به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین وحیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مصلای این شهر برگزار شد بعد از دعوت مومنین و مومنان به تقوای الهی از زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت و اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حالی که دختر پیامبر خدا بود با چادر پینه بسته زندگی می کرد، وسایل و لباس عروسی خود را به نیازمندان اهدا کرد این منشی بود که فاطمه زهرا از پیامبر آموخت و آن طور درس گرفت که وقتی نظرشان را درباره ازدواج با امام علی علیه السلام جویا شدند حضرت فاطمه در پاسخ به پیامبر ص گفتند آیا خدا و شما راضی هستید رضایت خود را در رضایت حق و خداوند می دانست.

 

امام جمعه بجستان مردم را میدان دار حفظ انقلاب و دستاوردهای آن دانست و اذعان کرد: ملت جمهوری اسلامی ایران همیشه در صحنه بودند و به کرات در مراحل مختلف از زندگی این انقلاب ۴۰ ساله دیده شد که هر جا در هر بزنگاهی که احساس نیاز به حضور مردم بود با حضور باشکوه خود مهر تاییدی بر حقانیت این انقلاب و نظام زدند.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود از تداوم انقلاب اسلامی گفتند، انتقاد راه حق مردم دانستند، و بیان کردند؛ مردم می‌توانند از تمام قوا و حتی از خود بنده انتقاد کنند و این حق آنهاست و اینکه مردم انتقاد کنند دلیلی بر این نیست که به انقلاب و نظام اعتقادی ندارند مردم پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و انتقاد می کنند تا مشکلات برطرف شود و انقلاب از مسیر واقعی خود منحرف نشود.

 

خطیب جمعه بجستان به مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام در شهر یونسی پرداخت و از شکوه و عظمت این مراسم گفت و گفت: حضور مردم در مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام شهر یونسی نشان داد که مردم و جوانان در صحنه هستند و وقتی پای ارزش‌ها و آرمان‌های این انقلاب در میان هست میدان داری می کنند حضور مردم در این مراسم خیره کننده بود و جا دارد از این مردم با بصیرت تقدیر شود.

 

امام جمعه بجستان در ادامه به نکته دیگری از بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و بیان کرد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران باعث عزت برای این کشور شد، پیش از انقلاب ایران کشوری بود که اداره کردن آن به دست بیگانگان بود، امروز در صحنه جهانی ما شاهد آنیم که ایران به یکی از تصمیم گیرندگان اصلی تبدیل شده است و در کنار ابرقدرتهای جهان ایستاده و بزرگان جهان منتظر تصمیمات این کشور و در برخی کشورها مثل سوریه طرح های ایران اجرایی می شود.

 

حجت الاسلام وحیدی ضمن اشاره به پیشرفت های کشور از بی عدالتی ها گله کرد و گفت: در کشور ما پیشرفت های خوبی طی این 40 سال صورت گرفته است؛ اما در برخی موارد  بی‌عدالتی‌های وجود داشته و دارد که باید بر پایه عدالت کار شود برای رفع این بی عدالتی ها نیازمند برنامه ریزی هستیم.

 

امام جمعه بجستان اشرافی گری را یک آسیب در مدیریت دانست و عنوان کرد: چنانچه مدیران ما مادی گرا باشند و به جامعه اشراف بپیوندند باعث ارتجاع و مردم نسبت به انقلاب سست خواهند کرد.

 

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر بجستان به حوادث اخیر خیابان پاسداران تهران پرداخت، تصریح کرد: این اقلیت ها در ایران صدها هستند و دشمن به دنبال سو استفاده است از این اقلیت‌ها است تا بتواند با تحریک، آنها را به میدان بکشد و باعث ناآرامی و اقدامات هنجارشکنانه شود بیشتر دست خارجی‌ها باز هم در کار است مدیران ما باید حواسشان جمع باشد کشوری که امنیت خاورمیانه را تامین کنیم در اثر سو مدیرت باعث نامنی در داخل خودش نشود.

 

وی خاطرنشان کرد: ورشکستگان سیاسی نیز همچون خارجی ها به دنبال فرصت هستند تا به مقاصدشان برسند و با گفته های همچون "دشمن کجا بود، دشمن توهم و خیال است" مردم را گمراه می کنند. با توجه به رشادت های نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی که با حضور خود در صحنه و دادن پنج شهید که واقعاً مظلومانه در این حوادث به شهادت رسیدند بایستی تقدیر کرد و بالاخص از خانواده شهدای مظلوم نیست تجلیل به عمل آید.

 

انتهای پیام/