردم جدا شدند، مردم، مثل سیل آن‌ها را از خود جدا و کنار زدند، مدیران جامعه باید حواسشان باشد، مردم هم با حساسیت رفتار مدیران را دنبال کنند.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار در رابطه با اغتشاشات اخیر خیابان پاسدارن تهران نیز، گفت: ریشه این اغتشاشات در یک توطئه هماهنگ و برنامه‌ریزی‌شده از خارج از کشور است، نشست سران این فرقه در خارج کشور گواه این مطلب است، که بنا این حرکات ایجاد ناامنی و مشکلات در نقاط مختلف کشور است.

 

باخرز؛

ناامنی‌های اخیر نتیجه باز کردن پای دشمن به کشور است

 

حجت الاسلام و المسلمین مهدی امجدی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع امام علی(ع) برگزار شد، با سفارش به تقوای الهی و دوری از گناهان به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اشرافی گری مسئولان و بی مبالاتی نسبت به بیت المال و طبقه مستضعف جامعه از مهمترین نواقص موجود در مجموعه مدیریتی کشور است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان حرکت مقابل انقلاب نام بردند.

 

امام جمعه باخرز بیان کرد: این انحراف و نقص در امتیاز طلبی ها و زد و بندهای بین مسئولین دیده می شود انتصابات سیاسی نمونه‌ای از همین حرکات ضد انقلابی است که بازی در زمین دشمن محسوب شده و به دشمن در راه براندازی انقلاب کمک می‌کند.

 

وی با انتقاد از نگاه برخی مسئولین به خارج افزود: نگاه به خارج به جای نگاه به مردم و توان داخلی، به معنای ارتجاع است از دیدگاه مقام معظم رهبری موضوع خطرناکی است و وقتی اتفاق می افتد که همان انقلابی های سابق خط و راه خود را عوض میکنند. مقام معظم رهبری بارها نسبت به بی نتیجه بودن برجام صحبت کردند و تاکید داشتند که برجام تاثیری بر زندگی مردم نداشته است.

 

حجت الاسلام امجدی زاده ادامه داد: از مسئولین می‌خواهیم نگاه به خارج را تمام کنند و از پتانسیل داخلی استفاده کنند. در طول تاریخ انقلاب هرجا گره ای در کشور افتاد همین مردم پای کار آمدند و مشکلات را حل کردند؛ اما مسئولین به جای اعتماد به مردم،آنها را فراموش کردند و به دشمن اعتماد کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین امجدی زاده به اوضاع داخلی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه خصمانه دشمن نسبت به انقلاب اسلامی ایران روز به روز در حال افزایش است و از گروه‌ها و جریانات مختلف بر علیه امنیت ملی ما حمایت می کند. سوال ما از افرادی که دشمن را در چند سال اخیر به کشور باز کردند این است که چرا اجازه دادند دشمن به کشور نفوذ کند و ناامنی ها را افزایش دهد؟جمهوری اسلامی ایران امروز با اقتداری که در نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی کشور دارد به قدرت اول

درگز؛

امروز مهم ترین موضوع دنیا محو شدن اسرائیل از صفحه روزگار است

 

حجت‌الاسلام محمد حسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی تبیین کرد: نشانه متقی بودن پرهیز از گناه و کبر و غرور است.

 

وی به تشریح فلسفه حرمت ربا پرداخت و گفت: خداوند متعال ربا را حرام فرمود تا مردم از تجارت و سودهای حرام به تولید و فروش حلال روی آورده و سنت قرض الحسنه را در میان یکدیگر رواج دهند.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به جنایات وحشیانه داعشی های وطنی که در روزهای اخیر اتفاق افتاد اظهار کرد: اقدامات ضد امنیت و اغتشاشگرانه این افراد باعث شهادت مدافعان امنیت کشور شد و زمینه خرسندی و شادمانی رسانه های استکباری را فراهم کرد.

