به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی از حضور باشکوه و گسترده مردم در مراسم سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و استقبال و تشییع شهدای گمنام تقدیرکرد و اظهار داشت: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته هیهات مذهبی شهرستان در قالب دسته جات سینه زنی به خیابان ها آمدند و دراجتماع فاطمیون  که درمحل مسجد جامع برگزار شد در سوگ و شهادت حضرت زهرا (س)  اشک ماتم ریختند و حقیقتا یک حضور عاشورایی را به نمایش گذاشتند.

 

وی به هشتم اسفندماه سالروز تاسیس نهادامورتربیتی اشاره کرد و با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از  موسسین این نهاد گفت: این نهاد فراز و نشیب هایی را طی کرده است و امروزه توجه ویژه ای به این حوزه می شود.

 

امام جمعه بردسکن  از معلمین و اساتید حوزه امورتربیتی و تربیت اسلامی خواست اخلاق و معنویت که همان تربیت اسلامی است را به جوانان و نوجوانان منتقل کنند.

 

وی به اشاره به سالروز تاسیس  بنیاد مستضعفان و جانبازان به فرمان امام در سال 57 گفت: مسئولان باید توجه ویژه ای به قشر مستضعف جامعه داشته باشند نه اینکه عده ایی با بیان برخی حرف های ناسنجیده  بوی جدایی انقلاب را از مستضعفان مطرح می کنند.

 

وی عنوان کرد: اگر در خط امام  حرکت می کنیم  باید نگاه و توجه ما به مستضعفان جامعه باشد نه اینکه خلق و خوی اشرافی گری  پیدا کنیم.

 

امام جمعه بردسکن  اظهارداشت: امروز دشمنان به دنبال این هستند که روحیه یاس و ناامیدی را در مردم ایجاد کنند و آنها را نسبت به نظام و مسئولان دلسرد و بدبین کنند.

 

حجت الاسلام امینی افزود: استمرار انقلاب به حضور مردم است  و علی رغم  مشکلات اقتصادی و معیشتی ولی مردم دلبسته به نظام هستند و با حضورشان در همه صحنه ها این مهم را به اثبات رسانده اند. 

 

وی از مسئولان خواست درهمه حوزه ها توجه ویژه ای به مستضعفین  جامعه  داشته باشند و قوانینی را اجرا کنند که به نفع این قشر از جامعه باشد.

 

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان اشاره کرد و گفت: متاسفانه معظم له  در موضوع  پیشرفت عدالت گلایه دارند درصورتی که این مهم از شعارهای اولیه انقلاب است و نباید متولیان امر دراین حوزه کوتاهی داشته باشند. 

 

وی از مدیران خواست به فکر عدالت باشند و دراین رابطه اهتمام  ورزند نه اینکه عده ایی عدالت را زیرپا می گذارند. 

 

وی همچنین دربخش دیگری از مطالبش با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر موضوع وحدت و همبستگی در کشور گفت: همه ما مکلف و موظف هستیم  وحدت و همبستگی و همراهی را در جامعه تقویت و از صحبت های اختلاف برانگیز پرهیز کنیم.

 

امام جمعه بردسکن عنوان کرد: اخیرا نهادهایی که بنیان گذار آن امام (ره) بوده است مورد تضعیف و آسیب قرار گرفته و متولیان امر طوری مطرح می کنند که مردم نسبت به این نهادها بی اعتماد شوند و درواقع نوعی وحدت شکنی است که می طلبد دراین حوزه هوشیار و بصیرت داشته باشیم که این نهادها  مورد آسیب قرار نگیرد.

 

وی با انتقاد از تیتر یکی از نشریات شهرستان که سابقه خوبی هم در اذهان عمومی مردم ندارد گفت: متاسفانه این نشریه تیتری را بدون هیچ گونه توضیح به چاپ رسانده که موجب ناراحتی مردم متدین و مذهبی این شهرستان شده است.

 

وی از دادستان بردسکن به عنوان مدعی العموم خواست به جد با مدیرمسئول این نشریه برخورد و طبق قانون مطبوعات برخورد لازم را اعمال کند.

 

وی به کاهش بارندگی درشهرستان اشاره کرد و گفت: ازابتدای سال زراعی جاری تاکنون میزان بارندگی بردسکن  6 میلیمتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل  بیش از 90 درصد کاهش را نشان می دهد و این بیانگر این است که خشکسالی وحشتناکی درمنطقه حادث شده است که می  طلبد در مصرف آب صرفه جویی لازم را داشته باشیم و در بخش کشاورزی از روش های نوین آبیاری استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/