به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام و الملسمین سیدکاظم طباطبایی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه کاشمر با اشاره به حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری تهران یاسوج اظهار داشت: این سانحه دردناک موجب ناراحتی ملت ایران شد و ما ضمن اظهار همدردی با بازماندگان این حادثه به همه ملت ایران تسلیت عرض می‌کنیم.

 

وی همچنین به اغتشاشات اخیر خیابان پاسداران تهران هم پرداخت و گفت: این اغتشاشات که توسط افراد فریب خورده با عقاید افراطی و فرقه‌ای و اندیشه‌های جاهلانه موجب به هم خوردن نظم جامعه و ایجاد رعب و ترس مردم عادی و نیز شهادت تعدادی از نیروهای جان برکف نیروی انتظامی و بسیج شد به شدت محکوم است.

 

امام جمعه کاشمر افزود: حرکات وحشیانه و داعشی‌وار این گمراهان که قطعاً دست‌های ناپاکی در پشت این جریانات وجود دارد که به تحریک آن‌ها می‌پردازند لذا ما به مدعیان حقوق بشر نیز اعتراض داریم؛ چرا که شبیه همین اتفاقات، در آمریکا و انگلیس هم اتفاق افتاد و ما در همین نمازجمعه هم آن حرکت‌ها را محکوم کردیم و گفتیم کشتار افراد بی‌گناه حتی در آمریکا هم برای ما محکوم است.

 

وی ادامه داد: اما عمق کینه دشمنان را باید متوجه باشیم که در تهران این اتفاق افتاد و افراد بیگناه را به شهادت رساندند ولی صدای یک نفر از این اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درنیامد و هیچ کدام محکوم نکردند، ولی ما حتی در نمازجمعه هم حرکات تروریستی در آمریکا را محکوم می‌کنیم ولی آن‌ها حاضر نیستند این کار را بکنند چون برای آن‌ها انسانیت مطرح نیست و لذا نه تنها اعتراض نمی‌کنند بلکه این جنایتکاران را حمایت هم می‌کنند.

 

امام جمعه کاشمر در ادامه با اشاره به مشکلات بیمارستان‌های کاشمر یادآور شد: یکی از مشکلاتی که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ما با آن روبرو هستند مشکل معوقات و مطالبات پرسنل و خود بیمارستان و پزشکان به ویژه پزشکان طرح سلامت است.

 

وی گفت: در حال حاضر بیمارستان‌های کاشمر که با این همه مشکل و هزینه روبرو هستند، حدود 40 میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلبکارند که پرداخت نمی‌کنند و سؤال ما این است که چرا پزشک طرح سلامتی که به یک شهر محروم آمده است و مطب هم نمی‌تواند داشته باشد باید یک سال حقوق خود را طلبکار باشد و دریافت نکند؟

 

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر از لحاظ شرعی مسئول هستند و باید بدهی خود را بپردازند ادامه داد: حدود 200 جراحی مغز را یک پزشک متخصص در کاشمر انجام داده است آن وقت یک سال حقوق به او ندهند دیگر با چه رغبتی می‌خواهد این کار سخت را انجام دهد و اگر دلسرد شود و از این شهر برود آیا به بیماران و مردم ظلم نمی‌شود؟ لذا از مسئولان می‌خواهم هر چند ما می‌دانیم که دولت مشکل دارد و بودجه آن کم است اما شما که حداقل بخشی از مطالبات آن‌ها را باید پرداخت کنند.

 

وی افزود: حتی مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر به ما گفته است که وام قرض‌الحسنه گرفته‌اند تا بتوانند بخشی از مطالبه پزشکان را پرداخت کنند که این وضعیت قابل قبول نیست و انتظار داریم از دولت و سازمان‌های بیمه‌گر که بخشی از این بدهی‌ها را پرداخت کنند.

 

امام جمعه کاشمر همچنین با اشاره به اظهارت اخیر نماینده این شهرستان در مجلس در رابطه با کمیته امداد و ایراد اتهاماتی به این نهاد مبارک تصریح کرد:‌ یکی از نهادهایی که قطعا همه مردم به خدمات آن واقف هستند و اطلاع دارند و مسئولان هم می‌دانند که چه خدمات مهمی انجام داده است، کمیته امداد امام خمینی(ره) است که در واقع این نهاد را یک نهاد مبارکی می‌شناسیم و به یاد داریم که در شرایط سختی که در شروع انقلاب با فقر و ناداری عده زیادی از مردم مواجه بودیم، کارنامه کمیته امداد یک کارنامه مقبول است و در شرایط سخت از افراد نیازمند سرپرستی کرده است و شاید امروز میلیون‌ها نفر مستمند از کمک‌های آن‌ها بهره‌مند هستند ضمن اینکه خدمات مهم دیگری همچون ایجاد شغل و کمک به تحصیل افراد نیازمند هم انجام می‌دهد.

 

وی ادامه داد: البته ما از یک طرف مدعی نیستیم که هیچ نهادی هیچ مشکلی ندارد، بلکه در هر سازمان و اداره‌ای ممکن است افذاد خائن و خلافکار هم وجود داشته باشند و از طرف دیگر، جایگاه و مقام نماینده مجلس را هم می‌شناسیم و به آن احترام می‌گذاریم و از نماینده خود هم تشکر می‌کنیم که در مجلس صحبت و از مردم دفاع می‌کند.

 

امام جمعه کاشمر اظهار داشت: اما نهادی که با نام امام(ره) تأسیس شده و افراد پاکدامن، مؤمن، دلسوز و فداکار، تلاش‌ها کرده‌اند و خدمت می‌کنند را نباید به یک باره از پشت تریبون مجلس، متهم به بیداد فساد و دزدی کرد که این اظهار نظر جای گلایه دارد و ما چنین موضعی را از نماینده محترم انتظار نداشتیم و تقاضا داریم که وقتی در مجلس صحبت می‌کنند، جایگاه را مد نظر قرار دهند و اگر هم ایرادی را سراغ دارند بین آن مشکل با کسانی که خدمت می‌کنند تفکیک قائل شوند.

 

حجت الاسلام طباطبایی ادامه داد: ممکن است یک فردی خلافی کرده باشد؛ اما این‌که یک نهاد را به طور کلی زیر سؤال ببریم و این گونه موضع‌گیری کنیم بی‌انصافی است و باید بدانیم که حتی در زمان حضرت علی(ع) که امام معصوم هم بودند در زیرمجموعه حکومت ایشان افرادی بودند که دچار فساد شدند و حضرت به آن‌ها اعتراض کردند ولی نمی‌شود به خاطر اشتباه و خلاف یک فرد، یک مجموعه را زیر سؤال ببریم.

 

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: چنانچه اعتماد مردم به کمیته امداد سلب شد و گفتند وقتی اینجا مرکز فساد و دزدی است دیگر چرا ما کمک کنیم آن وقت تکلیف میلیون‌ها فقیر و یتیم چه می‌شود؟

 

حجت الاسلام طباطبایی اظهار داشت: ما از مسئولان انتظار داریم وقتی صحبتی می‌کنند، با دفت و ملاحظه بیشتری مسائل را مطرح کنند و البته انتقاد کردن حق آن‌هاست ولی نباید طوری باشید که افراد بیگناه و یا یک نهاد مبارک که دشمنان دوست دارند چون وابسته به ولایت است تخریب شود، هم متهم شوند.

انتهای پیام/