 

امام جمعه درگز در ادامه سخنان خود به دیدار مقام معظم رهبری با مردم آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در این دیدار نکات بسیار مهم و راهبردی بیان شد که از میان آنها می توان قابل جمع بودن حمایت از نظام اسلامی و انتقاد از مسئولان را مورد اشاره قرار داد.

 

حجت الاسلام ایروانی توضیح داد: امروز مردم ما پای این انقلاب ایستاده اند و از اصل نظام و قانون اساسی حمایت می کنند؛ اما نسبت به برخی رفتارها، سوء مدیریت ها، دزدی ها، مفاسد اقتصادی و ویژه خواری، مشکلات اقتصادی و بیکاری اعتراض دارند.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری از جانب مسئولین و مدیرانی که ضعیف بوده و نتوانستند با روحیه جهادی، کار کنند از خدا و مردم عذر خواهی کردند؛ اما واقعا عجیب است بعضی از افراد نمی خواهند به خود آمده و این مساله مهم را درک کنند که حضرت آقا نباید به جای آنها اظهار شرمندگی و عذر خواهی کنند.

 

امام جمعه درگز حرکت به سمت اشرافی گری را ارتجاع از آرمانهای انقلاب دانست و اذعان داشت: متاسفانه عده ای از مدیران و مسئولان ما گرفتار دنیا خواهی و رفاه طلبی شده اند، این مساله برای انقلاب زنگ خطری است و آن را به سقوط و بازگشت به شرایط پیش از انقلاب می کشد.

 

 

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطر نشان کرد: حرکت بسیار زیبای وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به نمایش مضحک نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی مایه افتخار و مباهات است که از جانب مقام معظم رهبری مورد تقدیر قرار گرفت؛ امروز مهم ترین موضوع دنیا محو شدن اسرائیل از صفحه روزگار است.

 

سرخس؛

مطالبه مردم برخورد جدی و قاطع با افراد نشانه‌دار در ناآرامی‌های اخیر تهران است

 

حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه آمریکا و اسرائیل و اذنابشان به‌زودی در باتلاق خاورمیانه غرق خواهند شد، اظهار کرد: همان‌طور که فرعون در آن دریای مواج که به دست خودش درست کرده بود غرق شد، آمریکا و اسرائیل و اذنابشان در باتلاقی که به دست خودشان در منطقه خاورمیانه و به‌خصوص افغانستان و عراق و سوریه و یمن درست کردند، به‌زودی در این باتلاق غرق می‌شوند.

 

امام‌جمعه سرخس در ادامه با اشاره به ناآرامی‌های اخیر خیابان پاسداران تهران و تسلیت شهادت تنی چند از نیروهای سرافراز انتظامی و بسیج در این ناآرامی‌ها تصریح کرد: سرنخ این ناآرامی‌ها به دشمنانی برمی‌گردد که از انقلاب اسلامی کینه به دل دارند؛ دشمنانی که منتظرند این ناآرامی‌ها به وجود آید و عده‌ای نادان را تحریک کنند تا چند نفر از عزیزان ما مظلومانه جانشان گرفته شود.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ با بیان اینکه نباید خویشتن‌داری و مماشات به‌گونه‌ای باشد که جان مردم گرفته شود، افزود: مطالبه مردم برخورد جدی و قاطع و باصلابت و با دست محکم با افراد نشانه‌دار در ناآرامی‌های اخیر است و در اسرع وقت باید در مکانی که این جنایت را کردند، به مجازاتشان یعنی اعدام برسند.

 

وی اظهار داشت: همین کسانی که عربده حقوق بشری آن‌ها گوش فلک را کر کرده است، اگر در کشورهای آن‌ها چنین موضوعی باشد که بزه‌کاری را بگیرند و عده‌ای بخواهند او را رهایی ببخشند از چنگال پلیس، آن‌ها را به رگبار می‌بندند؛ اما در کشور ما حتماً باید این‌قدر خویشتن‌داری شود تا حدی که چند نفر از جوانان ما خونشان به کف خیابان ریخته شود.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ در ادامه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی که فرمودند، «اشرافی گری و بی توجهی به مستضعفان ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است»، عنوان کرد: عده‌ای امروز تلاش می‌کنند که ارزش‌های گذشته را دوباره به ارزش تبدیل کنند، یعنی ارزش‌های طاغوتی را احیا و به ارزش‌های اصیل اسلامی پشت پا بزنند.

 

وی اظهار داشت: جلوگیری از امربه‌معروف و نهی از منکر، ترویج دروغ و دروغ‌پردازی، توسعه سرمایه‌داری و وابستگی به خارج ازجمله ابزارهایی است که عده‌ای برای «ارتجاع» از آن استفاده می‌کنند.

 

خطیب نماز جمعه سرخس سرمنشأ ارتجاع را دنیاطلبی عنوان کرد و افزود: امروز اگر در جامعه‌ای ارتجاع رخ داد، جامعه به قهقرا برمی‌گردد و نتیجه آن فاجعه‌ای مانند خانه‌نشینی حضرت علی ابن ابیطالب علیه‌السلام می‌شود.

 

بجستان؛

ایران نیازمند پیشرفت همراه با عدالت است

 

حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مصلای این شهر برگزار شد بعد از دعوت مومنین و مومنان به تقوای الهی از زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت و اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حالی که دختر پیامبر خدا بود با چادر پینه بسته زندگی می کرد، وسایل و لباس عروسی خود را به نیازمندان اهدا کرد این منشی بود که فاطمه زهرا از پیامبر آموخت و آن طور درس گرفت که وقتی نظرشان را درباره ازدواج با امام علی علیه السلام جویا شدند حضرت فاطمه در پاسخ به پیامبر ص گفتند آیا خدا و شما راضی هستید رضایت خود را در رضایت حق و خداوند می دانست.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود از تداوم انقلاب اسلامی گفتند، انتقاد راه حق مردم دانستند، و بیان کردند؛ مردم می‌توانند از تمام قوا و حتی از خود بنده انتقاد کنند و این حق آنهاست و اینکه مردم انتقاد کنند دلیلی بر این نیست که به انقلاب و نظام اعتقادی ندارند مردم پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و انتقاد می کنند تا مشکلات برطرف شود و انقلاب از مسیر واقعی خود منحرف نشود.

 

خطیب جمعه بجستان به مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام در شهر یونسی پرداخت و از شکوه و عظمت این مراسم گفت و گفت: حضور مردم در مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام شهر یونسی نشان داد که مردم و جوانان در صحنه هستند و وقتی پای ارزش‌ها و آرمان‌های این انقلاب در میان هست میدان داری می کنند حضور مردم در این مراسم خیره کننده بود و جا دارد از این مردم با بصیرت تقدیر شود.

 

امام جمعه بجستان در ادامه به نکته دیگری از بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و بیان کرد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران باعث عزت برای این کشور شد، پیش از انقلاب ایران کشوری بود که اداره کردن آن به دست بیگانگان بود، امروز در صحنه جهانی ما شاهد آنیم که ایران به یکی از تصمیم گیرندگان اصلی تبدیل شده است و در کنار ابرقدرتهای جهان ایستاده و بزرگان جهان منتظر تصمیمات این کشور و در برخی کشورها مثل سوریه طرح های ایران اجرایی می شود.

 

حجت الاسلام وحیدی ضمن اشاره به پیشرفت های کشور از بی عدالتی ها گله کرد و گفت: در کشور ما پیشرفت های خوبی طی این 40 سال صورت گرفته است؛ اما در برخی موارد  بی‌عدالتی‌های وجود داشته و دارد که باید بر پایه عدالت کار شود برای رفع این بی عدالتی ها نیازمند برنامه ریزی هستیم.

 

امام جمعه بجستان اشرافی گری را یک آسیب در مدیریت دانست و عنوان کرد: چنانچه مدیران ما مادی گرا باشند و به جامعه اشراف بپیوندند باعث ارتجاع و مردم نسبت به انقلاب سست خواهند کرد.

 

بردسکن؛

متولیان امور تربیتی، اخلاق و معنویت را به جوانان و نوجوانان منتقل کنند

 

حجت الاسلام علی اصغر امینی از حضور باشکوه و گسترده مردم در مراسم سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و استقبال و تشییع شهدای گمنام تقدیرکرد و اظهار داشت: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته هیهات مذهبی شهرستان در قالب دسته جات سینه زنی به خیابان ها آمدند و دراجتماع فاطمیون  که درمحل مسجد جامع برگزار شد در سوگ و شهادت حضرت زهرا (س)  اشک ماتم ریختند و حقیقتا یک حضور عاشورایی را به نمایش گذاشتند.

 

وی به هشتم اسفندماه سالروز تاسیس نهادامورتربیتی اشاره کرد و با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از  موسسین این نهاد گفت: این نهاد فراز و نشیب هایی را طی کرده است و امروزه توجه ویژه ای به این حوزه می شود.

 

امام جمعه بردسکن  از معلمین و اساتید حوزه امورتربیتی و تربیت اسلامی خواست اخلاق و معنویت که همان تربیت اسلامی است را به جوانان و نوجوانان منتقل کنند.

 

امام جمعه بردسکن  اظهارداشت: امروز دشمنان به دنبال این هستند که روحیه یاس و ناامیدی را در مردم ایجاد کنند و آنها را نسبت به نظام و مسئولان دلسرد و بدبین کنند.

 

حجت الاسلام امینی افزود: استمرار انقلاب به حضور مردم است  و علی رغم  مشکلات اقتصادی و معیشتی ولی مردم دلبسته به نظام هستند و با حضورشان در همه صحنه ها این مهم را به اثبات رسانده اند. 

 

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان اشاره کرد و گفت: متاسفانه معظم له  در موضوع  پیشرفت عدالت گلایه دارند درصورتی که این مهم از شعارهای اولیه انقلاب است و نباید متولیان امر دراین حوزه کوتاهی داشته باشند. 

 

وی از مدیران خواست به فکر عدالت باشند و دراین رابطه اهتمام  ورزند نه اینکه عده ایی عدالت را زیرپا می گذارند. 

 

وی همچنین دربخش دیگری از مطالبش با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر موضوع وحدت و همبستگی در کشور گفت: همه ما مکلف و موظف هستیم  وحدت و همبستگی و همراهی را در جامعه تقویت و از صحبت های اختلاف برانگیز پرهیز کنیم.

 

امام جمعه بردسکن عنوان کرد: اخیرا نهادهایی که بنیان گذار آن امام (ره) بوده است مورد تضعیف و آسیب قرار گرفته و متولیان امر طوری مطرح می کنند که مردم نسبت به این نهادها بی اعتماد شوند و درواقع نوعی وحدت شکنی است که می طلبد دراین حوزه هوشیار و بصیرت داشته باشیم که این نهادها  مورد آسیب قرار نگیرد.

 

وی با انتقاد از تیتر یکی از نشریات شهرستان که سابقه خوبی هم در اذهان عمومی مردم ندارد گفت: متاسفانه این نشریه تیتری را بدون هیچ گونه توضیح به چاپ رسانده که موجب ناراحتی مردم متدین و مذهبی این شهرستان شده است.

 

چناران؛

 

خشونت، فرصتی برای باج‌خواهی از کشور و مردم

 

حجت‌الاسلام مظفر تاجی ، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چناران با اشاره به اغتشاش بعضی از داعشی مسلک‌ها در شب شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) و شهادت تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیج، اظهار داشت: مسئله اصلی در ناآرامی‌های شب شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیه) در تهران، دراویش و صوفیه نیستند، این یک آدرس غلط و ردگم‌کنی است، اساساً دراویش و یا فرقه صوفیه اگرچه ممکن است موردتوجه سرویسهای بیگانه و حتی سوءاستفاده جریان‌های ضدانقلابی با حربه نفوذ به موضوع فرقه‌ها و بلکه قومیت‌ها در ایران باشند؛ اما هرگز در ایران یک مسئله و یا عامل نگران‌کننده‌ای نبوده است.

 

امام‌جمعه چناران ادامه داد: مسئله اصلی از یک سو اراده واضح و رصد شده ضدانقلاب به‌ویژه منافقین است که باهدف ایجاد خشونت پی‌درپی و مزمن در کشور و درنهایت با استفاده از حربه اغتشاش و ایجاد ناامنی، حرکت به سمت پروژه مرموز تخریب ایران اسلامی را در سر می‌پرورانند و البته از سوی دیگر نیز پروژه یک جریان سیاسی ورشکسته و کاملاً شناخته‌شده در کشور است که خشونت را فرصتی برای باج‌خواهی از کشور و مردم می‌داند و موریانه وار به جان ارزش‌های ملی و دینی و انقلابی ملت ایران افتاده است.

 

وی افزود: بنابراین شواهد نشان می‌دهد فرمان اصلی در پشت پرده حوادث اخیر ازجمله ناامنی‌های خیابان پاسداران تهران آن هم در شب شهادت ناموس خلقت، حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیه) در دست بیگانگان و دشمنان قسم خورده ملت ایران است، البته توهم دانستن دشمنی دشمنان، یا براثر جهل و خوش‌خیالی و بی‌بصیرتی است و یا خود، خیانت دیگری است که موریانه‌های داخلی در مقام خوش‌خدمتی به بیگانگان و بوق‌های استکباری و امپریالیسم خبری علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند.

 

وی عنوان کرد: آنچه قابل‌توجه و تأمل است، به سر آمدن کاسه صبر ملت است چه آنکه بیش‌ازحد، رأفت و مدارا نسبت به اغتشاشگران داعشی مسلک صورت می‌گیرد و گواه این حقیقت صدماتی است که نیروهای انتظامی و بسیجی درصحنه اغتشاشات متحمل شده و با نهایت دقت و رأفت، حجت را بر همگان تمام کردند که جایی برای سوءاستفاده بدخواهان و دشمنان باقی نماند

 

حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: حرف دل همه آحاد مردم ایران به‌ویژه ساکنان خیابان پاسداران این است که بیش‌ازحد ممکن با دانش‌های خیابان پاسداران مدارا شد و واقعیت و انصاف این است که این مدارا دیگر به سقف خود رسیده است و باید با قاطعیت و بدون هیچ ملاحظه‌ای با عوامل اصلی آن برخورد شده و در چارچوب قوانین جاری کشور به اشد مجازات برسند.

 

وی بیان داشت: خصوصاً که ما اکنون با مردمی مواجه نیستیم که فریاد بیکاری، نداری، آسیب‌های اجتماعی و نهادینه شدن فسادهای گوناگون را بر سر مسئولان امر سر داده باشند چه آنکه آن فریادها هرچه باشد فریادی از ناحیه شیفتگان و دلسوزان وطن و انقلاب و جامعه اسلامی می‌باشد.

 

خطیب جمعه چناران خاطرنشان کرد: این در حالی است که مسئله امروز اغتشاشگران داعش صفت، این است که کسانی اراده کرده‌اند به هر روش ممکن به جان مردم بیفتند و آرامش را از ایران آرام بگیرند، این بار دیگر جای مماشات نیست زیرا زیبنده کشوری که خاورمیانه را امن کرده است، این نیست که قمه‌کش‌ها، وسط خیابان پایتخت جولان بدهند.

 

وی افزود: ملت انقلابی ایران انتظار دارند با برخورد قاطعانه مسئولان امر به‌ویژه عزیزانمان در قوه قضائیه و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با عوامل اصلی اغتشاش و ناامنی، از این پس شاهد این قبیل حوادث در میان جامعه و کشور عزیزمان ایران نباشیم.

 

انتقاد از وضعیت کشور با اعتقاد به اصل نظام قابل جمع است

 

 وی با اشاره به سخنان بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی گفت: تداوم انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین مباحثی است که رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطرح کردند، تداوم انقلاب را می‌توان از زنده بودن شعارهای آن و اعتقاد عمومی مردم به آرمان‌های آن و نیز از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تماشایی سال جاری پی برد؛ به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ «بعد از ۳۹ سال، در ورود به ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب، این حرکت عظیم مردمی، شبیه معجزه است. در هیچ جای دنیا هم‌چنین چیزی وجود ندارد».

 

وی تصریح کرد: نکته بسیار مهم دیگر این بیانات این بود که رهبر معظم انقلاب خاطرنشان ساختند که انتقاد از وضعیت کشور و یا انتقاد از مسئولان کشور و گلایه داشتن از برخی مسائل، می‌تواند با اعتقاد به اصل نظام و ایستادگی بر آرمان‌های انقلاب جمع شود.

کاشمر؛

از اظهارات نماینده کاشمر در مورد کمیته امداد گله‌مند هستیم

 

حجت‌الاسلام و الملسمین سیدکاظم طباطبایی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه کاشمر با اشاره به حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری تهران یاسوج اظهار داشت: این سانحه دردناک موجب ناراحتی ملت ایران شد و ما ضمن اظهار همدردی با بازماندگان این حادثه به همه ملت ایران تسلیت عرض می‌کنیم.

 

امام جمعه کاشمر همچنین با اشاره به اظهارت اخیر نماینده این شهرستان در مجلس در رابطه با کمیته امداد و ایراد اتهاماتی به این نهاد مبارک تصریح کرد:‌ یکی از نهادهایی که قطعا همه مردم به خدمات آن واقف هستند و اطلاع دارند و مسئولان هم می‌دانند که چه خدمات مهمی انجام داده است، کمیته امداد امام خمینی(ره) است که در واقع این نهاد را یک نهاد مبارکی می‌شناسیم و به یاد داریم که در شرایط سختی که در شروع انقلاب با فقر و ناداری عده زیادی از مردم مواجه بودیم، کارنامه کمیته امداد یک کارنامه مقبول است و در شرایط سخت از افراد نیازمند سرپرستی کرده است و شاید امروز میلیون‌ها نفر مستمند از کمک‌های آن‌ها بهره‌مند هستند ضمن اینکه خدمات مهم دیگری همچون ایجاد شغل و کمک به تحصیل افراد نیازمند هم انجام می‌دهد.

 

وی ادامه داد: البته ما از یک طرف مدعی نیستیم که هیچ نهادی هیچ مشکلی ندارد، بلکه در هر سازمان و اداره‌ای ممکن است افذاد خائن و خلافکار هم وجود داشته باشند و از طرف دیگر، جایگاه و مقام نماینده مجلس را هم می‌شناسیم و به آن احترام می‌گذاریم و از نماینده خود هم تشکر می‌کنیم که در مجلس صحبت و از مردم دفاع می‌کند.

 

امام جمعه کاشمر اظهار داشت: اما نهادی که با نام امام(ره) تأسیس شده و افراد پاکدامن، مؤمن، دلسوز و فداکار، تلاش‌ها کرده‌اند و خدمت می‌کنند را نباید به یک باره از پشت تریبون مجلس، متهم به بیداد فساد و دزدی کرد که این اظهار نظر جای گلایه دارد و ما چنین موضعی را از نماینده محترم انتظار نداشتیم و تقاضا داریم که وقتی در مجلس صحبت می‌کنند، جایگاه را مد نظر قرار دهند و اگر هم ایرادی را سراغ دارند بین آن مشکل با کسانی که خدمت می‌کنند تفکیک قائل شوند.

 

حجت الاسلام طباطبایی ادامه داد: ممکن است یک فردی خلافی کرده باشد؛ اما این‌که یک نهاد را به طور کلی زیر سؤال ببریم و این گونه موضع‌گیری کنیم بی‌انصافی است و باید بدانیم که حتی در زمان حضرت علی(ع) که امام معصوم هم بودند در زیرمجموعه حکومت ایشان افرادی بودند که دچار فساد شدند و حضرت به آن‌ها اعتراض کردند ولی نمی‌شود به خاطر اشتباه و خلاف یک فرد، یک مجموعه را زیر سؤال ببریم.

 

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: چنانچه اعتماد مردم به کمیته امداد سلب شد و گفتند وقتی اینجا مرکز فساد و دزدی است دیگر چرا ما کمک کنیم آن وقت تکلیف میلیون‌ها فقیر و یتیم چه می‌شود؟

 

جوین؛

دولتمردان باید اولین اولویت خود را حل مسائل اقتصادی قرار دهند

 

حجت الاسلام علی اصغر ابراهیمی فرد امام جمعه بخش عطاملک جوین  در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: هبر انقلاب در سخنرانی خود در خراسان شمالی  سبک زندگی اسلامی را در سه گزینه  خردمندی، اخلاق و قانون برشمردند.

 

وی با تشریح سبک زندگی اسلامی افزود: امروز متاسفانه زندگی ها تجملاتی شده و این رویه با تقویت روحیه انقلابیگری باید اصلاح شود.

 

امام جمعه بخش عطاملک جوین تصریح کرد: در حال حاضر آما ر طلاق و بزهکاری در شهرستان ما بسیار بالا بوده و در استان در رده اول است، ومردم تلاش کنند تا این رویه از بین برود.

 

حجت الاسلام ابراهیمی فرد در ادامه با اشاره اهمیت حل مشکلات اقتصادی مردم ، بیان داشت: دولتمردان باید اولین اولیت خود را  حل مسائل اقتصادی قرار دهند و در این قضیه، اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنند.

 

حجت الاسلام ابراهیمی فرد ادامه داد: دولتمردان ما باید مشکلات معیشتی و اقتصادی را ابا اتحاد و همدلی حل کنند تا این امیدی که برای دشمن ایجاد  شده که می توانند از را اقتصادی به ما ضربه بزند را از بین ببرند.

 

وی در پایان گفت: امروز ایران در امنیت کامل به سر می برد و دشمن نمی تواند در برابر ایران کاری بکند و اگر می توانست قطعا کاری می کرد و برگزاری این مذاکرات از ترس و زبونی آن هاست.

 

مه ولات؛

حکومت باید با مخلان امنیت برخورد شدید انجام دهد

 

حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه شهرستان مه ولات در خطبه این هفته نماز جمعه ضمن تاکید بر اهمیت تقوا گفت: هدایت شد آنکه تقوا را شعار دل خویش قرار داد و قلب خود را به نور تقوا روشن و منور کرد.

 

خطیب جمعه مه ولات با بهره گیری از فرمایشات رهبری در خصوص شخصیت و عظمت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: باتوجه جنگ های زیاد امیرالمومنین و پیروزی ایشان این بانوی عظیم شان بی توجه به تجملات دنیا بودند.

 

وی به نکته مهم این بانو اشاره کرد و افزود: در زندگی معمولی این بزرگوار یک همسر نمونه و همچنین مادر نمونه برای فرزندان خودشان بودند.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات با اشاره به اغتشاشات شب شهادت حضرت زهرا خیابان پاسداران تهران گفت: اغتشاشات تاسف باری در شب شهادت حضرت زهرا در خیابان پاسداران تهران به وجود آمد ساده نبود و کاملا برنامه ریزی شده بود که اگر مماشات شود با متخلفین برخورد نشود ادامه خواهد داشت.

 

امام جمعه مه ولات گفت: حکومت باید اعمال قانون کند و برخورد شدید با مخلان امنیت انجام شود تا درس عبرتی برای سایر مجرمین شود.

 

تایباد؛

شایعه سازی در فضای مجازی از ترفندهای جنگ نرم دشمن است

 

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان تایباد ودرجمع نمازگزاران مسجد جامع امام جعفر صادق(ع) عنوان کرد: دشمن درطول پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با انواع توطئه ها وترفندها به دنبال ساقط سازی نظام بود، اکنون هم درجنگ تمام عیار بادشمن هستیم، شیوع شایعه دربین مردم جامعه از طریق فضای مجازی وکانالهای تلگرامی وسایتهای مختلف وشبکه های ماهواره ای از ترفندهای جنگ نرم دشمن است.

 

وی ادامه داد: اما باوجود دشمنی ها و توطئه های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران، روز به روز بر توفیقات آن افزوده می شود واکنون این نظام اسلامی والهی خاری درچشم دشمنان ایران اسلامی است.

 

خطیب موقت جمعه تایباد با بیان توطئه اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی ادامه داد: اکنون که دشمنان قسم خورده این نظام اسلامی با تحریم های ظالمانه اقتصادی، به دنبال ایجاد نارضایتی دربین مردم جامعه وساقط سازی این نظام الهی است تنها راه مبارزه بادشمنان، به منظور مقابله با توطئه ها و تحریمهای آنها اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری روی آن تاکید می کنند.

 

امام جمعه موقت تایباد با اشاره به اغتشاشات اخیر تهران گفت: دشمن با ایجاد تفرقه های قومی، نژادی ومذهبی به دنبال اهداف خوداست و هر روز نیز با انواع ترفندها وتوطئه ها به دنبال گسترش این اختلاف افکنی است و اغتشاشات اخیر هم درهمین راستا بود چون اصلا بحث فرقه گرایی مطرح نبود و سالهای سال است که مردم ایران اسلامی اعم از هر فرقه وقوم ونژادی با صلح وآرامش با هم زندگی می کنند وهیچ گونه مشکلی نبوده ونیست.

 

وی خاطرنشان کرد: همه مردم مشاهده کردند که در بین اغتشاش گران عده ای معاند وضد انقلاب نیزبودند، این گونه افراد خوراک تبلیغاتی برای دشمن فراهم می سازند.

 

جغتای؛

دشمن نمی‌تواند ایران امن را تحمل کند

 

حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره با تلاش های شهیدان رجایی و با هنر در راستای نهادینه کردن امور تربیت اسلامی در آموزش و پرورش، گفت: اگرچه کم کاری برخی دولت ها مانع از گسترش امور تربیتی اسلامی در مدارس شد؛ اما نسل جوان فعلی تربیت دینی خود را مدیون تلاش های شهیدان رجایی و با هنر در سال های اول انقلاب می داند.

 

امام جمعه جغتای افزود: عدم اختصاص منابع مالی کافی در سال های اخیر به امور تربیتی مدارس مانع توسعه زیرساخت ها در این حوزه شده است، از این رو امیدواریم مسئولان به این بخش از آموزش و پرورش توجه بیشتری داشته باشند.

 

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به حوادث خیابان گلستان هفتم تهران اظهار داشت: تعدادی از فریب خوردگان در ادامه اغتشاشات و و اخلال های خود باعث شهادت تعدادی ازعوامل انتظامی و بسیجی شدند که باعث تاسف و تاثر مردم و مسئولان شد.

 

وی گفت: دشمن نمی تواند ایران امن را تحمل کند و از همین رو شبیه رفتار آنها در قبال حوادث خیابان پاسداران، به دنبال دامن زدن به هر حادثه ای هرچند کوچک در داخل کشورمان می باشد.

 

انتهای پیام/